anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapytaj eksperta - nowy sposób naliczania prowizji

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Zgodnie z zapowiedziami, od 1 czerwca w prowizji od sprzedaży zaczniemy uwzględniać również koszt dostawy. Zmiana nie obejmie jednak wszystkich transakcji. Jeśli sprzedacie przedmiot z dostawą za 0 zł lub z dostawą Allegro Smart!, naliczymy prowizję tak, jak dotychczas - jedynie od ceny przedmiotu. Szczegółowy opis nowego sposobu naliczania prowizji oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziecie w naszej Pomocy.

Poniżej znajdziecie zapis sesji pytań do eksperta, jaka odbywała się od czwartku do soboty (28-30 maja). Rozmawiała z Wami Beata Szynder ( @beata_szynder ), lider zespołu wsparcia sprzedających. Beata pracuje w Allegro od 3 lat, a na co dzień wraz z zespołem pomaga sprzedawcom w sprawach dotyczących rozliczeń z Serwisem. Dziękujemy Wam za udział! Wszystkie odpowiedzi Beaty znajdziecie tutaj.

beata_szynder.jpg

Ten wątek został zamknięty, jeżeli macie dodatkowe pytania związane z prowizją od kosztów dostawy, zapraszam do zadawania ich w osobnych wątkach (przycisk Rozpocznij temat).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
373 ODPOWIEDZI 373

Adekpol
#13 Ambasador#

Oferty bez prowizji od kosztu transportu:

 

  • Allegro Minikurier
  • Allegro Paczkomat
  • Allegro Kurier24
  • Allegro DPD/UPS i wszystkie podobne
  • Allegro Paczka w Ruchu
  • Allegro Punkty Orlen, Żabka, Poczta, Ruch

 

Pozostałe typu sam Kurier DPD lub Kurier Inpost to jest naliczanie z kosztem transportu? Dobrze rozumiem?

 

Chcecie przerzucić wysyłki na większość waszych ofert spoko, ale nie rozumiem sposobu, "zabieracie" z kieszeni pieniądze, które w żaden sposób nie powinny do was trafić, trochę nie fair, bo teraz Sprzedawcy będą musieli zmienić masę rzeczy żeby nie wtopić przez bezsensowne działanie

Moja umowa z np. Inpost na kwotę powiedzmy 13,50 zł, realnie płacę 13.50, klient płaci mi 13.50, a teraz będę musiał zmienić tą kwotę na wyższą, co wiąże się z tym że klienci zaczną obcinać "gwiazdki" bo droższa wysyłka, potem dostane po jakości sprzedaży a finalnie zacznę sprzedawać mniej 🤗 nie mogę się doczekać

oznacz moderatorów

beata_szynder
Ekspert Allegro

Dzień dobry!

@Adekpol od 1 czerwca prowizję będziemy naliczać nie od kwoty przedmiotu, tylko od kwoty przedmiotu wraz z kosztem wysyłki.  Najprościej ujmując - jeśli koszt dostawy dla Kupującego będzie wynosił 0,00 zł - prowizję naliczymy tylko od wartości sprzedanego przedmiotu, niezależnie od metody dostawy.

Jako Sprzedający możesz zmaksymalizować szanse na sprzedaż udostępniając darmową dostawę lub oferując przesyłki Smart! we wszystkich swoich ofertach. Sprzedaż z usługą Allegro Smart! to obecnie bardzo duża część transakcji na Allegro i stale rośnie.

Pozdrawiam!
Beata
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@beata_szynder Cos śmierdzi przekrętem bo jak Allegro nie chce zarabiać na ty to dlaczego zmienia????

oznacz moderatorów

violar8
#7 Wielbiciel#

Ja  bardzo cieszę się z tego że ceny(prowizję)  idą w górę , zawsze jak Allego podnosi  moja sprzedaż na sklepie internetowym  idzie go góry !!! Uwielbiam takie strzały w kolano. Kiedyś zostawiałem u nich 7-8 tyś miesięcznie teraz nie przekracza 500 zł.  Dziękuje Allego

oznacz moderatorów

azetdiesel
#8 Zapaleniec#

Po prostu Allegro będzie brało prowizje nie jak do tej pory od wartosci przedmiotu ale tez od kosztu transportu. Bezsens.

 

oznacz moderatorów

JanuszHan
#7 Wielbiciel#

Proponuję to zgłosić do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

oznacz moderatorów

DYMON12
#5 Poszukiwacz#

Tak trzeba będzie zrobić!

 

oznacz moderatorów

ik-mercado-uk
#9 Pomysłodawca#

już zgłoszone ... tym bardziej,że w regulaminie nic nie piszą o tym,że aby uniknąć tego musisz przejść na ciemna stronę mocy czyli smarta albo udawać,że wysyłka jest za friko 🙂

 

oznacz moderatorów

Lobajk
#7 Wielbiciel#

To samo miałem zaproponować. Popieram w 100%. Im nas więcej tym lepiej. 

oznacz moderatorów

AAmet
#2 Obserwator#

Możemy więc zablokować klientów "niesmartowych" , bo w przeciwnym razie dokładamy do interesu NAWET JEZELI OFERUJEMY SMART a nasz wspaniały klient nie wykupi sobie tej opcji...

oznacz moderatorów

Oktagon_PL
#8 Zapaleniec#

Czyli płacac wam/inpostowi 8,99 za allegro paczkomat naliczycie jeszcze od tego prowizje ?

oznacz moderatorów

Janirka
#12 Orędownik#

Tak. Prowizja nie będzie naliczana tylko wtedy, gdy klient za dostawę nie zapłaci. Bo np. zaoferujesz mu darmową dostawę, lub będzie miał smarta i się załapie na darmową dostawę w ramach smarta... Tak wiem. Zero logiki...

_______
Kamila
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Janirka Przecież tylko chodzi o kasę a nie jakieś ulepszenia

oznacz moderatorów

pitiparts
#7 Wielbiciel#

Zniechecacie mnie do współpracy 

ilosc aukcji spada cały czas doicie nas wszystkich a w ramach rekompensaty kupujący moze mi wystawić negatywa za cokolwiek po to by dac upust swej frustracji. Np koszt dostawy z Wasza prowizja 

Rownia pochyla 

oznacz moderatorów

doraw7
#8 Zapaleniec#

święta prawda

oznacz moderatorów

web-trader
#7 Wielbiciel#

Pani Beato czy my dobrze rozumiemy że od sprzedaży przedmiotu za około 10 zł i wysyłki za 9,90 z Inpost zapłacimy teraz aż o około 50% więcej prowizji ? Jeżeli tak to przecież kradzież w biały dzień nie da się z państwem po prostu dalej współpracować... Proszę się jeszcze raz poważnie zastanowić nad tym krokiem, ze względu na planowane wejscie A M A Z O N  na polski rynek w tym roku, co moze was calkowicie zgubić 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

To pytanie napisz w temacie ZAPYTAJ EKSPERTA 🙂

oznacz moderatorów

Gojda2111
#7 Wielbiciel#

Ja osobiście będę musiała zrezygnować ze  sprzedaży na Allegro.  Jeszcze trochę będę musiała dopłacać  do  tej całej szopki. Zresztą  co Allegro  ma do wysyłek?.  Tj sprawa Poczty , itp. To nie moje klocki  . Ja z 1.06 spadam

oznacz moderatorów

Grendel66
#9 Pomysłodawca#

"O około 50%" Jakie 50%? Policz sensownie. Zapłacisz o około 100% więcej, niż dotychczas. Więc to złodziejstwo, ale na znacznie większą skalę.

oznacz moderatorów