anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapytaj eksperta - nowy sposób naliczania prowizji

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Zgodnie z zapowiedziami, od 1 czerwca w prowizji od sprzedaży zaczniemy uwzględniać również koszt dostawy. Zmiana nie obejmie jednak wszystkich transakcji. Jeśli sprzedacie przedmiot z dostawą za 0 zł lub z dostawą Allegro Smart!, naliczymy prowizję tak, jak dotychczas - jedynie od ceny przedmiotu. Szczegółowy opis nowego sposobu naliczania prowizji oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziecie w naszej Pomocy.

Poniżej znajdziecie zapis sesji pytań do eksperta, jaka odbywała się od czwartku do soboty (28-30 maja). Rozmawiała z Wami Beata Szynder ( @beata_szynder ), lider zespołu wsparcia sprzedających. Beata pracuje w Allegro od 3 lat, a na co dzień wraz z zespołem pomaga sprzedawcom w sprawach dotyczących rozliczeń z Serwisem. Dziękujemy Wam za udział! Wszystkie odpowiedzi Beaty znajdziecie tutaj.

beata_szynder.jpg

Ten wątek został zamknięty, jeżeli macie dodatkowe pytania związane z prowizją od kosztów dostawy, zapraszam do zadawania ich w osobnych wątkach (przycisk Rozpocznij temat).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
373 ODPOWIEDZI 373

ArtComp_pl
#9 Pomysłodawca#

@mdrogeria  - Krajowa Administracja Skarbowa to NIE jest to samo co Urząd Skarbowy! Wszelkie nadużycia prawa - a tak należy interpretować nowy sposób rozliczania prowizji - są również w kręgu ich zainteresowań.

oznacz moderatorów

kolberg_factor
#8 Zapaleniec#


"Zależy nam na tym, aby zwiększyć liczbę ofert, w których dostawa kosztuje 0 złotych, czyli tych, w których koszt dostawy pokrywa Sprzedający lub są objęte programem darmowych dostaw SMART! Podstawowe stawki prowizji nie ulegają zmianie i znajdziesz je w Cenniku Allegro. Zmienia się podstawa naliczania prowizji i będzie nią wartość przedmiotu wraz z kosztem dostawy jaki poniesie Kupujący."

Innymi słowy: - jeśli nadal chcesz tu coś sprzedawać, to dopłać nam do tego co bierzemy teraz, taką samą procentowo prowizję, od sumy, którą zapłaci klient za wysyłkę, albo napisz, że wysyłasz mu darmo, a podnieś cenę do tego poziomu, żeby pokryć koszty wysyłki "za 0zł" i płać nam prowizję od tej większej sumy.

Nam obojętne jak to zrobisz, byle kasa się zgadzała. Wciśnij jeszcze klientowi, że to dla jego dobra, my też tak robimy i działa. Przecież już klasyk powiedział: - "ciemny lud wszystko kupi" XD

"ale jak zrobić w ofercie dostawę 0zł na towar wart 3zł??? jak? Proszę aby allegro podało na to sposób to zrobimy za 0zł."

Zacznij przelewać z pustego w próżne. Nam to dobrze wychodzi. Jeśli sobie nie radzisz, to chyba za mało trenujesz. Przyłóż się człowieku, a jak ci nie pasuje, to spadaj 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Tak , nie radzisz sobie to siedź w domy i nie rób dymu . W polsce dalej panuje przekonanie , że wszystkim wszystko się należy, niestety kapitalizm eliminuje słabych przedsiębiorców . Takie czasy trzeba się wykazać inicjatywą , a nie siedzieć i czekać na 500+ dla allegrowiczów .Allegro szuka kasy w jakimś celu , jeśli przedobrzy znajdą się inni na ich miejsce / wiadomo wszystkim co się czai / Pewnie będą musieli stoczyć poważny bój o klienta , a zarazem i sprzedawcę , a na to trzeba kasy .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mdrogeriaAllegro już raczej o sprzedawcę nie powalczy. Tym co zrobili, strzelili sobie samobója. Zrazili ogrom sprzedawców. Pewnie większość jeszcze nie przeczytała tej wiadomości i zdziwią się za miesiąc jak zobaczą rachunek za prowizje...

To jak z klientami. Jeśli sprzedawca zrazi klienta do siebie, to później często choćby złote góry oferował, to klient (zwłaszcza taki z kasą) woli kupić gdzieś indziej. To samo tutaj. Każdy potrafiący liczyć sprzedawca już szuka alternatywnych wyjść i rozwiązań.

Sam mam stary byle jaki sklep internetowy. Nowy skrypt kupiłem rok temu, ale sprzedaż na Allegro była na tyle ok, że stwierdziłem, że nie ma czasu aby rozwijać jeszcze sklep. Natomiast wczoraj sytuacja się zmieniła. Prace nad wdrożeniem nowego skryptu ruszyły pełną parą, za tydzień powinienem mieć już pierwsze produkty przerzucane. No i kończę zabawę w tym portalu. Zostanę tu z garstką produktów aby sygnalizować swoją obecność, a pełna oferta będzie dostępna tylko w moim sklepie internetowym. Moje prowizje dla nich cały czas rosły. Jak ktoś tu już pisał, w ciągu roku, z tego haraczu uzbierałoby się całkiem niezłe auto i to nowe, z salonu! A takich sprzedawców jest ogromna ilość. W porównaniu z niektórymi to jestem małym żuczkiem.

Sorry, ale ja nie będę wypruwał z siebie żył, tylko po to, aby Alle drogo (pisane razem zaraz by było "wypipkane") miało większe zyski. Powoli to zaczyna przypominać pańszczyznę.

oznacz moderatorów

Kwiatuszek7723
#9 Pomysłodawca#

Mam pytanie. Sprzedam przedmiot za 1zł. przesyłka będzie kosztować 15zł( poczta polska). kategoria antyki, czyli 10% . od sprzedaży zapłacę 0,10, a od przesyłki 1,50, czyli zarobku nie mam żadnego a musze wam jeszcze dopłacić 0,60. czy ja dobrze to rozumuję? czy ktoś próbuje sobie z ludzi kpić???

oznacz moderatorów

ArtComp_pl
#9 Pomysłodawca#

@Kwiatuszek7723 - dobrze rozumujesz... niestety. Im tańsza cena produktu, tym więcej dostajesz w doopę... "Ekspertka" na podobne pytanie wcześniej odpowiedziała, że najlepiej oferować darmową wysyłkę to i prowizja od transportu wyniesie zero. Ot, Allegro f*ck logic 😕

oznacz moderatorów

Kwiatuszek7723
#9 Pomysłodawca#

Dziekuję za odpowiedź, a allegro pod koniec czerwca za współpracę podziękuję....

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

tak czy śmak allegro swoje pobieże . Trudno ąbyś oferował darmową przesyłkę dla produktu za 3 zł . Z darmową przesylką wycenisz go 13 ... prawda ?

oznacz moderatorów

Kwiatuszek7723
#9 Pomysłodawca#

15 poczta polska. kurier odpada bo cena jak dla mnie kwalifikuje sie od 18zl wzwyz - brak umowy z nimi

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

sprzedaj za piątaka ... proste 

oznacz moderatorów

Kwiatuszek7723
#9 Pomysłodawca#

A kto przedmiot typu naszyjnik jeszcze używany zakupi za 5zł??? za 3 zł ma w zwykłym lumpexie, na miejscu..... bezsens. pociesza myśl że są jeszcze inne portale, choćby mało znany Aligato. nie są na razie tak zdeprawowani, więc może się uda tam

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Wykaż się inicjatywą i otwórz lumpex 

oznacz moderatorów

Kwiatuszek7723
#9 Pomysłodawca#

😁🤣😀ok. jutro 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

brawo

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Kwiatuszek7723  minimalna prowizja to 0,25zł i jest liczona od każdej sprzedanej sztuki, więc jak sprzedasz 10 przedmiotów po 1zł, to płacisz 2,5zł + prowizja z kosztu przesyłki. Fajnie 🙂

oznacz moderatorów

Kwiatuszek7723
#9 Pomysłodawca#

Żałosne wprost no ale..... pozdrawiam

oznacz moderatorów

Client:73003333
#8 Zapaleniec#

Allegro nic do przesyłek Smart Wam nie dokłada ani ich nie sponsoruje , sami za nie płacicie wyższą prowizją od sprzedaży. To jest takie samo myślenie że państwo coś ci daje 🙂

Sprawdziłem w sierpniu 2017 roku od sprzedaży w wysokości 17 tysięcy zł. zapłaciłem 1350 zł prowizji  , obecnie wychodzi  2550 zł.  / sprzedaję ten sam towar /

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Trochę dziwne , że obrót masz taki sam  bo u mnie po wprowadzeniu smarta obroty poszybowały o 130% do góry 

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

@mdrogeria 

Nie porównuj wszystkich branż do swojej. 

Produkty drogeryjne są powszechnie używane. Mogę sobie kupić 2 maseczki czy 2 szampony i dozbieram na SMARTA, ale jak ktoś zużywa rocznie np 2 baterie do pilota to nie kupi sobie multipaka 20 szt. bo prędzej stracą one swoją przydatność. 

Masz pełno branż gdzie wielosztuki się po prostu nie sprawdzą. Jak realizujesz tysiące zamówień i powiedzmy że chociażby 30% z nich jest poza SMARTEM to w zależności od wyboru dostawy przez klienta dopłacisz od kilku stówek do powiedzmy 2 tys. zł . 

 

Ceny przedmiotów o niskiej wartości nie jesteś w stanie na tyle podnieść , bo klient pójdzie sobie do sklepu stacjonarnego i nic nie sprzedasz. 

 

Jak pójdziesz w droższe ceny wysyłek aby pokryć prowizję to dostaniesz po gwiazdkach lub nawet komentarzach i możesz polecieć z SS a nawet smarta i zabulisz jeszcze więcej. 

 

Temat nie do przeskoczenia , trzeba szukać gdzie indziej oszczędności. Wczoraj pisałem aby nie promować, nie wyróżniać ogłoszeń i nie ładować tyle pieniędzy w allegro ADS , ale chyba post został usunięty 🙂 

 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria A ja powiem, że obrót wzrósł może o 20%, ale ilość przesyłek o 70%. Po prostu ludzie kupują częściej za mniejsze kwoty, i każą sobie co chwilę wysyłać. Więc zużycie opakowań rośnie, ale wolumen obrotu zwiększa się nieznacznie

oznacz moderatorów