anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

allegro lokalne - jak wyslac paczke paczkomatem

MAMY ROZWIĄZANIE!
darekk0000
#7 Wielbiciel#

dzien dobry,

sprzedalem toar, dostawa jest do paczkomatu.

jak wyslac towar? w manager.paczkomaty.pl nie widze mojej paczki - paczkomaty nie importuja danuch tak jak to bylo w prypadku zwyklego allegro

a w allegro lokalne nie widze miejsca gdzie moglbym wyslac paczke

pomozcie

oznacz moderatorów
52 ODPOWIEDZI 52
Client:79663527
#9 Pomysłodawca#

Dziwnie, jak na allegro odznacza się wtedy, że wysłałem towar? Ktoś mógłby zrobic awanturę, że nic nie dostał, a ja nie mam jak potwierdzić, że w paczce jest przedmiot z aukcji 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79663527 Z zapowiedzi allegro wynika, że powinno wyglądać to tak:

Przesyłkę do Paczkomatu InPost nadasz znacznie łatwiej – wszystko zrobisz na swoim koncie Allegro Lokalnie bez przechodzenia na stronę InPost! Wystarczy, że podczas wystawiania przedmiotu na Allegro Lokalnie:

  • dodasz do opcji dostawy metodę Allegro Paczkomaty InPost
  • określisz cenę, którą kupujący zapłaci za przesyłkę – maksymalnie 8,99 zł brutto.

Gdy Twój klient wybierze tę metodę dostawy, w zakładce Zamówienia od kupujących wygenerujesz etykietę nadawczą, którą następnie nakleisz na paczkę. Wyślesz ją z dowolnego Paczkomatu InPost.

Opłatę za przesyłkę doliczymy do Twoich rozliczeń na koncie Allegro."
https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zmiany-na-allegro-od-4-grudnia-2YAn6A80Lux#allegro-lokalnie-prz...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Knowhere Wszyscy piszą od 4.12, że nie działa, wiele było tu takich wypowiedzi. Może ktoś z moderacji by się tym zajął.

oznacz moderatorów
Client:79663527
#9 Pomysłodawca#

W zakładce zamówienia od kupujących nie ma żadnego odnośnika do generowania etykiety. Same informacje gdzie wysłać 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:79663527 Twoje zgłoszenie jest już wyjaśnione w innym wątku.

@LEW433 Problem został zgłoszony do zespołu techniznego. Ustalamy co jest przyczyną pojawiających się problemów.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
AnoniM79
#8 Zapaleniec#

Witam.

Mam dokładnie to samo - ustaliłem ceny przesyłki na allegro, sprzedałem przedmiot i mam wszystkie dane kupującego łącznie z paczkomatem odbiorczym...

Tylko w jaki sposób wygenerować etykietę? Mogę sobie tylko z nim "poczatować"...

oznacz moderatorów
Client:79663527
#9 Pomysłodawca#

@AnoniM79 z tego co moderacja mi przekazała, wchodzisz na stronę inpostu i własnoręcznie wszystko uzupełniasz i robisz to już bez ingerencji allegro 

oznacz moderatorów
AnoniM79
#8 Zapaleniec#

Tylko, że muszę się zarejestrować na Inpoście. Już nawet to zrobiłem, tylko nie przechodzi mi email aktywacyjny... W spamie też go nie ma.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Client:79663527
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere  nie masz racji, przeczytaj cały wątek od początku

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79663527 A Ty przeczytaj zalinkowany przeze mnie wątek pomocy oraz post nat_not.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:79663527
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere przyjacielu - jestem i byłem na bieżąco, a gdybyś rejestrował wątek i przesłane zrzuty obrazu ze zrozumieniem to zauważyłbyś, że zalinkowany przez Ciebie "poradnik" AKTUALNIE nie działa 🙂 Gorąco pozdrawiam i życzę miłego dnia 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79663527 Mellon, tutaj moderatorka wyjaśniła Ci dlaczego akurat Tobie nie działa.
Ten poradnik jest autorstwa allegro, nie mojego. Poza tym (powtórzę się) tutaj moderatorka napisała, że zespół techniczny ogarnia przyczynę problemów.
Wzajemnie:)

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:79663527
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere  Jak najbardziej przyjacielu ze wszystkim się zgadzam, Moderatorka o której tak wielokrotnie wspominasz potwierdziła również to, że paczkę aktualnie wysyłamy bez ingerencji allegro bo wybierając opcje dostawy inpost 24/7 coś nie działa 🙂 Skoro  wszystko wiemy pozwole sobie zapytać- o co Ci chodzi? 🙂 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79663527 O nic mi nie chodzi, ale bądź świadomy, że w ten sposób nie wyślesz przesyłki za deklarowane 8,99 zł.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:79663527
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere Bądź prosze świadomy, że jeśli ktokolwiek zaznaczy opcje dostawy inpost 24/7 to jest zmuszony wysłać przedmiot akcji na własną rękę bo opcja wygenerowania etykiety przy TEJ opcji dostawy jest niemożliwa. Podsumuje - przy dostawie inpost 24/7 AKTUALNIE nie da się wygenerowac  etykiety i sprzedający jest zmuszony dopłacić więcej do osobistego wysłania przesyłki. Podobno przeanalizowałeś wątek ze zrozumieniem, proszę uszanuj nasz czas. 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79663527 No pewnie że jest niemożliwe (i nie będzie), bo możliwe jest tylko po wybraniu "allegro paczkomaty inpost" jako metody dostawy😏

https://a.allegroimg.com/original/12c19b/d2c2dc4e44539d1fae7d98611fc3

Zapoznałeś się w ogóle z tą infografiką i przeanalizowałeś podlinkowany temat pomocy ze zrozumieniem?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:79663527
#9 Pomysłodawca#

Była to moja pierwsza i ostatnia transakcja na allegro więc wybacz, że nie znam całej tej papierologii która sprawia kłopot tak wielu uzytkownikom (brak intuicyjności którą możnaby było uzyskać np. dzięki odpowiednim alertom).  Niektórzy nie mają aż tyle czasu co Ty 🙂 na dodatek nawet Pani Moderator miała z tym dość spory kłopot i musiała pytać odpowiedni dział. Pozdrawiam serdecznie @Knowhere 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79663527 Ale tu nie chodzi o czas, tylko o spokojne przeczytanie ze zrozumieniem (co zajęłoby Ci mniej czasu, niż napisanie tych 3 czy 4 postów, w których przekonywałeś mnie, że nie mam racji), zamiast unoszenia się.
Również pozdrawiam.

PS A to, że przy wprowadzaniu tego coś pokićkali i jednym działa, a innym nie, to już inna kwestia.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:79663527
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere przyjacielu pozwól, że przypomnę Ci co sprawiło, że obaj straciliśmy dzisiaj wiele czasu. Użytkownik Allegro miał taki sam problem jak ja(nikt nie zdaje sobie sprawy ile inpost 24/7 generuje problemów przy etykiecie będąc świeżym) i podrzuciłem mu rozwiązanie które dostałem od moderacji polegające na wysłaniu paczki osobiście bez ingerencji allegro ze względu na paczkomaty 24/7 przy czym Ty zanegowałeś sposób wybrnięcia z tej sytuacji podsyłając link do sposobu który sprawdziłby się w przypadku innej opcji dostawy - co wprowadza w błąd bo to nie allegro paczkomaty inpost tylko inpost 24/7 🙂 Miłego dnia

 

oznacz moderatorów