anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Lokalnie - Kupujący kliknął kup teraz, wypełnił formularz dostawy i zrezygnował z zakupu

MAMY ROZWIĄZANIE!
MissKeti
#8 Zapaleniec#

Pozwolę sobie odnieść już do wcześniejszego wątku. Analogiczna sytuacją. A manowicze:

"Kupujący kliknął kup teraz, wypełnił formularz dostawy życząc sobie przesyłkę płatną przy odbiorze. Po czym oznajmił mi na czacie, że rezygnuje z wózka. Kontakt na czacie się urwał, kupujący nie odpisuje na wiadomości.  Allegro naliczyło prowizję prawie 50 zł za sprzedaną rzecz a ja nie zamierzam za to płacić. 
Skoro facet zrezygnował nie będę wysyłać paczki, bo najprawdopodobniej i tak jej nie odbierze a ja zostanę obciążona kosztami przesyłek. 
Miał ktoś podobny problem? Jak anulować transakcję?
Pisałam już do allegro, ale mam wrażenie jakby to komputer odpisywał i generalnie nic mądrego mi nie odpisali a już na pewno nie pomogli."

Tylko w moim przypadku oplata transakcyjna wynosła 6.35 zł. Allegro nie chcę wycofać opłaty (prowadzę z nimi komunikację przez mejla).

Co za absurd... Gdzie jeszcze muszę zgłosić sprawę, bo Allegro odmawia mi anulowanie opłaty?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
xyz96
#21 Demiurg#

Powołaj się na ten wcześniejszy wątek, napisz, że w tamtym przypadku opłaty zostały anulowane, podaj link do wątku i wyślij to wszystko mailem do Allegro. Zapytaj, dlaczego Tobie odmawiają zwrotu opłat, podczas gdy innym osobom taki zwrot przyznają. Dodaj, że na Allegro Gadane wiele osób pisze o przyznanych zwrotach. W tej sprawie kontaktuj się tylko z Allegro, nie odwołasz się nigdzie indziej, chyba że tylko do sądu.

oznacz moderatorów
MissKeti
#8 Zapaleniec#

Dziękuję:) Będę dalej drążyć ten temat!

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
MissKeti
#8 Zapaleniec#

@LEW433z tego co zrozumiałam "prowizja" i "oplata transakcyjna" są to różne rzeczy. Tu właśnie odpowiedź Allegro:

"Na Allegro Lokalnie nie pobieramy prowizji za sprzedaż. Naliczamy opłatę za obsługę transakcji, która jest bezzwrotna.

Opłata zostaje naliczona tylko wtedy, gdy Kupujący zapłaci z góry za zakup lub wypełni formularz dostawy w przypadku przesyłki za pobraniem. Samo kliknięcie w "Kup teraz" nie spowoduje naliczenia opłaty.

Kupujący wybrał sposób zapłaty więc opłata została poprawnie naliczona.
"

Mozna podsumować: "Jak Allegro zarabia na oplatach tranzakcyjnych?"

oznacz moderatorów
marta72325
#8 Zapaleniec#

Teoretycznie kupujący po wypełnieniu formularza nie może się wycofać, ale sama po sobie wiem że to bujda i kupujący robią co im się zywnie podoba. 

Skoro transakcja nie doszła do skutku to naliczenie opłaty za tą transakcję jest bezpodstawne i na to bym się powołała. 

Jeżeli kupujący ostatecznie zrezygnował to musisz próbować dogadać się z allegro, tak jak pisali inni już wyżej, dla 6zł raczej nie warto się z nimi sądzić 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@MissKeti I dlatego AL to wielki przekręt Zapytaj Allegro o uzasadnienie odmowy oddania oplat

oznacz moderatorów
Crow_Empire
#11 Animator#

Uzasadnienie jest w regulaminie a link, który podałeś wyżej dotyczy Allegro, nie Lokalnie. Zbyt często podrzucasz mylące informacje przez co wprowadzasz w błąd innych.

oznacz moderatorów
MissKeti
#8 Zapaleniec#

@Crow_Empiredokładnie tak, jak mówisz, więc trzeba zwracać uwagę na różnicę.

Odpowiedź z Allegro:

Opłata za obsługę transakcji na Allegro Lokalnie zostaje naliczona tylko wtedy, gdy Kupujący zapłaci z góry za zakup (czekamy na to 5 dni) lub wypełni formularz dostawy w przypadku przesyłki za pobraniem lub odbioru osobistego.

Niezależnie od przebiegu transakcji opłata ta nie podlega korekcie. W przypadku transakcji zawieranych między osobami prywatnymi, a wyłącznie do takich dochodzi na Allegro Lokalnie, Kupujący nie ma możliwości odstąpienia od umowy po zakupie.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@MissKeti Po pierwsze AL jest także dla firm a po drugie każdy ma prawo odstąpienia od umowy

oznacz moderatorów
MissKeti
#8 Zapaleniec#

@marta72325tak, jako jedynie wyjście to trzeba próbować się z nimi dogadać i powoływać się na wcześniejsze wątki, bo drążyłam temat przez tydzień i bez skutku.

Chodzi mi nie o te 6 zł, a o samo podejście Allegro. **piiip** czy **piiip** nigdy by nie robili z tego problemu.

Kiedyś zapomniałam zrezygnować z **piiip** Prime i zauważyłam dopiero po tym, jak z rachunku poszli pieniążki. Tuż anulowałam subskrypcję, żebyś nie zapomnieć ponownie, po jakim czasie zauważyłam na koncie zwrot całej kwoty i to bez żadnej prośby, bo wiem że wina była po mojej stronie.

Wniosek - żadnego wsparcia ze strony Allegro dla Sprzedających. Nie wiem, czy cos zmieniło się w sprawie Kupujących. Sporych kilka lat temu mój mąż i wiele innych osób zostali oszukani na Allegro. Sprawa była w sądzie i nic z tego. Mam nadziej, że teraz jak Allegro wprowadził Ochronę Kupujących sytuacja się poprawiła.

oznacz moderatorów
r4dzik88
#8 Zapaleniec#

najgorsze jest to, że allegro broni takich **piiip**ów, gdyż dostają za to ogromne pieniądze właśnie z tych bezzwrotnych opłat 🙂

oznacz moderatorów