anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie sprzedaży - kupujący nie zapłacił

dj_einstein
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Sprzedałem przedmiot przez Allegro Lokalnie, niestety kupujący nie dokonał zapłaty, albo nie udała się mu jej realizacja. W polu STATUS PŁATNOŚCI widnieje komunikat: NIEUDANA. Kupujący nie odpowiada na moje wiadomości. Chcę anulować tą sprzedaż i wystawić przedmiot ponownie. Jak to można zrobić?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

LEW433
#21 Demiurg#

Automatycznie wznowimy Twoje ogłoszenie, jeśli:

  • kupujący w ciągu 5 dni nie zapłaci za przedmiot w ogłoszeniu z opcją kup teraz
  • zwycięzca w ogłoszeniu z licytacją w ciągu 5 dni nie zapłaci za przedmiot - wtedy zresetujemy licytację i zaczynie się ona od nowa na 7 dni z ustawioną przez Ciebie ceną początkową
  • nikt nie weźmie udziału w licytacji przez 7 dni od momentu jej wystawienia.

Ogłoszenie po wznowieniu wygląda tak samo jak w momencie pierwszego wystawienia.

oznacz moderatorów

zetor-79
#7 Wielbiciel#

Także sprzedalem przedmiot na licytacji użytkownik nie zapłacił ....czy są jakieś konsekwencje dla licytujacego?

Licytujacych było 6 osób zwycięzca przelicytowal tylko o 1 zł.i nie zapłacił...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@zetor-79 Na Allegro Lokalnie nie ma konsekwencji, tam transakcja dochodzi do skutku dopiero w momencie zapłaty, a nie w momencie wygrania licytacji.

oznacz moderatorów

zetor-79
#7 Wielbiciel#

Czyli na 6 licytujacych jeden sobie kliknie dla hecy ....a sprzedający czeka czy wplaci czy nie...

Ma to sens...

oznacz moderatorów

kicek75
#1 Nowicjusz#

Czy istnieje inna opcja wznowienia aukcji, czy tylko trzeba czekać. Mam podobny problem, nie mogę się skontaktować z kupującym pomimo wysłania dwóch monitów nie odpowiada. Wolę  w tym momencie wystawić nową aukcję bo on i tak się nie odezwie, więc po co marnować czas.

oznacz moderatorów

mitsou1
#9 Pomysłodawca#

Z powyższych wpisów wnioskuję, że każdy może zablokować sprzedaż na 5 dni. Właśnie mam taką sytuację. Kupujący rozpoczął i anulował, przedmiot niedostępny. Przez 5 dni? Słabo...

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@mitsou1  w opisie aukcji jako sprzedający możesz umieści formułkę, że na wpłatę za zakupiony towar czekasz np. 24h.

Jest to zgodne z prawem i jeżeli kupujący nie zapłaci w tym ustalonym przez ciebie terminie to możesz ponownie wystawić przedmiot.

W maju zalicytowano u mnie 2 przedmioty i  kupujący ich nie opłacili tak więc tym razem odczekałem (zwykłe allegro) czas wg. przepisów prawa i wystawiłem ponownie. Dopisałem sobie także taką formułkę w "o sprzedającym"

oznacz moderatorów

mitsou1
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję. Pierwsza taka sytuacja, tak zrobię.

oznacz moderatorów

mitsou1
#9 Pomysłodawca#

Jak znaleźć zakładkę "o sprzedającym"? W allegro lokalnie czy w zwykłym?

oznacz moderatorów

Secondspro
#9 Pomysłodawca#

W opisie aukcji jako sprzedający możesz umieści formułkę, że na wpłatę za zakupiony towar czekasz np. 24h.

Nie wolno. Opis ma dotyczyć przedmiotu, który jest sprzedawany.

oznacz moderatorów

Secondspro
#9 Pomysłodawca#

Nie masz prawa umieszczać informacji o wysyłce w zakładce o sprzedającym

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@Secondspro  Na lokalnie nie ma zakładki o sprzedającym więc taką informacje (i inne) umieszcza się w opisie oferty.

Na zwykłym allegro w zakładce "o sprzedającym" można umieścić (a nawet trzeba gdy chcemy stosować) informację o wyłączeniu rękojmi w przypadku kiedy ktoś sprzedaje jako osoba fizyczna = prywatna, czy też o ograniczeniu czasu zapłaty tak aby każda aukcja miała zawarte automatycznie.

Klient naciskając "kup teraz" czy biorąc udział w twojej licytacji akceptuje postanowienia tak jak by zgadzał się i podpisywał -zawierał z tobą umowę na tych zasadach.

Co do czasu zapłaty:

"Art.  491.  [Skutki zwłoki]

§  1. 
Jeżeli jedna ze stron dopuszcza się zwłoki w wykonaniu zobowiązania z umowy wzajemnej, druga strona może wyznaczyć jej odpowiedni dodatkowy termin do wykonania z zagrożeniem, iż w razie bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu będzie uprawniona do odstąpienia od umowy. Może również bądź bez wyznaczenia terminu dodatkowego, bądź też po jego bezskutecznym upływie żądać wykonania zobowiązania i naprawienia szkody wynikłej ze zwłoki.
oznacz moderatorów