anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie sprzedaży przez sprzedającego po złożeniu zamówienia przez kupującego

JakubBlachowicz
#7 Wielbiciel#

Witam, mam taki problem że chciałem sprzedać komputer wystawiłem ogłoszenie z opcją kup teraz na allegro lokalnie i ktoś kupił za pobraniem z wysyłką na mój koszt więc kupujący nie poniósł żadnych kosztów.

Dzisiaj rano chciałem wszystko przygotować żeby wysłać po południu. Po wyczyszczeniu komputera chciałem sformatować dysk i zabezpieczyć go w środku lecz teraz komputer się nie uruchamia.
Czy mogę anulować sprzedaż? Kupujący nie poniósł żadnych kosztów, wytłumaczę mu sytuacje i przeproszę za zaistniałą sytuację.

I drugie pytanie na które prawdopodobnie znam odpowiedź czy jest nadzieja że w związku z zaistniałą sytuacją nie będę musiał opłacać prowizji/opłaty?


oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Wytłumacz temu nabywcy o problemach z tym sprzętem może zrozumie i odpuści .Co do prowizji to najlepiej nie wystawiaj za pobraniem bo ciężko udowodnić że do wpłaty za aukcje nie doszło.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@JakubBlachowicz Możecie rozwiązać umowę zakupu za porozumieniem stron, jeśli kupujący nie będzie miał nic przeciwko. Jeśli jednak będzie się upierał przy wysyłce, sam nie możesz sprzedaży anulować.

O zwrot opłaty w takiej sytuacji możesz poprosić Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

Konieczne będzie dołączenie pisemnej rezygnacji kupującego z towaru.

oznacz moderatorów

JakubBlachowicz
#7 Wielbiciel#

Pisemna zgoda na rezygnację kupującego z towaru to znaczy że wystarczy że na kupujący na czacie napisze że że rezygnuje czy trzeba jakieś specjalne pismo?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Lepiej żeby było to pisemne odstąpienie od umowy (rezygnacja z zakupu) z podaniem szczegółów transakcji, wysłane z adresu mailowego kupującego. Być może wystarczy też czat, zapytaj Allegro przez wyżej podany formularz.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Jakimże probemem jest poproszenie znajomego o użyczenie komputera na kilkanaście minut ?

oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria  I ten pożyczony ma wysłać kupującemu? 🤔 Czy ten który sprzedał a nie chce się uruchomić po formatowaniu?😀

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@JakubBlachowicz Najlepsze jest się dogadanie z kupującym. Miało to być za pobraniem więc musisz "udowodnić" że nie doszło do sprzedaży żeby Allegro oddało Ci prowizję.

oznacz moderatorów