anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Boty na allegro.

L3niwyMis
#7 Wielbiciel#

Witam czy dane zjawisko nie zniknie ? Teraz dochodzi do tego że nie mogę nic wystawić bo jakaś agnieszka0192134 albo aggnieszka05192 co chwile kupuje przedmiot, rozpoczyna płatność a potem nic z tego nie wynika. Czy w danej sytuacji mogę wystawić 3ci raz ?

oznacz moderatorów
86 ODPOWIEDZI 86

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kamip Wszystkie konta, które wymieniłeś są już zablokowane w naszym serwisie. Zdaję sobie sprawę, że tego typu wiadomości są uciążliwe, ale pracujemy nad tym, aby je wyeliminować z Allegro Lokalnie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kamip
#7 Wielbiciel#

To proponuje zablokować wszystkie z wzorcem:

Client:xxxxxxxx

:]. Pewnie jakiś bot utworzył tys takich kont i spamuje wszystkich. Może powinniście zaimplementować jakieś AI, do usuwania takich kont 🙂

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kamip Dzięki za pomysł, ale każde nowe konto w chwili potwierdzenia adresu e-mail, automatycznie dostaje nazwę w postaci Client:123456789, gdzie 123456789 są kolejnymi cyframi unikalnego numeru użytkownika (ID). 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mojosoft
#11 Animator#

@_HolaOla_ powinna być dodatkowa weryfikacja sms'em podczas pierwszego logowania, i to by skutecznie ograniczyło taki proceder.

Niestety serwisowi na tym nie zależy bo pewnie byłby to za duży koszt gdbyby wszystkie "boty" musiały być w ten sposób weryfikowane

oznacz moderatorów

matic27
#7 Wielbiciel#

Wystarczy wprowadzic koniecznosc pelnej aktywacji konta aby mozna bylo zadawac pytania.

 

Cos jak obecnie ograniczenie sprzedazy, zeby sprzedawac o ile dobrze pamietam trzeba zweryfikowac rachunek za zlotowke albo cos kupic z platnoscia online. Wtedy dopiero mozemy sprzedawac.

 

SMS za wiele nie da, poniewaz sa serwisy z darmowymi numerami do odbierania tymczasowych smsow. 

oznacz moderatorów

delerium73
#7 Wielbiciel#

Witam .

W nocy zapytania do dwóch ogłoszeń i prośba o kontakt na email raphaelbecker17@gmail.com 

Client:92509889 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@delerium73 Dziękuję za zgłoszenie. Zajmiemy się tym.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

saydack
#1 Nowicjusz#

Ja także mam zapytania z 

raphaelbecker17@gmail.com 

Client:92509889 

oznacz moderatorów

-DrD-
#7 Wielbiciel#

o widzę nie jestem sam tez dostałem zapytanie 

Client:92567048

matthew fedrick95@gmail.com

można to blokować 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@-DrD- Dziękuję za zgłoszenie, konto zablokowane. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Może jakby każdy kto zakłada nowe konto musiał zapłacić jakąś zaliczkę która by była zwracana po określonym czasie tylko tym którzy używają konta bez lekceważenia regulaminów a tym którzy zakładają tylko dla zabawy lub procederów przestępczych w ogóle nie zwracana to może by to coś pomogło.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mwmonety Ale tu chodzi o to, że te scamerskie mejle podawane są w PW jako kontaktowe, a nie że kolejne konto jest zarejestrowane na ten sam adres mejlowy. Widzę, że niektórym nie robi to żadnej różnicy.
Poza tym Twój pomysł jest mało praktyczny, bo standardowo utrudniłby życie normalnej większości, gdyż scamer zwyczajnie odczekałby sobie do zwrotu "kaucji" i dopiero zaczął walić spamem.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

1eye
#2 Obserwator#

U mnie raphaelbecker17@gmail.com był zainteresowany towarem 🙂  aż kontakt się urwał i mail nieaktywny.

oznacz moderatorów

lukas_83__k
#1 Nowicjusz#

I nie chodzi wcale o blokowanie userów, bo ci po takiej wiadomości się już nie odzywają. 

-Dla czego A.Lokalnie jest tak dziurawe, i pozwala na takie coś?

Zrzut ekranu 2020-11-4 o 08.51.49.png

oznacz moderatorów

sauce25
#7 Wielbiciel#

Ja dostałem informację o przebijaniu automatycznym ofert przez użytkownika [edycja] czy moderatorzy mogą go sprawdzić? Aukcje kończą się dzisiaj wieczorem.

Tak samo dostałem zgłoszenia co do przebijania ofert licytacji przez użytkownika [edycja] - inni licytujący zgłaszali, że ich oferta zostawała przebijana dosłownie po sekundzie, dwóch. Jak ja jako sprzedający mogę sprawdzić takie osoby? Czy mam jakąkolwiek możliwość reakcji poza anulowaniem ich oferty? Przecież na sto procent sprzedający chyba nigdy nie może być pewny czy licytuje to bot, jedynie może posiłkować się po zgłoszeniach innych ludzi biorących udział w licytacji?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@sauce25 Oba te konta są ok, na pewno nie są to boty. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

sauce25
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za sprawdzenie. No dla mnie było to bardzo podejrzane, tak jakby używały jakichś programów do podbijania czy coś. No jak jest to możliwe aby ktoś przebijał po sekundzie czy dwóch? Przecież nawet nie zdążyłby się zorientować że ktoś go przebił, a co dopiero wpisać cenę i zalicytować, a to było automatycznie. Więc jak to jest możliwe? Użytkownik isia logował się o 15, a o 19 z groszami nagle licytował. Jak dla mnie była to podejrzana sprawa.

oznacz moderatorów

krzysiek_1104
#7 Wielbiciel#

leopoldchristoph1990@gmail.com

Client:93327413

Czy nadal masz swój przedmiot na sprzedaż? jeśli tak, proszę o kontakt na mój e-mail .... (leopoldchristoph1990@gmail.com)

dzisiaj, 08:20

takie coś dostałem dzisiaj i zdziwiło mnie to więc postanowiłem sprawdzić i znalazłem ten post. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Marpchel
#1 Nowicjusz#

cześć 

Dziś dostałem wiadomość o podobnej treści. To jakiś spam Jest o co z tym chodzi? 

oznacz moderatorów

TomaszSz7
#2 Obserwator#

@krzysiek_1104  Dziś dostałem taką samą wiadomość.  

 

SNAG-1117.jpg

oznacz moderatorów