anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak wpłaty od kupujących i nierzetelni licytujący

MAMY ROZWIĄZANIE!
jaguarkn
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Sprzedaję przedmiot na licytacji w allegro lokalnie i po wygranej aukcji brak wpłaty .Piszę do użytkowników proszę przypominam się ale bez skutecznie.Wystawiam już po raz trzeci i dalej bez skutecznie ktoś licytuje podbija stawkę a potem nie płaci .Na aukcji już napisałem JAK NIE CHCESZ TEGO KUPIĆ LUB ZAPŁACIĆ NIE LICYTUJ .To nie pierwsza taka licytacja .Mam wrażenie jak by ktoś to robił dla zabicia czasu z nudów np: ."a po licytuje sobie bo się nudzę, ciekawe jaką kwotę osiągnie ".

Jak sobie poradzić z takimi licytującymi ?Czy taka transakcja jest wiążąca ?Można jakoś zapobiec takim bezsensownej licytacji albo wyegzekwować wpłatę ?

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32
norek_21
#9 Pomysłodawca#

Sory akurat to przeoczyłem.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@norek_21 Czytając kolejne Twoje posty odniosłem wrażenie, że doczytałeś. No ale OK, sam czasem dostaję oczopląsu od tego rodzaju drzewka postów, jakie tutaj jest zaimplementowane.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
jaguarkn
#9 Pomysłodawca#

Faktycznie dzięki 

 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@jaguarkn Nie ma za co:)

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
jaguarkn
#9 Pomysłodawca#

Dzięki 

 

oznacz moderatorów
polaktorun_2007
#2 Obserwator#

Wiem że temat już trochę ma ale chyba jest ciągle aktualny. Wytłumaczy mi ktoś dlaczego allegro jest lepsze od lokalnie ? O co mi chodzi ? O to że najpierw wystawiłem na lokalnie i jakiś żartowniś zaczął podbijać ceny do kilkuset tys. A w wiadomościach wyśmiał, minęło 5 dni zgłoszone i użytkownik zawieszony. Mówię ok to teraz wystawie na zwykłym a nie lokalnie i co ? Znów jakiś typek przebił wszystkich i znów nie raczy zapłacić i muszę czekać 7 dni.  Jestem prywatną osoba i każde koszta są bolące, do tego zamrożenie przedmiotu na 2 tygodnie... Powinny być blokady na wszystkie konta na które się logowal taki delikwent w ostatnich chociaż 24h to by się nauczyli. Jestem przekonany że robią to osoby które sprzedają na innym koncie takie rzeczy w sposób hurtowy i tak wykańczają potencjalne zakupy u kogoś innego niż u nich.

oznacz moderatorów
Bidziu112
#7 Wielbiciel#

AL to jakaś kpina.  Wystawialam pare razy na licytacji przedmiot i niestety później kompletna cisza od pseudo kupującego (okazywało się że albo dziecko zalicytowalo albo nigeryjski przyjaciel) Nie można sprawdzić czy osoba licytująca jest ok tak jak kiedyś byl login, komentarze i człowiek wiedział z kim ma do czynienia. Osoby kupujace tak jak sprzedające powinny najpierw byc weryfikowane, powinny byc komentarze widoczne jak i ocena. Na zwykłym allegro od razu jest pobierana oplata więc nie dziwie sie ze ludzie korzystają z AL ponieważ jest ryzyko że ktos go oszuka lub będzie próbował. A potem walczyć trzeba o zwrot prowizji i nie wiadomo ile to potrwa

 

oznacz moderatorów
jaguarkn
#9 Pomysłodawca#

Nie ma znaczenia gdzie jak jest to samo w każdej aukcji 

oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

Wydaję mi się, że Allegro nie jest zainteresowane ukróceniem tego typu nieodpowiedzialnych zachowań kupujących.

Po pierwsze jest bardzo prokonsumenckie i "friendly" bo jak często w swoich wypowiedziach podkreślają, że to klienci mają pieniądze, choć tu ich nie mają więc to oksymoron i pusty slogan powtarzany przez tę korporację rozgoryczonym sprzedającym. 

Po drugie, te sztuczne licytowanie to stworzenie wrażenia, że coś się dzieje i jest duże zainteresowanie. Złudne poczucie szansy sprzedaży.

Można by w prosty sposób ograniczyć zabawę w licytację, żądając od licytującego zapewnienia na koncie Allegro środków, które były by blokowane na poczet wypłaty dla sprzedającego za wygraną ofertę. Np. środki na koncie musiały by być co najmniej do wysokości złożonej pierwszej oferty. Mechanizm działania pozostawiam do przemyśleń. 

oznacz moderatorów
norek_21
#9 Pomysłodawca#

jakiś czas temu miałem takiego co miał kilka kont. Oczywiście wystawiam już na allegro.pl z tego starego formularza i zawsze piszę że wywalam niezarejestrowanych. No ale tamten typ za pierwszym razem wygrał coś i nie kupił. tzn nie zapłacił. Zero odzewu. Potem wystawiłem jeszcze raz i wziąłem go na czarną listę. A ten dosłownie za kilka minut z innego konta walnął cenę. Ale wiedziałem że to on po nazwie która kojarzyła się z jego nazwiskiem z poprzedniego konta. Ale uwziął się i tym razem zalicytował jeszcze z trzeciego konta, kupił, zapłacił i wszystko jakoś poszło. No ale strachu mi narobił że to może jakiś przekręt dlatego towar jak pakowałem to nagrywałem telefonem że to tam zostało umieszczone bo sam już nie wiedziałem na kogo popadnę i co mi wywienie już po otrzymaniu towaru... może powie że to nie doszło albo co...

Więc jedyne co można na ten moment to tylko dodawać na czarną listę kupujących, którzy już wcześniej dali się poznać z tej nieprzyjemnej strony, a niezarejestrowanych wywalać natychmiast.

oznacz moderatorów
Bidziu112
#7 Wielbiciel#

Tak się tylko zastanawiam czemu oni licytuja jeśli z góry wie, że nie zapłaci 🤔 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Bidziu112 Odpowiedzi jest kilka np. dla zabawy, nie lubią sprzedającego(konkurencja) i zapewne jeszcze kilka powodów.😂

oznacz moderatorów
RYSIU3
#8 Zapaleniec#

Dokładnie mam to samo i co najgorsze allegro nie pozwala blokować takich "kupców" z allegro lokalnie.

 

oznacz moderatorów