anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić jeśli dostałem na Whats App takie zawiadomienie, ale brak zapłaty na koncie?

Piotrek09111
#8 Zapaleniec#

IMG-20211208-WA0002.jpg

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Piotrek09111 dobrze, że zachowałeś czujność! To jest fałszywy dowód wpłaty. Osoby, które pisały do Ciebie na czacie Allegro Lokalnie mają już zablokowane konta. 
Na przyszłość nie podawaj swojego adresu e-mail ani nie kontaktuj się proszę z potencjalnymi kupującymi poza Allegro. Aby kupić oferowany przedmiot na Allegro Lokalnie kupujący nie potrzebuje Twojego e-maila ani numeru telefonu. Jeśli jakaś wiadomość wzbudzi Twoje podejrzenie, bardzo proszę zgłoś ją nam razem z loginem nadawcy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

chomiczc
#1 Nowicjusz#

Screenshot_20211208_121544_com.whatsapp.jpg

 ktos próbuje kupić ode mnie przedmiot wystawiony lokalnie, kontakt przez WhatsApp.

Czy to nie próba oszustwa?

Nie klikałem w linka który przesłała mi pani

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@chomiczc Tak, to jest próba oszustwa. Nic nie klikaj, niczego nie podawaj, niczego nie potwierdzaj, bo stracisz pieniądze. 

oznacz moderatorów

Piotrek09111
#8 Zapaleniec#

Dziś rano miałem dokładnie to samo.  Że niby opłata zrobiona.Potwierdzenie dziwne wysłała. I cały czas pisala,  żeby wejść w jakiś link , bo na 100% tam jest potwierdzenie. Oczywiście tego nie zrobiłem, po kilku godzinach już nie ma tego linku

oznacz moderatorów

Piotrek09111
#8 Zapaleniec#

IMG-20211208-WA0002.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@chomiczc dobrze, że zachowałeś czujność! Ta osoba nie dokonała żadnej płatności. Czy możesz podać login kupującego, który wysłał do Ciebie tą wiadomość?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów