anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy aby sprzedać przedmiot na Allegro Lokalnie muszę potwierdzić zamówienie?

mjasinsk
#7 Wielbiciel#

Dostałem prośbę o przesłanie maila w celu skorzystania z opcji Kup Teraz od użytkownika

Client:103840322

przyszedł taki mail więc na bank to fraud.

Proszę o potwierdzenie próby wyłudzenia danych

 

 

 

INFORMUJEMY, ŻE ZAMÓWIENIE MA BYĆ ZAAKCEPTOWANE W CIĄGU 3 GODZIN PO OTRZYMANIU MAILA Z INFORMACJĄ

 

 

INFORMUJEMY O ZMIANACH REGULAMINU! PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z INFORMACJĄ NIŻEJ, PO PRZECZYTANIU PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA DODATKOWE WSKAZÓWKI I PRZEJŚĆ DO WERYFIKACJI TOŻSAMOŚCI.

 

KUPUJĄCY DOKONAŁ ZAPŁATY ( SPRAWDŹ NIŻEJ).

 

 

 

 

WARTOŚĆ TOWARU

 

 

 

WARTOŚĆ UBEZPIECZENIA

 

 

 

KOSZTY PRZESYŁKI

 

PO ZAAKCEPTOWANIU ZAMÓWIENIA ŻEBY ODEBRAĆ WPŁATE NALEŻY POSTĘPOWAĆ ZGODNIE Z PONIŻSZĄ INSTRUKCJĄ

 

1.KLIKNĄĆ "ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE"

 

2.ZNALEŹĆ I KLIKNĄĆ W PRZYCISK "ODBIERZ ŚRÓDKI"

 

3.WYBRAĆ SWÓJ BANK

 

4.ZWERYFIKOWAĆ SIĘ ZA POMOCĄ KONTA BANKOWEGO

 

NA CZYM POLEGA WERYFIKACJA? - MUSISZ POTWIERDZIĆ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ W PROCESIE WERYFIKACJI POPRZEZ RACHUNEK OSOBISTY BANKU, Z USŁUG KTÓREGO KORZYSTASZ - TO JEDNORAZOWA WERYFIKACJA, PO KTÓREJ BĘDZIESZ WPISANY DO OFICJALNEJ LISTY OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z USŁUG PORTALU

 

 

ŻEBY ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE Fibaro Home Center 3 Lite PROSIMY KLIKNĄĆ PONIŻEJ

 

 

 

 

problem przy zaakceptowaniu? skopiuj link( edytowano ) i wklej go do przeglądarki

 

ZE WZGLĘDU NA UDOSKONALENIE FUNKCJI "KUP TERAZ", ZMUSZENI JESTEŚMY PROSIĆ O DODATKOWĄ WERYFIKACJĘ KLIENTÓW PORTALU W CELU POLEPSZENIA SZYBKOŚCI OTRZYMANIA PRZELEWÓW ZA SPRZEDANE PRZEDMIOTY, JEST Z TYM NAPRAWDĘ CORAZ LEPIEJ, TERAZ NIE MUSISZ DŁUGO CZEKAĆ NA WPŁATĘ OTRZYMASZ JĄ OD RAZU!

oznacz moderatorów
393 ODPOWIEDZI 393

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@janco1 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

nostro16
#1 Nowicjusz#

rozumiem że płatności dokonane przez allegro lokalnie nie wymagają dodatkowej akceptacji przez maila. wczoraj do oferty dostałam 3 prośby o 3 różnych klientów o podanie email. na jedną postanowiłam odpowiedzieć - po czym dostałam maila poza systemem allegro o akpcetację płatności. oczywiście niczego nie potwierdziłam. proszę o pomoc jak możemy sprawę ukrócić bo to pachnie przekrętem.

poza tym dostałam jeszcze dwa zapytania o podanie email celem realizacji płatności od 2 innych klientów.

 

Od: Allegro Lokalnie <helpallegroa@gmail.com>
Temat: Twoje ogłoszenie zostało opłacone
Data: 11 stycznia 2022 o 20:36:20 CET
Do:

 
 
 

 

INFORMUJEMY, ŻE ZAMÓWIENIE MA BYĆ ZAAKCEPTOWANE W CIĄGU 3 GODZIN PO OTRZYMANIU MAILA

INFORMUJEMY O ZMIANACH REGULAMINU! PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z INFORMACJĄ NIŻEJ, PO PRZECZYTANIU PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA DODATKOWE WSKAZÓWKI I PRZEJŚĆ DO WERYFIKACJI TOŻSAMOŚCI.
KUPUJĄCY DOKONAŁ ZAPŁATY ( SPRAWDŹ NIŻEJ).
 

 

WARTOŚĆ TOWARU
 

 

WARTOŚĆ UBEZPIECZENIA
 

 

KOSZTY PRZESYŁKI
ŻEBY ODEBRAĆ WPŁATE NALEŻY POSTĘPOWAĆ
ZGODNIE Z PONIŻSZĄ INSTRUKCJĄ:
1.KLIKNĄĆ "ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE"

 

2.ZNALEŹĆ I KLIKNĄĆ W PRZYCISK "DALEJ"

 

3.WYBRAĆ SWÓJ BANK

 

4.ZWERYFIKOWAĆ SIĘ ZA POMOCĄ KONTA BANKOWEGO
ŻEBY ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE PROSIMY KLIKNĄĆ PONIŻEJ
 
ZE WZGLĘDU NA UDOSKONALENIE FUNKCJI "KUP TERAZ", ZMUSZENI JESTEŚMY PROSIĆ O DODATKOWĄ WERYFIKACJĘ KLIENTÓW PORTALU W CELU POLEPSZENIA SZYBKOŚCI OTRZYMANIA PRZELEWÓW ZA SPRZEDANE PRZEDMIOTY, JEST Z TYM NAPRAWDĘ CORAZ LEPIEJ, TERAZ NIE MUSISZ DŁUGO CZEKAĆ NA WPŁATĘ OTRZYMASZ JĄ OD RAZU!
 Bezpieczeństwo płatności zapewnia technologia 3-D Secure, Verified by Visa i MasterCard SecureCode. Dane podane przy weryfikacji obsługuje protokoł HTTPS, ten protokół jest bezpieczny i chronie dane użytkownika, to znaczy że nikt nigdy nie dostanie tych danych.  Coroczne potwierdzenie przez firmę standardu PCI DSS Level 1 (najwyższy poziom).
 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@nostro16 Niczego nie podawaj, nic nie klikaj, niczego nie potwierdzaj, to próba wyłudzenia danych, próba oszustwa. Samo podanie maila jeszcze nie jest groźne, ale dalsze działania, potwierdzanie i klikanie w linki przesłane mailem już niebezpieczne mogą być. 

oznacz moderatorów

nostro16
#1 Nowicjusz#

nic nie klikałam bo to pachniało na metr oszustwem ale chce typów zablokować szczególnie że uderzało na 3 podejścia - 3 różnych klientów. zakładam, ze to kropla w morzu ale warto ich powstrzymywać

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@nostro16 dziekuję za Twoje zgłoszenie! Czy możesz podać loginy osób, które do Ciebie pisały na Allegro Lokalnie? Upewnię się czy te konta są już zablokowane. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:38755167
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2022-01-21-08-25-52-052_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-01-21-08-25-39-161_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-01-21-08-25-23-213_com.android.chrome.jpg

  

Screenshot_2022-01-21-08-24-56-758_com.android.chrome.jpg

To istna plaga ja do każdego wystawionego przedmiotu otrzymałam tego typu wiadomości

oznacz moderatorów

biedro19-20
#7 Wielbiciel#

Witam, wystawilam przedmiot na sprzedaż, otrzymałam dwienpodobne wiadomosci, że moje ogłoszenie zostało oplacone i żeby sfinalizować sprawe do konca potrzebny moj mail, potem mam wybrac odpowiedni bank zeby pieniadze wpłynęły na moje konto, z roztargnienia podalam mail ale potem zaczęło mnie zastanawiać o co w tym wszystkim chodzi. Moim zdaniem jest to próba włamania się do konta bankowego. To sa nr kont z ktorych dostałam wiadomosci: 104103252, 104079458. Co dalej z tym fantem mam zrobic zeby sprawa się nie powtórzyła. Na szczęście nie zalogowałam sie do banku przez nieznany link ale ilu jest takich ludzi, którzy tracą swoje oszczednosci w ten sposob. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@biedro19-20, oba wskazane przez Ciebie konta są zablokowane. Kupujący nie potrzebują Twojego adresu mejlowego do sfinalizowania zakupu. Niestety takie sytuacje zdarzają się wszędzie, więc proszę Cię o zachowanie czujności, a jeśli jakakolwiek wiadomość wzbudza Twoje wątpliwości, możesz napisać tutaj, na Gadane - sprawdzimy to. 🙂 

Jeśli kupujący opłaci swój zakup od Ciebie na Allegro Lokalnie, środki znajdziesz w tej zakładce. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

lowelana
#7 Wielbiciel#

 Zgłaszam kolejne konto

B877F2BB-C6FD-4E88-B17C-6FEE47A46475.png

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@lowelana Dziękuję za zgłoszenie, konta zostaną zablokowane

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Estella_baby
#7 Wielbiciel#

proszę o weryfikację klienta. Taka wiadomość

Estella_baby_0-1644479988029.png

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Estella_baby Dzięki za zgłoszenie - to konto jest już zablokowane. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nic z tym nie zrobisz. Allegro zablokuje wskazane przez Ciebie konta dziś, a jutro dostaniesz takie same wiadomości z dziesięciu innych kont. 

oznacz moderatorów

prezento-grzes
#11 Animator#

Typowe próba wyłudzenia haseł logowania .Szkoda czasu jak wpłynie wpłata to wysyłasz=proste .Nic poza to .Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

Mariusz135s
#1 Nowicjusz#

940A8BFD-94BE-4CD2-886C-46451825BEF0.png

  czy to normalne czy oszuści przekerowuja mnie do linku ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Mariusz135s To oszuści, nic nie klikaj, niczego nie potwierdzaj. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Mariusz135s dziękuję za Twoje zgłoszenie! Aby sprzedać przedmiot na Allegro Lokalnie nie trzeba potwierdzać zamówienia, ani podawać adresu e-mail kupującemu. Konto osoby, która napisała do Ciebie z taką prośbą już zablokowaliśmy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Wiktoria164
#8 Zapaleniec#

W ciągu ok 10 dni miałam w styczniu 2022 już cztery takie próby wyłudzeń na Allegro Lokalnie. Co dodatkowo mnie wkurza to fakt, że każda z tych osób, pisząc do mnie, miała już konto zawieszone na Allegro i oczywiście zarejestrowała się na Allegro mniej niż miesiąc wcześniej.

Przesyłam screeny:

00.jpg

 

0.jpg

 

TO 333.jpg

 

 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Wiktoria164 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Sprawdziłam wskazane przez Ciebie konta i zostały zablokowane po wysłaniu do Ciebie wiadomości. Gdy blokujemy konto w takich przypadkach, uniemożliwiamy kontakt z innymi osobami na Allegro. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:62821202
#7 Wielbiciel#

Dostałam wiadomość że przedmiot został kupiony i żeby potwierdzić i odebrać zapłatę i tu link kiedy

oznacz moderatorów