anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący potrzebuje mojego e-maila lub numeru telefonu na Allegro Lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Martuszka89
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-10-08-20-06-23-851_pl.allegro.jpg

 Cześć, czy to oszustwo? 

oznacz moderatorów
9 111 ODPOWIEDZI 9 111
LEW433
#21 Demiurg#

Konto?????

oznacz moderatorów
Ex_aequo_
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie grupę. Można sprawdzić te konto : 106678777. Wydaje mi się,  że to kolejny oszust , prosi o adres email.  Pozdrawiam wszystkich 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Ex_aequo_, zablokowaliśmy to konto. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
snajper6000
#7 Wielbiciel#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Prośba o email od Client:106689299

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@snajper6000 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
snajper6000
#7 Wielbiciel#

Klient prosi o podanie e-mail.

Client:106689299

oznacz moderatorów
snajper6000
#7 Wielbiciel#

Email został podany, czy to oszust ?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@snajper6000 to konto zostało już zablokowane. Kupujący nie potrzebuje Twojego adresu e-mail, aby sfinalizować płatność. Samo podanie adresu e-mail jeszcze nie stanowi zagrożenia, ale bardzo proszę uważaj na wiadomości e-mail jakie będziesz otrzymać, szczególnie nie wchodź proszę w linki przesyłane w wiadomościach e-mail. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
agata-d1
#7 Wielbiciel#

Też dostałam dziś dwie wiadomości z prośba o podanie adresu e-mail. Na jedną odpowiedziałam🙄, ale nic dziwnego mi na mail nie przyszło... Drugą zostawilam bez odpowiedzi. (Client: 106666493, Client:106668253)

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@agata-d1 dziękuję za Twije zgłoszenie! Oba konta są już zablokowane. Wiadomość e-mail od osoby, która wyłudziła adres może przyjść później. Samo podanie e-maila jeszcze nie niesie konsekwencji, ale uważaj proszę na linki jakie będziesz otrzymywać w wiadomościach. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
marrmar
#8 Zapaleniec#

Jak wszyscy tu pewnie doskonale wiedzą na allegro lokalnie dość często zdarzają się niedokończone zamówienia.

Kupujący klika kup teraz, nie płaci, ale ogłoszenie znika na 6 dni z portalu. Z tego co widzę nie da się tego czasu skrócić, nawet jeśli już od razu wiadomo, że transakcja dokończona nie będzie i ręcznie przywrócić takiego ogłoszenia.

I tu dochodzimy do sedna - jeżeli do takiego ogłoszenia wykupione było płatne promowanie, czas takiego zawieszenia zdecydowanie nie powinien wliczać się do czasu promowania. A z tego co widzę jest dokładnie odwrotnie. Nieładnie, zwłaszcza, że to sytuacja, na którą sprzedający nie ma wpływu.

Mam przedmiot, na którym dodałem promowanie na 30dni  23.06. 28.06 ktoś dokonał "zakupu", płatność od razu anulowana - aukcja przywrócona 4.07, a "wyróżnione na Allegro Lokalnie i Allegro AKTYWNE do 23 Lipiec 2022".

Tu co prawda za wyróżnienie zapłaciłem całe 1zł w ramach promocji, ale jeżeli tak to działa, to nie wyobrażam sobie, żebym kiedykolwiek zapłacił za promowanie pełną kwotę...

oznacz moderatorów
kuguar351
#8 Zapaleniec#

Miałam ten sam problem wykupiłam promowanie ogłoszenia ,chodziło o licytacje no i oczywiści zero wpłaty, kontaktu 6 dni aukcja zawieszona.

Licytują "ludzie widma' tak to określam z którymi nie ma kontaktu i brak wpłaty za wylicytowany przedmiot.

To jest mega irytujące 2x wystawiłam firmowe buty ,choć rzadko coś sprzedaję to postanowiłam ,że buty komuś jeszcze posłużą bo są praktycznie nowe i naiwnie sądziłam ,że licytują ludzie poważni na poziomie ,jeśli nawet się rozmyślą to poinformują o tym (zrozumiem) ale nic z tych rzeczy.

To nie to Allegro co kiedyś, teraz bez żadnych konsekwencji licytują na AL i być może kręci ich to, po prostu chore.

Dlatego dam sobie spokój.

Pozdrawiam wszystkich cierpliwych sprzedawców ,ja już podziękuję ,strata energii i czasu na takie akcje.

oznacz moderatorów
marrmar
#8 Zapaleniec#

Szanowni moderatorzy, z jakiego powodu mój temat został przeniesiony w to miejsce? do jakiegoś olbrzymiego wątku, zupełnie niezwiązanego z poruszoną przeze mnie kwestią?  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

oznacz moderatorów
Mallnkaa
#7 Wielbiciel#

Witam , czy to jest oszustwo jeśli osoba napisala do mnie ze juz kupuje ale potrzebuje moj email?

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Mallnkaa Tak, to oszustwo. Nic nie podawaj a jeśli podałaś to nie klikaj w nic co przyjdzie mailem.

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Mallnkaa Cześć. Dobrze, że do nas napisałaś 🙂 Nie podawaj proszę swojego mejla, Kupujący go nie potrzebuje. Jest to próba wyłudzenia danych.

Możesz przesłać mi login konta, z którego została do Ciebie wysłana ta wiadomość. Sprawdzę, czy jest już zabezpieczone. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Mallnkaa
#7 Wielbiciel#

[edycja]

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Mallnkaa Na tym koncie doszło do włamania 😞 Wielkie dzięki za zgłoszenie! 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
CHAPEKsnk
#7 Wielbiciel#

Witam

Dostałem wiadomość:allegro.jpg

Niestety maila zdążyłem na szybko podać zanim włączyła mi się czerwona lampka...

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@CHAPEKsnk Dziękuję za zgłoszenie, to konto zostało już zablokowane. Po podaniu mejla najprawdopodobniej otrzymasz na swoją skrzynkę pocztową mejla z informacja o zakupie i odebraniu środków. Nie klikaj proszę w żadne linki, nie loguj się z nich do banku. W razie wątpliwości napisz do nas i z chęcią Ci pomożemy. 

Dodatkowo zachęcam Cię do włączenia logowania dwuetapowego na swoim koncie Allegro: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/logowanie-i-haslo/czym-jest-dwustopniowe-logowanie-i-dlaczeg... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów