anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący potrzebuje mojego e-maila lub numeru telefonu na Allegro Lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Martuszka89
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-10-08-20-06-23-851_pl.allegro.jpg

 Cześć, czy to oszustwo? 

oznacz moderatorów
9 409 ODPOWIEDZI 9 409
paulis_p
#7 Wielbiciel#

Kupujący poprosił mnie o nr telefonu, ja nieopatrznie go podałam, Czym to grozi ?

oznacz moderatorów
paulis_p
#7 Wielbiciel#

Gdzie mogę wnioskować o zablokowanie konta użytkownika ?

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@paulis_p tutaj zamieść wiadomość i login kupującego . Najlepiej jako zrzut z ekranu.

oznacz moderatorów
paulis_p
#7 Wielbiciel#

paulis_p_0-1665933678114.png

 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@paulis_p   "Czym to grozi ? "

To grozi rozmową telefoniczną, może być poważny problem na przykład  propozycja randki  😂

Zasada jest taka, że nie należy klikać w żadne linki dosyłane przez nieznajomych ale już zwyczajną rozmowę można odebrać. No i  uważać żeby nie dawać się oszukać.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Podanie numeru niczym nie grozi ,może potencjalny nabywca będzie chciał zadzwonić i dopytać o szczegóły wystawionego produktu . Niebezpieczne jest tylko wchodzenie w podsyłane linki . Dawniej każdy mógł mieć podany numer telefonu w swoich ustawieniach tak samo jak i adres meilowy do kontaktu ale allegro wolało to wyeliminować zamiast zająć się kontami różnych oszustów którzy notorycznie chcą wyłudzać dane do kontaktu celem włamania na ich konta . Z tym problemem sobie rady nie dają .

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@mwmonety Juz jakiś czas temu Allegro przywróciło możliwość podania nr. telefonu > można gp podać w zakładce "o sprzedającym" Na AL tez już sprzedawcy podają nr. telefonu. Więc to przynajmniej jedno na mały plusik.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@Ziolko39 Dzięki ,nie wiedziałem o tym . Muszę poprawić swoją stronę "o sprzedającym".

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@paulis_p dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zabezpieczyliśmy to konto. Samo podanie numeru telefonu czy e-maila niczym nie grozi, ale uważaj proszę na wiadomości będziesz otrzymywać, szczególnie na linki. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
MarcinKa-ski
#7 Wielbiciel#

Zgłaszam próbę oszustwa na allegro lokalnie. Dziś wystawiłem ofertę sprzedaży apple watch. Po kilku min. dostałem poprzez czat informację od użytkownika allegro nick: "gcybula1", ze kupuje wystawiony przedmiot "kup teraz" ale potrzeba mojego adresu email. Przesłałem mu adres przez czat iza chwilę dostałem mailowo infomację niby od allegro, że przedmiot jest sprzedany. W mailu był link do odebrania płatności.  Po naciśnięciu linky była lista banków jakie obsługują płatność. Nie było na niej mojego banku Santander, więc skorzystałem z okieka czatu i spytałem co w taki razie. operatorka czatu "Agata" odpisałem, że na ten moment allegro lokalnie działa tylko w podanych bankach więc mam skorzystać z pomocy znajomych. Niestety posłałem link do znajomego, który mam konto w PKOBP i on nacisnął w link i niestety zawiesiło mu to aplikacje bankową. Potem zorientowałem sie, że to próba wyłudzenia - bo mail z informacja o zakończeniu transakcji z linkiem do niby odebrania zapłaty przyszedłw z dziwnego adresu "clerk@apekhh.com"  . Niby w porę zorientowaliśmy się i nic z konta mojego ani z konta znajomego nie zeszło, jednak mam wątpliwości co dalej robić. Czy mogło dojść do wykradzenia danych moich lub znajomego? Może były juz doświadczenia z taką sytuacją? Może powinniśmy zastrzec dowody tożsamości, zmienić hasła??

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MarcinKa-ski tak, zmieńcie proszę hasła (szczególnie do bankowości) oraz przeskanujcie urządzenia programem antywirusowym i antyszpiegowskim, a wiadomość e-mail prześlij proszę za pomocą opcji [przekaż dalej] na adres phishing@allegro.pl 
Na koncie, z którego otrzymałeś tą wiadomość doszło do włamania, już je zabezpieczyliśmy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Adam_Night
#8 Zapaleniec#

Screenshot_20221018-013601_Chrome.jpg

 zglaszam oszustów 

Screenshot_20221018-013729_Chrome.jpg

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Adam_Night Dziękuję za zgłoszenie, konta zostały zabezpieczone. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
ironsaper
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

to samo u mnie:

ironsaper_0-1666089965411.png

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ironsaper Dziękuję, zabezpieczymy to konto 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
ironsaper
#7 Wielbiciel#

i to samo:

ironsaper_0-1666091456458.png

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ironsaper Dziękuję, zabezpieczymy to konto. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Lupenus
#7 Wielbiciel#

Witam.

Dostałem dzisiaj podobną prośbę od użytkownika Piotr (cisek1990_2009). Pisownia oryginalna:

Witam! Próbuję złożyć zamówlenle poprzez przyclsk "Kup teraz", aIe proszą mnle o naplsanle e;maI sprzedawcy. Proszę podać swój aktywny e;maI.

Screenshot_20221018-143530~2.png

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Lupenus Konto zostało zablokowane, dziękuję za zgłoszenie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów