anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy odpowiadać jeśli kupujący prosi o kontakt przez e-mail?

MAMY ROZWIĄZANIE!
1984Tango_i_Cash
#9 Pomysłodawca#

Hello Am really interested in buying your Tools from you ,if the Advert is still vaild kindly get back to me at (eamancadby@gmail.com) for more conversation
Best Regard
Eaman

oznacz moderatorów
1 251 ODPOWIEDZI 1 251
pkrystal
#9 Pomysłodawca#

Zgłaszam: Małgorzata (algsm)

"Dzień dobry, jestem w trakcie składania zamówenia, podoba mi się Państwa produkt i kupuję go, mam jeszcze jeden ostatni punkt do zapłaty, muszę podać (E-maiI-sprzedawcy) proszę mi go napisać."

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@pkrystal Konto zostało zabezpieczone, dziękuję za zgłoszenie 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

widać ewoluują

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Dobry "makijaż słowny" potrafi przyćmić umysł .

oznacz moderatorów
madziorek022387
#7 Wielbiciel#

Witam,parę dni temu wystawiłam na sprzedaż parę ubrań,wczoraj dostałam taką wiadomość do każdego produktu, taka sama i o tej samej godzinie wyslane:

Dzień dobry, nie mogę znaleźć ogłoszenia na telefonie żony, więc mogę zapłacić przez telefon,proszę o przesłanie linku do ogłoszenia na mojego mailla: michalliebner01@gmail.com

Czy to oszustwo?

 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@madziorek022387 tak to próba oszustwo. Poczekaj moderatorzy go zablokują

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

oznacz moderatorów
madziorek022387
#7 Wielbiciel#

Dziękuję 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@madziorek022387 Czy możesz podać login klienta, który do Ciebie pisał?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
madziorek022387
#7 Wielbiciel#

Łukasz (maria436)

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@madziorek022387 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zabezpieczyliśmy to konto, ponieważ doszło na nim do włamania. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Kolczyk-44
#7 Wielbiciel#

Chciałem Was przestrzec, aby uważać na wiadomości od kupujących, a dokładnie na treści typu:

Czy nadal masz na sprzedaż? Odpowiedz mi z powrotem na adres obarzanekmaria96@gmail.com. Czekaj na wiadomość e-mail z odpowiedzią. Pani Obarzanek Maria

Dałem się oszukać na 700zł. Korespondowałem z Tą Panią przez maila. Była bardzo wiarygodna, kupiła ode mnie towar za 1000zł i powiedziała,żeby otrzymać od Niej pieniądze na konto, bo to przelew zagraniczny, muszę się zalogować na wordremit.com i wpłacić koszty transportu 700zł i jak jej wyślę potwierdzenie przelewu to dopiero otrzymam od Niej przelew na 1750zł, który jest już wysłany, ale ze względów bezpieczeństwa jest w banku, który go puści jak otrzyma moje potwierdzenie. W mailach wysyłała mi wszystkie pokwitowania i potwierdzenia swoich transakcji, wzbudzała zaufanie. Dałem się nabrać i oszukać. Uważajcie i nigdy nie podawajcie swoich danych, numerów kont i kart kredytowych. Próbują wyłudzić dane, paypal itp. Bądźcie czujni.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Kolczyk-44 bardzo mi przykro, że straciłeś przez to 700 zł. Zablokowaliśmy już konto osoby, która wysłała do Ciebie tą wiadomość na Allegro Lokalnie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
eomaciu
#8 Zapaleniec#

Latka mijają a ciągle nia ma prostej metody (np guzik w dyskusji gdy jest próba wyłudzenia danych osobowych). Po prostu wam na tym nie zależy. Trzeba zajrzeć na forum, wejśc w jeden z tasiemcowych wątków i dopiero napisać.... ech allegro.... 

 

Poproszę o zablokowanie: 

Krzysztof (Blania1995)

 

próbuje wyłudzić dane w dwóch nowych aukcjach w lokalnie.

 

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@eomaciu Dzięki za zgłoszenie, doszło tutaj do włamania. Zabezpieczyliśmy konto. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
miksson1
#2 Obserwator#

dzień dobry, odnotowałem próbę oszustwa w kontekście ogłoszenia, które wystawiłem dziś w nocy. Oszust posługuje się numerem +48 726 373 329

miksson1_0-1674822901659.png

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@miksson1 dziękuję za Twoje zgłoszenie, przekazałam je do odpowiedniego zespołu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
starbrowars
#7 Wielbiciel#

Witam. Chciałem zgłosić delikwenta, który zdążył wysłać do mnie sms z odnośnikiem do  aliegrolokalnie coś tam. Niestety adres mail wysłałem, ale już w esemesie nie kliknąłem w link.

Client:109925576

oznacz moderatorów
romeo-sky
#8 Zapaleniec#

Witam. W moim przypadku próba sms-owa z przekierowaniem na spreparowaną stronę allegro lokalnie. 

[edycja]

korespondencja z użytkownikiem Karol (ENT-R)

Nie wiem na ile to pomoże 😉

pozdrawiam.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@romeo-sky Możesz nam przesłać zrzuty ekranu z widokiem korespondencji z tym klientem?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
romeo-sky
#8 Zapaleniec#

Niestety ale korespondencja nic nie mówi:

zrzut.jpg

oznacz moderatorów