anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy otrzymam zwrot prowizji jeśli kupujący anulował zamówienie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:83996809
#7 Wielbiciel#

Witam otóż mam pytanie jakiś pan kupił kartę która zapakowałem i zrana miałem wysłać pan wysłał pieniądze na konto allegro finanse i chce anulować zakup ja jestem osobą prywatną i allegro zabrało swoje 5% z sprzedaży i pan pisze żebym napisał do allegro żeby oddali bo nie doszło do sprzedaży co mam zrobić ?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:83996809 na Allegro Lokalnie nie ma systemowych zwrotów, więc aby zwrócić wpłatę konieczne będzie poproszenie o numer rachunku kupującego do zwrotu wpłaty. Na Allegro Lokalnie nie ma prowizji tylko opłata za obsługę transakcji, która jest bezzwrotna. Spróbuj proszę napisać tutaj i wyjaśnić co się wydarzyło, nie mogę jednak zagwarantować, że otrzymasz zwrot. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:83996809 napisz Panu że jesteś osobą prywatną i nie dotyczą Cię zwroty, a jeśli dalej chce to dogadaj się żeby oddał Ci bezzwrotną opłatę transakcyjną 🙂 

Osoba prywatna nie podlega pod ustawę konsumencką i nie masz obowiązku przyjmować zwrotów bo pójdziesz z torbami 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:83996809
#7 Wielbiciel#

No ale ja jeszcze nie wysłałem tylko zapakowałem i on pisze że jak ja nie oddam to allegro także mam oddać pieniądze te 2270 tylko ze dopiero jutro 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:83996809 możesz jaśniej ?

że jak ja nie oddam to allegro także mam oddać pieniądze te 2270 tylko ze dopiero jutro 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:83996809
#7 Wielbiciel#

No chodzi mi o to że ten pan napisał że jak ja mu nie zwrócę środków to allegro napisze donnie w piątek o oddanie środków 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:83996809 Nikt Ci nie zwróci prowizji jeżeli doszło do transakcji. Osoba prywatna nie musi przyjmować zwrotów, chyba że się na to zgodzi.

oznacz moderatorów
Client:83996809
#7 Wielbiciel#

Ja nie wysłałem karty tylko zapakowałem i rano miałem wysłać i co teraz?:

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Client:83996809 
Jeżeli sprzedałeś jako osoba prywatna (nie przedsiębiorca) to kupującemu nie przysługuje prawo do odstąpienia od Umowy z Art. 27 Ustawy o Prawach Konsumenta - ponieważ ta Ustawa nie ma zastosowania np. w przypadkach gdy sprzedającym jest osoba prywatna.
Ewentualne przyjęcie chęci rezygnacji kupującego z zakupu może być wyłącznie za Twoją zgodą i na Twoich warunkach.
Tym warunkiem może być np. potrącenie kupującemu z kwoty zwrotu - opłaty transakcyjnej pobranej przez Allegro oraz poniesionych już przez Ciebie innych kosztów (np., przygotowania przesyłki, etc.).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli nie doszło to transakcji, zakupu to Allegro zwróci ci prowizję, przy prośbie o zwrot prowizji musisz dołączyć dowód na to że nie doszło do sprzedaży, skąd weźmiesz? Zaproponuj mu że zwrócisz środki pomniejszone o prowizje, także za przesyłkę, jak opłaciłeś.

oznacz moderatorów
Client:83996809
#7 Wielbiciel#

Wyslal 2270 przedpłata i mam na allegro na minusie ponad 100 zł nie wiem jakim cudem 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:83996809 takim cudem że opłata za sprzedaż jest 4,9 % i wyszło Ci 100 zł jak przyjmiesz rezygnację będzie w plecy 100 zł bo jest to opłata bezzwrotna, a ja zrobisz Twoja sprawa w temacie masz wszystko wyjaśnione, więc albo wyślij jutro skoro opłacona, albo przyjmuj zwrot, decyzja nalezy do Ciebie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:83996809
#7 Wielbiciel#

No właśnie pisałem że wyśle paczkę a ten pan że odeśle mi i będę musiał dokonać zwrotu i że ma prawo konsumenta jak ja mu wyśle towar to jak nie przyjmie to co wtedy i czy jest jakiś kara za to albo coś za to że nie zwrócę mu pieniędzy bo sam kupił potem zwraca 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:83996809 straszy, nie przejmuj się, powiedz że oddasz kasę jak zgodzi się na pokrycie prowizji, wyżej @A3dam podał Ci podstawę prawną nie jest to sprzedaż konsumencka bo nie jesteś firmą i nic z tym nie zrobi 🙂 Jak nie odbierze to będzie leżała u Ciebie aż odbierze lub opłaci ponowną wysyłkę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:83996809
#7 Wielbiciel#
Aha dzięki bardzo a jeszcze mam pytanie allegro nic z tym nie zrobi ?
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:83996809 A ty czytasz co Ci tu piszą ? nie jest to zakup konsumencki, oczywiście warto byłoby się dogadać z kupującym ale 100zł w plecy. Oczywiste jest także to że kupujący potrafią umilić życie, mają narzędzia, dyskusja, POK, zawsze może zrobić reklamacje, więc .....🤔

oznacz moderatorów
Client:83996809
#7 Wielbiciel#

Aha dzięki i poprostu źle przeczytałem pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów