anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro nic nie robi z takimi ofertami?

Domkv
#9 Pomysłodawca#

Cześć!

 

Powtórka z kwietnia tego roku...

Jak wiadomo na allegro jest zakaz sprzedaży losowych przedmiotów/mystery boxów , a jakoś od 2/3 tygodni zgłaszam ok 30 aukcji, które łamią te podpunkty, są to bardziej przedmioty na których mogą zostać oszukane dzieci, np w nazwie jest napisane że dana rzecz posiada również rzecz ,, x '' a na samym dole opisu  już jest zapis, że ta dana rzecz nie posiada tej rzeczy ,, x ''. Strasznie wszystko jest tak pokręcone, aby kupujący nie zauważył że jest to wałek, zgłaszałam to również na czacie allegro i konsultant potwierdził moje zdanie, że takich ofert nie powinno być na allegro i przekazuje je do usunięcia, a oferty jak były tak dalej są i zbierają żniwo. Są jeszcze jakieś sposoby na zgłoszenie owych ofert? 

oznacz moderatorów
141 ODPOWIEDZI 141

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Domkv Cześć. 🙂 Możesz podesłać linki tutaj, na Gadane - sprawdzimy to. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Domkv
#9 Pomysłodawca#

I już nowe się pojawiają...

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

Możesz podesłać linki tutaj, na Gadane - sprawdzimy to.


@ko_alka 

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/sprzedawca-wystawia-powystawowe-i-ze-zwro...


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@A3dam Oferty zgłoszone w tym wątku zostały zakończone. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Domkv Usunięte. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Domkv
#9 Pomysłodawca#

I znów super aukcja, ale teraz już po bandzie poleciał, zdjęcia konta wartego ~ 3000zł, a na dole opisu ,, Zdj to tylko przykład jak twoje konto może wyglącdać w przyszołsci ''   https://allegrolokalnie.pl/oferta/konto-csgo-wysoka-wartosc

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@ko_alka 

Oferty zgłoszone w tym wątku zostały zakończone.

NIEPRAWDA !!!


Podałem link do nadal AKTYWNYCH ofert w ilości kilku tysięcy (będących tylko fragmentem oferty tylko jednego sprzedającego).
Przypomnę, aby każdy kto potrafi czytać mógł swoją miarą ocenić wiarygodność przekazywanych tu wiadomości:
https://allegro.pl/uzytkownik/aloplaptopy/laptopy-ibm-lenovo-77920

W większości z nich jest ten sam schemat postępowania wbrew zapisom Regulaminu Allegro, a w szczególności obowiązku sprzedającego opisanego w Zał. nr 2 , Art 1, p. 1.4, lit. b.

Załącznik nr 2 - Regulamin Allegro
1.4 b. Sprzedający podczas sporządzania Oferty w Allegro powinien określić parametr “Stan” Towaru zgodnie z następującymi cechami:

Nowy - oznacza Towar całkowicie nowy, nieużywany, nieotwarty, nieprzepakowywany, nieuszkodzony bez jakichkolwiek śladów użytkowania, znajdujący się w oryginalnym opakowaniu (tam, gdzie ma to zastosowanie) wraz z nieuszkodzonymi oznaczeniami producenta (takie jak plomby na pudełkach czy metki na ubraniach).


Odnowiony przez sprzedawcę / Regenerowany / Po renowacji - oznacza Towar przywrócony do stanu użytkowego przez Sprzedającego lub osobę trzecią. Ponadto, Towar został sprawdzony, wyczyszczony i naprawiony, aby zapewnić mu pełną sprawność. Towar charakteryzuje się brakiem lub minimalnymi śladami użytkowania, jednocześnie może, ale nie musi być dostarczany w oryginalnym opakowaniu. Sprzedawany jest wraz z oryginalnymi lub nowymi akcesoriami.

Powystawowy - oznacza Towar, który może nie posiadać oryginalnego opakowania lub opakowania ochronnego lub może znajdować się w oryginalnym opakowaniu, które nie jest zapieczętowane lub może posiadać opakowanie zastępcze. Stan Towaru może posiadać niewielkie ślady użytkowania ale jest w pełni sprawny i działa zgodnie z przeznaczeniem z oryginalnymi lub nowymi akcesoriami.

Niekompletny / Niepełny komplet / Niepełny zestaw - oznacza Towar charakteryzujący się brakiem lub minimalnymi śladami użytkowania. Towar może, ale nie musi być w oryginalnym opakowaniu. Ponadto, może nie posiadać elementów wchodzących w skład oryginalnego zestawu.

Z demontażu / Po demontażu - oznacza Towar, który został zdemontowany z tzw. "pierwszego wyposażenia". Towar może nosić ślady montażu, które związane są jedynie z procesami transportu lub przygotowaniem produktu do sprzedaży. Ponadto, może nie posiadać oryginalnego opakowania lub opakowania ochronnego lub może znajdować się w oryginalnym opakowaniu, które nie jest zapieczętowane lub może posiadać opakowanie zastępcze. Towar może posiadać jedynie drobne ślady wynikające z demontażu.


Tymczasem  w treści ofert czytamy m.in.:

Stan: Nowy.
Opis: "... posiada ryski w częściach roboczych obudowy powstałe w wyniku transportu, przepakowania lub ekspozycji ..."


Zachęcam zarówno Ciebie (jak i osoby odpowiedzialne za dopuszczenie do rażących zaniedbań w tym zakresie mogącymi być uznanymi za umyślne działanie na szkodę Spółki, w tym (ale niewyłącznie): osłabianie wizerunku marki, prowokowanie spadku wiarygodności Serwisu wśród Kupujących)
- do pilnego uzupełnienia zaległości dotyczących znajomości Regulaminu Allegro (np. w Mind-up) lub przynajmniej przeczytania ze zrozumieniem: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-i-edycja-oferty/czym-jest-parametr-stan-ZGOKz...


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@A3dam nie uważasz, że stan towaru zdefiniowany przez allegro mocno odbiega

od definicji prawnych i definicji zwyczajowych funkcjonujących w Polsce?

przecież to narusza prawa konsumentów

np: rękojmia np: kodeks cywilny

Art. 568. § 1. Sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi, jeżeli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat, a gdy chodzi o wady nieruchomości – przed upływem pięciu lat od dnia wydania rzeczy kupującemu. Jeżeli kupującym jest konsument, a przedmiotem sprzedaży jest używana rzecz ruchoma, odpowiedzialność sprzedawcy może zostać ograniczona, nie mniej niż do roku od dnia wydania rzeczy kupującemu.[/i]

i sprzedawców bo za towar odpowiada sprzedawca

jeżeli przed wydaniem towaru otwieram produkt i naklejam na niego naklejkę gwarancyjną

to wg allegro nie jest on nowy i wg powyższych definicji allegrowych należy do kategorii używanych produktów

 

 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@RED 

jeżeli przed wydaniem towaru otwieram produkt i naklejam na niego naklejkę gwarancyjną to wg allegro nie jest on nowy i wg powyższych definicji allegrowych należy do kategorii używanych produktów


Jeżeli jw. otwierasz produkt (tzn. pozbawiasz go oryginalnych plomb lub innych zabezpieczeń (np. otwierasz blister) - to wg klasyfikacji Allegro nie powinieneś posługiwać się na Allegro określeniem Stan: "Nowy"

Jednakże samo otwarcie blistra lub usunięcie plomby nie powoduje, że towar staje się towarem używanym np. w rozumieniu kodeksu cywilnego i przepisów skarbowych - w takim przypadku sprzedawca nie ma prawa ograniczać okresu rękojmi do 1 roku czy stosować procedurę Vat-marża przy wystawianiu faktur. Na taki produkt obowiązuje nadal 2 letnia rękojmia i 23% VAT !!!

Stan "Nowy" jest zdefiniowany w Regulaminie Allegro tak jak jest (podobnie jak inne "stany", ale osią sporu w poruszanych wątkach nie jest treść Regulaminu, ale wykazany tu fakt haniebnych zaniechań, arogancji wobec Kupujących, a nawet dopuszczanie się do wielokrotnego wprowadzania Użytkowników w błąd (polegającego m.in. na przekazywaniu nieprawdziwych informacji) skutkujący pogwałceniem zapisów Regulaminu Allegro przez tzw. "odpowiednie zespoły".
W tej sytuacji wydaje się zrozumiałe, że Ci którzy wysoko cenią sobie takie wartości jak np.: uczciwość, honor, prawdomówność czy przestrzeganie zasad - mogą odczuwać tę sytuację jako symptom bezradności i niekompetencji ów "zespołów", a także niejasnych zasad funkcjonowania Serwisu.


Na pocieszenie pozostaje, że Ci którym faktycznie zależy na poprawie wizerunku Serwisu i eliminacji problemów, które w dłuższej perspektywie mogą go osłabiać - zamierzają skorzystać z moich wniosków i spostrzeżeń formułowanych podczas mojej obecności na AG.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@A3dam 100% racji - nie napisałbym tego lepiej

ale wystawienie towaru w sytuacji jak opisałem powyżej jako używany jest także

złamaniem przepisów krajowych, które definiują co to jest produkt używany

 

definicja allegro nie zgadza się z definicją przepisów krajowych

i zmusza sprzedawcę na allegro do pisania nieprawdy w swoich ofertach

ponadto sugeruje o czym pisałem w innych wątkach, że zmiana przez konsumenta

stanu towaru z definicji allegrowej nowy na inną podpada pod przepisy z ustawy konsumenckiej art. 34 ust. 4

 

za takie numery jak robi allegro każda inna firma byłaby odpowiednio potraktowana przez organy kontrolne typu uokik czy urząd skarbowy

ale allegro jest jakoś dziwnie chronione

towary komisowe lub kupowane jako odpady nie są towarami nowymi

 

 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

A ja mam głęboko w 4-ech literach to co pisze Allegro. To jest nieprawda.

Sprzedaję części zamienne elektryczne. Na czym mogę - naklejam swoje plomby, oczywiście otwierając oryginalne opakowania. Dodatkowo jeszcze zabezpieczam w nich przedmioty na czas wysyłki.

Co z tego mam - ano trochę odmowy pozytywnego rozpatrzenia reklamacji - towar był zwracany bez moich plomb, z plombami innych sprzedawców lub z naklejkami z ceną ze zwykłych innych sklepów stacjonarnych.

Idąc dalej - jak ktoś będzie chciał, to może sobie wyszukać w internecie orzeczenie sądu - "kupujący może zwrócić towar bez oryginalnego opakowania, gdyż przedmiotem sprzedaży jest towar, a nie jego opakowanie". Niestety, nie zapisałem sobie tego linku, ale zawsze można się zwrócić o opinię do odpowiedniego organu.

Jeśli opakowanie towaru nie jest przedmiotem sprzedaży, to sprzedawca również może wysłać towar w opakowaniu zastępczym. To chyba logiczne. 

Oprócz tego, że naklejam swoje plomby - to tam gdzie nie mogę, to wpisuje do zam. numery fabryczne.

To wszystko pomaga i ogranicza koszty reklamacji.

Weźmy teraz pod uwagę zwykłe małe sklepy stacjonarne - przychodzi klient, kupuje towar, sprzedawca bierze go z półki i pakuje. To jest towar nowy, czy używany?

Idę do sklepu spożywczego - kupuję kawałek kiełbasy - sprzedawca odcina ten kawałek z pęta i pakuje mi go. To towar nowy, czy używany? Jaką mam gwarancję, że nie został już 2 razy umyty, bo zarósł pleśnią?

A co ze spożywką na ALL? kto to sprawdza? Ostatnio kupiłem fasolę - od producenta. Termin przydatności  niby długi. Zrobiłem fasolkę "po bretońsku", ale musiałem się mocno "wyprodukować" i namodzić, żeby była zjadalna. Ta sama fasola, kupiona w zwykłym sklepie, z tą sama datą przydatności, oczywiście droższa - jakimś dziwnym trafem ma całkiem inny smak.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Domkv, usunęliśmy te oferty. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Domkv
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Witam, i znów wracają, ale niektórzy w dziwnym stylu.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/konto-csgo-prime-xmt

tutaj są sprzedawane ,, losowe konta valorant i cs go '' i niby każdego konto posiada od 20zł do 600zł

https://allegrolokalnie.pl/oferta/tanio-konta-cs-go-i-valorant-min20-zl-na-koncie

 

A tutaj sprzedający wystawiają konta warte 56zł za 10zł, co jest bardzo dziwnym zjawiskiem, ponieważ cena rynkowa tych kont normalnie waha się między 45, a 55 zł, oryginalnie to kosztuje 56zł tak jak wyżej napisałam, oraz oferują w opisach ofert sprzedaż poza allegro.

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/konto-csgo-prime-steam-promocja-d4q

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/konto-csgo-steam-prime-csgo-promocja-counterstri

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/konto-csgo-prime-steam-promocja-bzv

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/konto-csgo-prime-steam-promocja-ycq

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Domkv, dzięki za zgłoszenie. Podjęliśmy odpowiednie kroki wobec ofert, które naruszały regulamin. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Domkv usunięte. Dziękuję za Twoje zgłoszenie!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów