anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

generowanie etykiety z kup teraz na allegro lokalnie

Client:104693556
#1 Nowicjusz#

Zakupiono rzecz z mojej aukcji na allegro lokalnie przez kup teraz z opcją przedpłaty kuriera. Kupujący zapłacił blikiem. Logiczne byłoby gdybym mogła wygenerować sobie etykiety na allegro, gdzie Wy mielibyście podgląd na to, że kupujący otrzymał przedmiot, a wtedy pieniądze zostały by przelane do mnie. Proszę o wytłumaczenie mi jak wysłać przedmiot i w którym momencie pieniądze trafią do mnie. 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Niestety ale wszystko oprócz allegro paczkomaty inpost wysyłasz samodzielnie. Trzeba dopasować cenniki i samemu np przez furgonetkę wysyłać. Lokalne pod tym względem jest mocno zacofane. Nawet na "O" mają etykiety też do ruchu i na pocztę, a za paczkomat ostatnio dałam 4 zł, a nie 8,99...  A na allegro męcz się człowieku sam...

oznacz moderatorów

Client:104693556
#1 Nowicjusz#

Rozumiem. A jak Allegro zostanie poinformowane o tym, że paczka dotarła, rzecz jest zgodna z opisem, żeby mi następnie przesłać pieniądze? 🙂

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Kasę powinnaś mieć przed wysyłką. Po lewo masz rozliczenia i tam jej szukaj. Będziesz musiała aktywować konto do wypłat. No chyba, że jest to pobraniówką to tam chyba wpływa bezpośrednio na konto. Ale głowy nie dam, bo mało kto z pobraniówek na lokalnym korzysta, bo zbyt ciężko potem prowizję i kasę za wysyłkę odzyskać w razie czego... Tak samo nie radzę tam odbioru osobistego bez przedpłaty ustawiać, tylko kłopoty z tego będą....

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może jest logiczne ale na AL możesz tylko wygenerować etykiety do paczkomatu InPostu a cała resztę wysyłasz samodzielnie.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/zarzadzanie-sprzedaza-na-allegro-lokalnie/jak-nadac-przes...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:104693556 to tak nie działa na Allegro Lokalnie 🙂 
Środki wpłacone przez sprzedającego zobaczysz w tej zakładce. Aby wypłacić je na swoje konto, aktywuj wypłaty od operatora PayU w tej zakładce
Wypełnij formularz i wykonaj proszę przelew weryfikacyjny. To ważne, dane właściciela konta w banku muszą być takie same jak właściciela konta Allegro, a przelew musi być wykonany z numeru konta podanego w formularzu. Weryfikacja w przypadku tego operatora może zająć do 3 dni roboczych. 
Numer przesyłki możesz przesłać kupującemu na czacie Allegro Lokalnie, a gdyby było coś nie tak z przesyłką lub towarem to kupujący może kontaktować się z Tobą za pomocą czatu lub założyć dyskusję. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów