anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak dostać zwrot prowizji z allegro lokalnie

Tkaczwiktor
#7 Wielbiciel#

Nie wiem, gdzie mogę zglosić sie po zwrot prowizji, bo przedmioty są ciągle zarezerwowane 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

pinsplash
#21 Demiurg#

@Tkaczwiktor Na Allegro Lokalnie NIE MA prowizji. Jest bezzwrotna opłata transakcyjna.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mqdesu
#7 Wielbiciel#

to nieprawda. Mnie właśnie ściągnęli prowizję za przedmiot o wartości 10 zł...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mqdesu Nie prowizję - bezzwrotną opłatę za obsługę transakcji;]

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mqdesu
#7 Wielbiciel#

Co to dokładnie znaczy? To dlaczego wcześniej nie ściągali, gdy sprzedawałam inne przedmioty? Tylko za ten jeden? 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mqdesu Bo może wcześniej wystawiałaś tylko na AL (bez widoczności na tradycyjnym allegro).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mqdesu
#7 Wielbiciel#

ale ja cały czas wystawiam na lokalne w formie darmowych ogłoszeń. Nigdy na normalnym allegro. I z lokalnym mi tą prowizję naliczyli i nie wiem czy ja mam im to teraz zapłacić te 0.79 zł?? czy jak? Przecież miało być darmowe.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mqdesu Dziwne. Rzeczywiście darmowe, ale jednak widoczne na tradycyjnym allegro https://allegro.pl/uzytkownik/mqdesu

@_HolaOla_ jak to z tym jest? Z tego co pamiętam, to "prowizje" na AL miały być naliczane tylko od ofert KT i licytacji (widocznych na AL i tradycyjnym), a darmowe ogłoszenia (podobno widoczne tylko na AL, choć jak widać wyżej jakoś nie bardzo) miały być bezprowizyjne.
Czy to jest związane ze zniesieniem okresu przejściowego?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mqdesu Naliczyliśmy na Twoim koncie opłatę za obsługę transkacji, ponieważ w przypadku tej konkretnej oferty, wystawiłeś "Kup teraz", a nie darmowe ogłoszenie. 

@Knowhere Jest dokładnie tak jak pisałam już wcześniej. Okres przejściowy nie obowiązuje, ale @mqdesu wystawił właśnie ofertę "Kup teraz". 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ No i się wyjaśniło😏
Aczkolwiek pozostaje pytanie: dlaczego darmowe ogłoszenia są widoczne również na tradycyjnym allegro?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ To jak będzie Ola, oświecisz mnie w powyższej sprawie?😛

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Ogłoszenia są widoczne na Allegro i na Allegro Lokalnie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Przykro mi Ola, ale się mylisz. Artykuł z 13 sierpnia 2019, 12:30

Wiemy, że potrzeby prywatnych sprzedających są zupełnie inne niż profesjonalnych - chcą oni szybko wystawić ofertę, sprzedać bez żadnych opłat. Jeśli masz konto zwykłe i nie sprzedajesz profesjonalnie, od startu Allegro Lokalnie wystawisz przedmioty na uproszczonych zasadach:

  • do wyboru masz całkowicie darmowe ogłoszenie (bez opłat za wystawienie i prowizji od sprzedaży), widoczne po wystawieniu tylko w Allegro Lokalnie lub płatną wersję - licytację lub kup teraz, widoczną w Allegro Lokalnie oraz w odpowiedniej kategorii na Allegro

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/allegro-lokalnie-przedmioty-od-osob-prywatnych-w-jednym-miejscu...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Tak, masz rację, ale postanowiliśmy dać Sprzedajacym z Allegro Lokalnie szansę na dotarcie do szerszego grona Kupujących, stąd też ogłoszenia są widoczne na Allegro i Allegro Lokalnie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Nieładnie tak edytować swojego poprzedniego posta (po umieszczeniu przeze mnie informacji, że jednak się pomyliłaś)😛
OK, postanowiliście dać szansę - do kiedy ta szansa będzie obowiązywać?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Na ten moment nie planujemy tego zmieniać. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Knowhere Dlatego, że w maju zmienił się regulamin Lokalnie. Od tego czasu ogłoszenia zwykłe są widoczne tu i tu.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Czyli to skutek zniesienia okresu przejściowego?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Knowhere nie wiem, czego to skutek, ale zawsze lepiej powoływać się na regulamin, a nie na zapisy Pomocy, jak wyżej, które mogą być nieaktualne i zapisów tych nie akceptujemy korzystając z Allegro, akceptujemy regulamin.

oznacz moderatorów

mqdesu
#7 Wielbiciel#

Teraz juz nie mam tej opcji "Kup teraz" ale dlaczego Państwo w ogóle o tym nie informujecie, że naliczacie sobie prowizję z AL? Wasz portal jest bardzo chaotyczny. Konsultantka powiedziała mi, że skontaktujecie się ze mną via mejl i do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi odnośnie wprowadzenia mnie miesiąc temu przez Waszego konsultanta w błąd odnośnie niepotrzebnej weryfikacji konta Przelewy24. Wysłałam 1 zł, które miało zostać zwrócone a Wy ponownie żądacie tej weryfikacji i jeszcze ta naliczona prowizja o której nie pisało. Wszędzie haczyki, chociaż regulaminy zawsze czytam. Chyba czas się pożegnać z Waszym portalem, choć jestem tu ładnych parę lat, bo informacje nie są transparentne, do tego otrzymuje dużo spamu od fałszywych kont. To kuż wolę lento. 

oznacz moderatorów