anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak uzyskać anulowanie prowizji za sprzedaż, która nie doszła do skutku?

MAMY ROZWIĄZANIE!
CeS_CeS
#8 Zapaleniec#

Za wystawiony przedmiot uzyskałem wpłatę (Allegro lokalnie).
Allegro naliczyło prowizję.
Ale wysyłka nie doszła do skutku.

Chciałem zwrócić mu pieniądze i anulować transakcję (no i prowizję rzecz jasna) zgodnie z jakimiś oficjalnymi - przewidzianymi przez allegro regułami.

Wstępnie, chciałem to zrobić poprzez system płatności allegro, ale nie znalazłem odpowiedniej procedury inicjacji anulowania transakcji, a na zadane pytanie w "pomocy" nie uzyskałem  żadnej odpowiedzi w ciągu 3 dni oczekiwania.

Kupujące się niecierpliwił i otworzył spór (dyskusję), że nie zwracam mu kasy. 
Kupujący podał mi nr konta (tego co jest przypisanego do jego konta allegro).

Nie mając żadnego innego wyjścia zwróciłem mu pieniądze. Ale prowizja dla allegro do zapłaty pozostała .

Jak to anulować ? Opisywana w pomocy procedura złożenia wniosku nie działa dla sprzedaży „lokalnie” - brak przycisku "akcja"

PROSZĘ O WSKAZANIE ŚCIEŻKI ANULOWANIA PROWIZJI, której zapłacenie w obecnej sytuacji byłoby skrajnie nieuzasadnione i tym samym niesprawiedliwe.

Całość problemu i wymianę wiadomości pomiędzy stronami widać w „czacie” pomiędzy nami i otwartej, a obecnie po realizacji zwrotu, zamkniętej dyskusji.
Oczywiście wyciąg z przelewu bankowego zwrotu kasy także jest u mnie dostępny.

Na prv podam ww szczegóły transakcji: dane oferty, dowód zwrotu pieniędzy.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
kostas11
#21 Demiurg#

@CeS_CeS 

zgodnie z jakimiś oficjalnymi - przewidzianymi przez allegro regułami. ?

Zgodnie z regulaminem nie ma na lokalnie prowizji, jest bezzwrotna opłata transakcyjna 😞

Zwrotu też nie zrobisz na lokalnie, musisz wypłacić i przelać na konto kupca 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
CeS_CeS
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź, To jednak jest skrajnie niesprawiedliwe i rodzi spodziewane skutki - wycofuję całą sprzedaż z allegro. Nie jestem sklepem, handlarzem - tylko zwykłym amatorem co się chciał pozbyć paru niepotrzebnych rzeczy. Trudno.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@CeS_CeS czemu niesprawiedliwe ? przecież portal też ma koszty, pracownicy, serwery, reklama itp.  Większość portali ma już płatne ogłoszenia a jak są darmowe to nie ma klientów 🙂

Na allegro lokalnie tak jest bo jest przeznaczone dla osób prywatnych ( tu nie obowiązują zwrotu - odstąpienia ) dlatego nie ma też zwrotów przez allegro finanse 🙂

Zawsze możesz wystawić na zwykłym Allegro !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@CeS_CeS  Jeżeli nie dojdzie do transakcji to należy pisać, załącz dowód że nie było transakcji, zwracają: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów