anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem nieoryginalny produkt, co mogę zrobić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:78737503
#8 Zapaleniec#

Cześć, jakiś ziomek sprzedał mi podrobione słuchawki i nie przyjmuje zwrotu oraz się wypiera. Czy allegro może coś z tym zrobić?

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:78737503 Tak zacznij o otwarcia sporu z sprzedającym: https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:78737503 no i słusznie bo ziomek nie ma obowiązku przyjmować zwrotów jak jest osobą prywatną 😄

Ale musi reklamację przyjąć i rozpatrzyć, więc reklamuj o ile są niezgodne z ofertą 🙂 w razie co możesz założyć dyskusję allegro Ci pomoże.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:78737503
#8 Zapaleniec#

Produkt jest nieoryginalny a sprzedawca twierdzi ze jest

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:78737503 Otworzyłeś spór? https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

Otwórz i poproś tam o pomoc Allegro.  Nie słuchaj bzdur o zwrocie, bo zwroty są kojarzone z odesłaniem towaru bez podania przyczyny.

Jeśli spór nie rozwiąże problemu, 14 dni od zakupu wystąp o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy, a podróbki są objęte programem.

oznacz moderatorów
Client:78737503
#8 Zapaleniec#

Dzięki, może się uda chociaż wątpię żeby allegro mi pomogło.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@Client:78737503 Całe to AL to taki plac zabaw dla amatorów i krętaczy ,poszukiwaczy jeleni ,łowców skalpów ,daj sobie spokój z okazjami zakupowymi od jakiś podejrzanych amatorów a kupuj na przyszłość od sprawdzonych sprzedawców na normalnym allegro .

oznacz moderatorów
Client:78737503
#8 Zapaleniec#

Kazali mi czekać 14 dni na ten program ochrony kupujących czy to coś da?

oznacz moderatorów
majster_man
#14 Krzewiciel#

Skąd wiesz że są nieoryginalne? Tu trzeba powołać rzeczoznawcę.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:78737503 All gwarantuje bezpieczne zakupu, pisz wniosek do POKu, czy coś da, z pewnością a jak nie napiszesz, nie dasz sobie szansy:https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:78737503  zostawiam informację dla innych osób, które mogą w przyszłości mieć podobny problem: w przypadku, gdy otrzymany przez Kupującego towar okazuje się nieoryginalny, może on zażądać od sprzedającego zwrotu całości poniesionych kosztów, w tym również kosztów przesyłki. W takich przypadkach, najlepszym rozwiązaniem jest założenie dyskusji i poproszenie o pomoc pracowników Allegro. Cieszę się, że do nas napisałeś i sprawę udało się rozwiązać pomyślnie!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:78737503
#8 Zapaleniec#

Również dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Moment a skąd sprzedający może wiedzieć czy towar jest oryginalny czy nie? Mógł kupić w sklepie po zapewnieniu sprzedawcy że to oryginał następnie mógł używać lub nawet nie rozpakować i za jakiś czas odsprzedać w takim stanie w jakim ma jako używane lub nowe. Prawo wyraźnie określa że np sprzedając np używany samochód a nie będac mechanikiem nie odpowiadam za zużycie części eksploatacyjnych i jak się kupującemu zrypie np skrzynia po miesiącu od zakupu to se może chcieć mi auto zwrócić, bo ja nie jestem mechanikiem by stwierdzić że skrzynia jest na wykończeniu a kupujący brał co gały widziały. Więc jak chcecie udowodnić sprzedającemu na allegro lokalnie że on zna się na tym co sprzedaje w takim stopniu że odróżni podrobke od oryginału?

oznacz moderatorów
Client:102516320
#2 Obserwator#

Ja zakupiłem na Allegro, nie lokalnie 🙂

oznacz moderatorów
biomechanikus
#9 Pomysłodawca#

Dzwonisz do Serwisu. Oni Cię informują czy np jest takich 1000 nr seryjnych czy tylko jeden. Proste.

oznacz moderatorów
Client:102516320
#2 Obserwator#

Witam, czy to były słuchawki JBL w cenie 135 zł?

oznacz moderatorów
ogitom
#7 Wielbiciel#

Miałem podobną sytuację. Słuchawki zakupione na allegro lokalnie miały być oryginalne z gwarancją. Po kilkunastu dniach wystąpił problem z jedną ze słuchawek. Udałem się do serwisu firmy gdzie po oględzinach stwierdzono że to podróbka i nie przyjęto ich do naprawy. Napisałem do sprzedającego który szedł w zaparte że wszystko musi być ok. Otworzyłem dyskusję która nic nie dała. Wystąpiłem do allegro w ramach programu ochrony kupującego to poradzili mi zgłoszenie się na policję 👏🏻 Z mojego doświadczenia jak już towar kupiony to nikogo już nie interesujesz i radź sobie sam. Szkoda

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@ogitom a co stoi na przeszkodzie złożyć zawiadomienie i dołączyć kwit do allegro protect?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

To ze zeby mu udowodnic oszustwo musialbys wykazac ze sprzedajacy wiedzial ze ci sprzedaje podrobke co jest prawie niemozliwe chyba ze sprzedawca ma sklep z elektronika jest elektronikiem z zawodu 

oznacz moderatorów
biomechanikus
#9 Pomysłodawca#

Zgadza się. Allegro mimo chwalenia się programem PROTECT nie chroni. Miałem dokładnie taką samą sytuację. 

oznacz moderatorów