anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący blokuje sprzedaż przedmiotu, co można z tym zrobić?

laka79
#7 Wielbiciel#

Poprostu ręce opadają,sprzedaż na allegro lokalnie to nieporozumienie,wystawiam przedmiot,kupujący klika kup teraz,po czym nie płaci za przedmiot w ustalonym terminie 5 dni,mija 5 dni,ten sam kupujący bezczelnie kupuje przedmiot raz jeszcze!!!i znowu nie płaci,straciłam 10 dni,allegro zróbcie coś z tym!!!

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

konto zamknięte
Nie dotyczy

Widzę, że coraz ciekawsze historie są na tym lokalnie 😕

Olej to i wystaw gdzieś indziej. Są inne portale gdzie nawet prowizji nie zapłacisz, a oglądalność pewnie większa niż tego całego "lokalnie".

Tutaj jeszcze pewnie Allegro pobrało od ciebie tą opłatę od transakcji do której i tak nie doszło.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Allegro nie pobiera opłat na Lokalnie, gdy kupujący nie zapłaci lub gdy nie wybierze odbioru osobistego, albo pobrania.

oznacz moderatorów

laka79
#7 Wielbiciel#

Tak tylko jeśli przedmiot jest "zarezerwowany,blokowany"to inni nie mogą go kupić,a 10 dni to sporo,w tym czasie mogłam sprzedać przedmiot.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Na Lokalnie tak można, ogłoszenia będą się wznawiać, choć w regulaminie nie ma o tym ani słowa. Po kolejnym wznowieniu licytacji, zakończ ją przed złożeniem pierwszej oferty, wtedy się już nie wznowi. Następnie wystaw aukcję na normalnym Allegro - po kliknięciu Wystaw przedmiot, na następnej stronie, na górze po prawej zaznacz ledwie widoczny odnośnik - Możesz też wystawić przez dotychczasowy formularz.

oznacz moderatorów

laka79
#7 Wielbiciel#

Dzięki tak zrobie.

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#11 Animator#

Nic nie zrobisz a Twój przypadek jest codziennością. Ten portal jest nieprzemyślany i napisany na kolanie co potwierdza jak szybko go wprowadzili.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@laka79, wystaw jako OGŁOSZENIE, tak jak ja 🙂 a prowizyjną (cena+dostawa+prowizja) kopię na zwyklym 🙂

oznacz moderatorów

kulpawel12
#7 Wielbiciel#

Mam dokładnie ten sam problem.

Najpierw kupujący chciał wymienić się za kupony allegro zamiast nimi zapłacić co już jest dziwne.

Teraz jak aukcja się wznawia od razu klika kup teraz blokując aukcje na tydzień, bo oczywiście jest 0 kontaktu i brak zapłaty...

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@kulpawel12 zgłoś kupującego do Allegro, poradzą sobie z żartownisiem. 🙂

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kulpawel12 zgłosiłam tego Kupującego i został zablokowany. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Madzia-Damian
#7 Wielbiciel#

Ostatnio także miałem przepadki na blokowanie przedmiotów. Najpierw na allegro lokalnie . Poczytałem trochę forum no i postanowiłem na normalnym allegro wystawić przedmiot. No i **piiip** znowu to samo. Allegro nic nie może zrobić , nie może blokować itd. Nie widzę żadnego sensu sprzedaży przez allegro . Są tworzone lipne konta na cudzoziemców ze wschodniej granicy. Kupią parę **piiip**ół a potem blokują przedmioty. Blokowanie przedmiotów jest już powszechne. Strata czasu .

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Madzia-Damian Cześć! Takie sytuacje możesz nam zgłaszać. Działania na kontach osób, które nie opłacają zamówień zostaną podjęte po weryfikacji.

Sprawdziłam konto osoby, która nie opłaciła od Ciebie zakupu, jednak prawdopodobnie wynikało to z pomyłki, bo była to jednorazowa sytuacja. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Jacenty_P
#8 Zapaleniec#

Gdzie można zgłosić złośliwe blokowanie sprzedaży na AL? Mam problem z kupującym

[edycja] nieopłacony zakup z dnia 25 Wrz. 2022, godz. 14:35
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Jacenty_P napisz do nas w tej sprawie tutaj. Odpowiednie zespół przeanalizuje sytuację i podejmie odpowiednie kroki. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

jm_
#1 Nowicjusz#

Moim zdaniem sprzedaz na allegro lokalnie jest po prostu bez sensu, zmarnowany czas. Mialem taki przypadek, ze wstawilem produkt za ok 500zł, od razu ktos kupił ale nie zaplacil i od razu tez inna osoba zadzwonila i zapytala sie, ze juz wpisywala blika, ale ktos chyba zdazyl przed nią, i w ten sposób straciłem klienta i zmarnowałem 6 dni, a myslalem ze ten ktos co rozpoczął zakup w koncu zaplaci, ale nie, potem przedmiot sam sie wystawil i to samo, zmarnowalem łącznie 12 dni, a mogłem to od razu sprzedać, nie będę wiecej sprzedawal na allegro lokalnie i wszystkim to odradzam. Produkt wycofalem z ponownego wystawienia i przsiadlem sie na inny portal. Jestem uzytkownikiem allegro od samego poczatku jego istnienia, i nie sadzielem ze tworcom portalu allegro lokalnie może taki bezsens przyjsc do glowy, nie polecam, nie nie i jeszcze raz nie!

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów