anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący dokonał zakupu przez "kup teraz", przelał pieniądze, ale chce się wycofać

MAMY ROZWIĄZANIE!
Fotopajac
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry

Wystawiłem komputer na Allegro Lokalnie. Komputer został zakupiony przez opcję "Kup teraz", pieniądze zostały przelane (payu), ale kupujący chce się wycofać. Jak zwrócić pieniądze przez system allegro i czy jest możliwość odzyskania prowizji? 

Będę wdzięczny za pomoc.

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22
konto zamknięte
Nie dotyczy

Dlaczego chcesz mu zwracać skoro jesteś prywatnym sprzedającym? 🙂

oznacz moderatorów
Fotopajac
#8 Zapaleniec#

Ludzka przyzwoitość i uczciwość nakazuje mi takie zachowanie. 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Rozumiem, czyli ci nie zależy na sprzedaży, jedynie na wypożyczeniach 🙂

oznacz moderatorów
Fotopajac
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem. Zależy mi, aby sprzedać przedmiot i żeby kupujący był zadowolony z zakupu.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

No tak, ale jeśli prywatnie bawisz się w zwroty to tracisz na tym czas i kasę 🙂
ZWROT = zwrot kosztu towaru + wysyłka twoja + wysyłka do ciebie

Czyli widać ja już nie rozumiem, może ubrobolty mają rację, lepiej ustawić 10gr/km byle klienta zadowolić, nieważne, że kierowca dopłaca do biznesu 🙂

oznacz moderatorów
wikos
#8 Zapaleniec#

Przez takich jak ty, ten świat schodzi na psy.

Dla ciebie przyzwoitość = frajerstwo. 

Widzisz, ludzie znajdują kasę na ulicy i odnoszą np. na policję.

Ile czasu marnują! Frajerzy, no nie? 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte @wikos Dlaczego mu ubliżacie ??Chce oddać to jego sprawa a nie wasza !!!Czy jak ktoś inaczej myśli ,postępuje jak wy to jest niedobry ???

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@wikos zgodnie z zasadami Allegro Lokalnie opłata za obsługę transakcji jest bezzwrotna. Jeśli chodzi natomiast o zwrot pieniędzy kupującemu, jest dokładnie tak napisał Xyz96, musisz wypłacić środki na swoje konto i zwrócić je na rachunek bankowy kupującego. No i wielkie gratulacje za uczciwość oraz takie podejście do tematu 👏

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Fotopajac
#8 Zapaleniec#

Jak to obsługa transakcji jest bezzwrotna? Sprzedaję przedmiot przez "kup teraz", sprzedający rezygnuje z zakupu, a ja nie mam możliwości uzyskać zwrotu prowizji? @xyz96 wspomniał, że jest taka możliwość i podał mi link do formularza.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Fotopajac Na Allegro Lokalnie dokładnie tak. O zwrot prowizji możesz ubiegać się wyłącznie w przypadku ofert na Allegro, nie Allegro Lokalnie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Fotopajac Zgodnie z regulaminem jest bezzwrotna, ale opisywano tu przypadki, w których mimo to opłatę zwracano, nawet jednemu użytkownikowi zwrócono po moim poście z informacją, gdzie w tej sprawie napisać, podobnie jak w Twoim przypadku. Początkowo mu odmówiono zwrotu, a gdy napisał ponownie i trafił na innego pracownika, ten mu zwrot przyznał.

oznacz moderatorów
Fotopajac
#8 Zapaleniec#

Jeszcze raz dzięki za pomoc 🙂

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433, no worries, ja się dziwię tylko, bo prywaciarze tak nie robią 🙂

@wikos, jak znajdziesz na ulicy kasę to oddasz na Policji? to oni sobie wezmą.. 😂
co innego jak znajdziesz rejestrację, żeby nikt sobie nie podczepił 🙂
Ja podchodzę uczciwie i przyzwoicie, ale używek się pozbywamy, w jedną stronę,
kupujący również może taki przedmiot sprzedać jak mu nie pasuje 😄

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@konto zamknięte 

Dziwisz się, że są ludzie, dla których przyzwoitość ma znaczenie? Że nie wszyscy są januszami biznesu i nie wszyscy sprzedaliby własne matki dla garści drobnych?

Chłopie, przecież już nawet dawne towarzystwo wzajemnej adoracji z Cafe Allegro tak nie myśli. Fakt, psioczą jeszcze czasem na kupujących, ale jakoś tak cichutko, jakby bez wiary.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573, ja rozumiem przyzwoitość, ale ogarnij:
przyjmujesz zwrot (nie musisz, ale przyjmujesz), zwracasz Z+W+P,
przecież.. tracisz na literce P, czyli Powrót paczki, jesteś 9zł w plecy.
Co tu ma przyzwoitość do tego? Matematyki w szkole nie uczyli, lol? 😂 🤣

Panie Taksówkarz, a może by pan mnie spowrotem do domku zawiózł, przy okazji te pieniążki to ja sobie zabiorę jednak, mi się bardziej przydadzą, a Pan zarobi na kimś innym, okej? Tak będzie fajnie?   😂

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@konto zamknięte 

Oprócz rachunku ekonomicznego są jeszcze etyka biznesu i empatia - wartości niewymierne, ale w ostatecznym rozrachunku działające na korzyść sprzedawcy.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573, okej, to przedstawisz tą wersję w taksówce następnym razem, kierowca zrozumie oczywiście, bo on jeździ charytatywnie 🙂

Etyka biznesu i empatia to jest kiedy dajesz gratis 2 numery czasopisma jak ktoś kupi 10. Tyle. Bez przesady. A jak chcesz rozdawać pieniądze za nic, to chętni się znajdą, będziesz miał super opinie 🙂

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Tak, masz rację, cichutko i bez wiary, ale tylko dlatego, że nie trafił się jeszcze wyjątkowy kupujący 🙂 Choćby taki jak D_D (pierwsze literki nicka) . Doskonale go pamiętasz, prawda? 😀 Żadne argumenty nie docierały, więc TWA "wyszło z nerw". Póki co, takich jeszcze tu nie było.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
wikos
#8 Zapaleniec#

Ale ja odpisałem do @konto zamknięte 😀. Po prostu nie kliknąłem odpowiednio "Odpowiedz". Ale z kontekstu można się domyślić.

oznacz moderatorów