anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący domaga się towaru, który sprzedałem komuś innemu, co mam zrobić?

pieciu_pe
#8 Zapaleniec#

 Problem z kupującym, który zapłacił, ale sprzedałem przedmiot w trakcie zamiany ceny w aukcji kup teraz, ukazało mi się 2 kupujących, którzy zapłacili, oczywiście wysłałem przedmiot , który podał cenę wyższą. Drugiego kupującego poprosiłem i przeprosiłem za ten fakt, zwrócę pieniądze niech poda konto. Byliśmy już na czacie z obserwacją allegro, klient domaga się towaru nie chce podać mi nr konta. Jestem uczciwy, bo sam kupując na normalnym allegro proszę o zwrot pieniędzy. Tutaj lokalnie sprzedawca jest zablokowany. Pomocy co mam zrobić?

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

xyz96
#21 Demiurg#

@pieciu_pe Nic nie zrobisz, czekaj na numer konta, tylko zachowaj korespondencję, abyś miał dowód, że numeru nie chce podać. Możesz też oddać przekazem pocztowym na adres.

Kupujący zapłacił, została zawarta umowa, dlatego ma prawo domagać się wydania towaru.

O anulowanie opłaty za sprzedaż poproś Allegro przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Postaraj się załączyć jakiś dowód na rezygnację kupującego lub potwierdzenie zwrotu wpłaty.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pieciu_pe poproś o konto i napisz że nie masz towaru i czekasz na numer konta a zwrotu nie odzyskasz bo po pierwsze nie ma tu prowizji jest opłata transakcyjna a po drugie z Twojej winy nie doszło do skutku 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pieciu_pe
#8 Zapaleniec#

dziękuję za odpowiedzi, ale proszę Państwa ja wszystko pisałem, prosiłem o konto, kupujący handluje artykułami fotograficznymi a ja sprzedałem obiektyw, który był atrakcyjny cenowo i moment byli nabywcy, wybrałem tego droższego! Tu totolotek bo jakbym wysłał jemu to ten drugi by się domagał. Nie mam adresu ale wiem ze kupujący też sprzedaje jest tylko email  i telefon. Podał mi po kup teraz paczkomat. Allegro też nie pomaga choć czat obserwuje. Przecież jest program ochrony kupujących ja wpłacam na allegro finanse i zwracają. Pozostaje mi łaska od kupującego i regulamin (Art. 5, pkt 5.2. i 5.3.). Ludzie pomóżcie chce oddać pieniądze! Co dalej??

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pieciu_pe Nic nie zrobisz, musisz czekać nawet jak otrzyma z POKu to nie koniec świata,zwrócisz Allegro,wyjaśnisz i już, trudno będzie tylko odzyskać zwrot prowizji.

oznacz moderatorów

pieciu_pe
#8 Zapaleniec#

Dziękuję to mam rozumieć , że mam czekać aż allegro zadziała? Nie chce żadnej prowizji tylko spokój bo kupujący wyraźnie wykorzystuje moją nieznajomość regulaminu, ale po co? Kup teraz było w grudniu, odpowiadałem i tłumaczyłem, prosiłem kupującego. Ach  żałuje, że zacząłem allegro lokalnie. Powiedz coś jeszcze aby mnie uspokoić.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pieciu_pe Jak nie chce Ci dać danych ani nr. konta, to co zrobisz? Może przemyśli.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pieciu_pe Nikt Cię tu nie uspokoi, choćby Ci bajki wypisywał. Nie słuchaj bzdur o POK, bo to dla Ciebie jeszcze gorzej. Mogą Ci nawet konto zablokować i na policję zgłosić. Kupujący może się domagać wydania towaru nawet sądownie. Postaraj się z nim porozumieć, innej opcji nie ma.

oznacz moderatorów

pieciu_pe
#8 Zapaleniec#

no to mam problem dziękuję ci

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@pieciu_pe Oprócz policji, to jeszcze FBI i CIA będzie Cię ścigać😉
Powyższe porady traktuj z przymrużeniem oka, bo osoba ich udzielająca znana jest tu z tego, że kupującym daje porady mające na celu możliwie jak najskuteczniejsze zaszkodzenie sprzedającemu, a przed sprzedającymi z kolei roztacza możliwie najczarniejsze scenariusze wydarzeń mające ich zastraszyć do tego stopnia, żeby kupującemu weszli wiadomo gdzie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pieciu_pe Bzdury, sądzisz że sąd ci każe oddać towar który sprzedałeś? Zaraz postraszy cię "kara śmierci". Oczywiście najlepsze rozwiązanie jest porozumienie, kupujący tego nie chce, więc co masz zrobić? Ta pani dzisiaj "odleciała",wszczyna kłótnie przy każdym wpisie.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@pieciu_pe 

"sprzedałem przedmiot w trakcie zamiany ceny w aukcji kup teraz"

Możesz rozwinąć temat? Zakończyłeś niechcący aukcję i wygrał kupujący oferujący jakąś skrajnie niską cenę? Czy może przez nieuwagę/pomyłkę wpisałeś złą cenę kup teraz i zanim ją poprawiłeś ktoś dokonał zakupu?

W jakiej cenie został sprzedany obiektyw temu "problemowemu" kupującemu, a jaka jest cena rynkowa?

oznacz moderatorów

pieciu_pe
#8 Zapaleniec#

Tak jak pisałem zmieniałem cenę w trakcie kup teraz i pojawiło mnie się dwóch zakupujących, którego wybrać? Totolotek,  cena była atrakcyjna poniżej rynkowej, sprzedały się jak ciepłe bułeczki. Teraz rozumiem kupującego bo sam sprzedaje takie artykuły. Sprzedałem na allegro więc zwracam kasę. Proszę i błagam , wyjaśniam nic. Nerwy, frustracja, ja kupowałem na allegro ktoś nie miał towaru i nie dostarczył proszę o zwrot kasy- proste allegro czuwa. Jakieś rozwiązanie?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie można zmieć ceny na Lokalnie w trakcie kup teraz. Można mieć jedno ogłoszenie, w którym ktoś dokonał zakupu, potem drugie ogłoszenie z inną ceną, w którym też ktoś dokonał zakupu. Jeśli to ten sam przedmiot, sprzedawca ma spory problem.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@xyz96   "Nie można zmieć ceny na Lokalnie w trakcie kup teraz"

Można, można,   sam to robiłem. Natomiast nie można zmienić ceny  gdy już ktoś kupił, no bo naturalnie, sprzedaż jest zakończona.  Trochę niezrozumiałe to tłumaczenie autora @pieciu_pe 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@br. Nie wyrywaj z kontekstu, bo fałszujesz moje wypowiedzi;

Nie można zmieć ceny na Lokalnie w trakcie kup teraz. Można mieć jedno ogłoszenie, w którym ktoś dokonał zakupu, potem drugie ogłoszenie z inną ceną, w którym też ktoś dokonał zakupu.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@xyz96  To bardzo zły kontekst. Wiec ile ofert  sprzedaży 1 szt przedmiotu  sprzedawca może  wystawić?  Czy to jest  zgodne  z regulaminem i  normalną uczciwością?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@br. Taaaaa, teraz czepiaj się słówek, rozwlekaj wątek, szukaj drugiego dna i kolejnej awantury.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@xyz96  Jeżeli w  zwykłym uzupełnieniu,  sprostowaniu wypowiedzi widzisz awanturę,  no  to ubolewam.  Ja  ciebie nie oceniam (na razie)

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@br. To mnie nie prostuj, odpowiadaj na pytania autora wątku. Takie "prostowania" zazwyczaj kończą się tym samym. Ubolewaj sobie. EOT.

oznacz moderatorów