anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący próbuje wyłudzić zakupiony przedmiot lub inny w ramach rekompensaty

dj_mateo
#8 Zapaleniec#

Cześć

W skrócie, miałem ofertę na **piiip** z której przekierowałem kupującego, dzięki czemu zakupił dużo taniej rękawice rowerowe na licytacji za 60zł, cena sklepowa 169zł (99zł **piiip**). Na **piiip** sugerował, że mogą być za małe, jednak zdecydował się na zakup przy niskiej kwocie. Teraz pisze, że jedna nie działa chodź były zapakowane oryginalnie jako nowe. Możliwe że je uszkodził na siłę zakładając je. Domagał się zwrotu teraz chce w ramach rekompensaty drugie rękawiczki motocyklowe wystawione na innej licytacji - w której już zalicytował. Dodam, że rzeczy te dostałem lub wygrałem i chcę się ich po prostu pozbyć (stały długo na **piiip**) więc poszły na licytację by komuś posłużyły a nie wylądowały w koszu bo nie mam miejsca tego trzymać.

1 pytanie: co można zrobić w takiej sytuacji, czy allegro ma jakieś procedury na takich wyłudzaczy? Dodam też, że zaczął do mnie wydzwaniać więc będzie to raczej uciążliwy człowiek.

2 pytanie: czy można usunąć takiego potencjalnie kupującego z licytacji i uniemożliwić mu w przyszłości zakupu/licytacji na moich aukcjach?

Dzięki

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

@dj_mateo napisz po luckiemu 😉  rękawice rowerowe nie działają potem chce motocyklowe ?

Sprzedałeś prywatnie jak za małe niech sprzeda dalej 🙂 na Lokalnie nie zablokujesz ani nie odwołasz z licytacji 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

dj_mateo
#8 Zapaleniec#

Dokładnie tak, rowerowe nie działają (jakiś migacz mają czy coś), najpierw chciał zwrócić, teraz chce drugie rękawiczki motocyklowe w ramach rekompensaty.

Czyli dalej zero wsparcia sprzedających ze strony allegro ;(

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@dj_mateo a z kierunkiem 😉  to jest reklamacja i musisz to rozpatrzyć, poproś o odesłanie i wymień lub oddaj kasę, jako osoba prywatna też odpowiadasz za towar i jego działanie 😞

Zwrotu nie masz obowiązku przyjmować ale reklamację już musisz rozpatrzyć 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

dj_mateo
#8 Zapaleniec#

Jest i kolejny zwrot akcji, po podaniu paczkomatu na jaki należy dokonać zwrotu, kupujący łaskawie zadowoli się zwrotem połowy kwoty jaką zapłacił..

 

Na prawdę nie można tego nigdzie zgłosić allegro, wszystko jest w czacie allegro?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz dyskusję otwartą przez kupującego czy co? jako prywatny sprzedajacy nie przyjmujesz zwrotów ale jak składa kupujący reklamację to musisz ją rozpatrzyć, możesz jak uznać albo nie> żądaj odesłania w celu rozpatrzenie reklamacji. Jeżeli jest dyskusja to odpowiadaj na czas i rzeczowo.

oznacz moderatorów

dj_mateo
#8 Zapaleniec#

Tak w dyskusji odpisałem by je zwrócił, potem wysuną temat rekompensaty...

oznacz moderatorów