anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Licytację wygrała osoba która mnie oszukała

krzysiek4121
#7 Wielbiciel#

Witam. Jakiś czas temu pewna osoba wygrala moją licytację. Wpłata natychmiastowa. Na drugi dzień ta sama osoba wygrala inną moją licytację. Poprosiła mnie bym wysłał to jedną przesyłką by koszty wysyłki były mniejsze. Jako że prog wagowy przesyłki mogł być przekroczony poprosił mnie bym wyslal przesylkę i gdy będzie wiadomo ile dokladnie będzie kosztować wtedy przeleje mi pieniądze za drugą locytacjęi ewentualny większy koszt wysyłki. Tak zrobilem. Niestety kontakt się urwał, a pieniądze za drugą licytację nie wpłynęły mimo przypominania. Teraz okazało się że znowu ta sama osoba wygrala moją licytację. Pieniądze wpłynęły. Poprosiłem o dopłatę za licytację za którą nie zapłacił wcześniej. Zero odpowiedzi. Poza tym zaznaczoną miałem opcję wysyłki do paczkomatu , nie podał danych, typu nr paczkomatu, tel, e-mail itd. Przesyłka kurierem na adres będzie droższa. Co mogę w tej sytuacji zrobić?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

Client:44052296
#21 Demiurg#

@krzysiek4121 jak masz dowody napisz do allegro. Może coś z tym zrobią 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@krzysiek4121 Podaj mi proszę login tego kupującego i numer oferty ostatniej licytacji. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

krzysiek4121
#7 Wielbiciel#

Nick kupującego to [edycja].  Konto jest zarejestrowane na dziewczynę, ale korzysta ojciec. Telefon podany w allegro, przypisany do konta to też córki. licytacja z wczoraj którą wygrał to :23b92f95-6fb7-48df-810f-4ceafd631df5. Nie zapłacił za: c19faa67-433b-471e-a056-d1f66be31398 . Kwota nie wielka więc po kilku upomnieniach machnąłem na to ręką. I wczoraj znowu wygrał licytację. Błyskawiczna wpłata. Znowu upomniałem się o zaległe pieniądze i cisza.. Jedyne co sprostuję to jest podany nr. paczkomatu, którego wcześniej nie zauważyłem.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@krzysiek4121 Dziękuję, płatność z 4 sierpnia 2022 r. za ofertę c19faa67-433b-471e-a056-d1f66be31398 rzeczywiście była niezrealizowana, ale już wczorajsza, w ofercie 23b92f95-6fb7-48df-810f-4ceafd631df5 jest poprawie rozliczona. Masz również wszystkie dane kupującego potrzebne do realizacji tego zamówienia. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

krzysiek4121
#7 Wielbiciel#

Zgadza się. Tak właśnie pisałem. Co nie zmienia faktu że za jedną licytację z sierpnia pieniędzy nie otrzymałem a przesyłka poszła. I coś mi się wydaje że guzik da się z tym zrobić. Jak mogę zablokować tego oszusta by więcej nie mógł uczestniczyć w moich licytacjach?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@krzysiek4121 na lokalnie nie zablokujesz. Twój błąd, że wysłałeś bez zaplaty. Jeżeli było tak jak piszesz i masz to na piśmie udaj się na policję.

oznacz moderatorów

krzysiek4121
#7 Wielbiciel#

Za 47 zł szkoda paliwa i czasu. Nic bym nie pisał gdyby oszust nie był tak beszczelby że kupuje drugi raz u oszukanego. Wpłacił pieniądze i muszę mu wysłać towar. Przypomniałem mu o "długu" i..... Pewnie się śmieje bo nic nie mogę zrobić

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@krzysiek4121 realnie oficjalnymi drogami trudno będzie coś wskórać, musiałbyś mieć to udokumentowane a i tak pewnie allegro by nic nie zrobiło .. ale ostatecznie jeśli Ciebie oszukał a teraz wpłacił za inna transakcję to możesz to "ogarnąć " w inny sposób , możesz się domyślić w jaki sposób,

Oczywiście robiąc to nieoficjalnie.

Pewnie ryzykujesz  robiąc to negatywy itd ale odzyskasz pieniądze

oznacz moderatorów

krzysiek4121
#7 Wielbiciel#

Myślałem o tym by zwrócić mu pieniądze pomniejszone o kwotę "długu" lub wysłać towar odpowiednio pomniejszony. Ale tak czy tak on będzie na prawie i ryzykuję negatyw a nawet gorzej. Mam nauczkę. Gdyby można było kupującym wystawić negatywa tak jak było kiedyś. 

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@krzysiek4121

pomniejszonego lepiej nie odsyłaj bo allegro się przyczepi

negatywa na pewno ryzykujesz
ale co do reszty tym razem to on będzie w takiej sytuacji jak ty
będzie musiał udowadniać i iść do sądu
realnie ma takie szanse tak jak ty teraz

a skoro oszukał to..
jak teraz potraktujesz go zależy tylko od Ciebie

 

 

oznacz moderatorów

103773102
#2 Obserwator#

Przy takich radach paczek się nie odbiera.... Na policji mnie tak poinformowali  żąda się zwrotu pełnej wpłaty pozdrawiam....

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@krzysiek4121  Na Lokalnym negatywa nie dostaniesz bo nie ma ocen.   Pomysł ze zwrotem pieniędzy po potrąceniu jest całkiem spoko, jednak istnieje obawa że założy dyskusję i wymusi zwrot całości.

Ale na lokalnym sprzedawać mu nie musisz po prostu oddaj pieniądze. Wyjaśnij że transakcja może dojść do skutku gdy rozliczy się z poprzedniej transakcji.

oznacz moderatorów

103773102
#2 Obserwator#

Witam.... zamiast rozsiewać nieprawdziwe informacje to jak do chwili obecnej nie otrzymałam od Pana  żadnej wpłaty na pokrycie przesyłki zwrotnej  tak jak rozmawialiśmy i tyle w temacie  ... a paczkę zmniejszoną pan sobie odbierze osobiście udanych rad    ...Pozdrawiam

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@103773102 Widać, że autor wątku Panią pomawia, uczciwość aż bije z tego, co Pani napisała 😉

 

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@103773102zaplacilas czy nie zaplacilas? Allegro napisalo, ze nie zaplacilas. Wiec co sie sadzisz?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@103773102   Pięknie...🤔  Kupiła,  nie zapłaciła a teraz woła o dopłatę żeby łaskawie oddać to co się nie  należało.  Przecież na Allegro zwroty są bezpłatne...   zapomniało ???

To bardzo uczciwe podejście do transakcji ...👿

Mam nadzieję ze czytający to sprzedawcy wiedzą na której liście umieścić taką super klientkę

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@br. niestety nigdzie jej nie mozna umieścić jeśli nie zrobila zakupów u danego sprzedawcy.

oznacz moderatorów

krzysiek4121
#7 Wielbiciel#

A co mi oszuście odsyłałeś? Córcia przez tel tłumaczyła tatusia że może zapomniał ale wpłaci i do tego czasu tak wpłaca. Swoją drogą fajny tatuś, używa konta córki do oszustw. Gratuluję tatusia.

oznacz moderatorów

Kristoff1
#7 Wielbiciel#

Wtedy sprzedający będzie czekać na zwrot wysłanego towaru i... zwrot opłaty za przesyłkę. Jak nazwać taką metodę? "Na ojca"? Czy "na córkę"?

oznacz moderatorów