anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja paczka nie doszła

Client:88362159
#7 Wielbiciel#

Mimo, że pokazuje że paczka została doręczona to jej nie ma.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:88362159 jeśli to ,,allegro polecony ,, szukaj w skrzynce na listy . Wszystkie inne- zgłoś problem sprzedawcy .

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:88362159nie musisz ale możesz też popytać innych

  • domowników
  • współpracowników
  • sąsiadów
  • w pobliskim sklepie
  • ewentualnie dorwać kuriera jeżeli to paczka kurierska i spytać komu wydał paczkę

😀

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

a i jak radzi @mdrogeria sprawdź skrzynkę na listy.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jesteś kupującym? Zgłoś problem sprzedawcy i domagaj się wydania towaru. Status "doręczona" u przewoźnika nie jest żadnym dowodem wydania rzeczy Tobie. Jeżeli będzie problem, otwórz spór i poproś tam o pomoc Allegro.

Allegro; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

Allegro Lokalnie; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

Sprzedawca odpowiada za przesyłkę do czasu, aż ją otrzymasz.

Jeśli spór nie rozwiąże problemu, po 14 dniach od zakupu wystąp o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:88362159  Ooo. I to jest odpowiedź.

Zgłoś natychmiast sprzedającemu! I niech on za ciebie popatrzy do skrzynki na listy i popyta sąsiadów. Ty masz mieć paczkę w ręce.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Bredzisz. Niech on udowodni, że rzecz została wydana adresatowi. Do jakiejś skrzynki ma patrzyć, może do skrzynki od gazu?  Po sąsiadach szukać? A może po krewnych w innym województwie? A może w rowie obok posesji??

Nie znasz przepisów? Nie znasz, to widać.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@xyz96 To jak sprzedawca ma udowodnić ? Sam powinien pojechać do klienta i przepytać rodzinę ,sąsiadów ,listonosza lub kuriera ,sprawdzić skrzynkę a może jeszcze posprzątać mu w pokoju bo może się gdzieś zawieruszyła? . 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mwmonety Jak? To nie wiesz tego? Podpisem na dokumencie odbioru. Po co piszesz o sprzątaniu? Po co zmieniasz temat wątku? Jakie pytania do rodziny, do sąsiadów? Po co bredzisz? Też nie znasz przepisów, to widać.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96 czyli JEDYNYM waznym dowodem jest oświadczenie kupujacego???

Masz racje że powinno być to udokumentowane podpisem lecz jeśli z jakichkolwiek względów nie jest to możliwe ( tak jak w tym momencie poczta powołuje sie na pandemie) i jest to uregulowane przepisami dokument elektroniczny jest takze ważny.  

po co prowokowac niepotrzebne spory miedzy kupującym i sprzedającym skoro żaden nie zawinił? 

Ja mojemu klientowi w takiej sytuacji przesłałem kopie odrzuconej reklamacji z Poczty. I dla mnei to było podstawą do odrzucenia reklamacji klienta

Oczywiście klient ma prawo dochodzić swoich praw w sądzie lecz sprzedawca działając w dobrej wierze musis sie opierać na wszelkich dostępnych dokumentach. A nie tylko na oświadczeniu klienta "nie dostałem doręczonej paczki"

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@xyz96 Obecnie podpis przy odbiorze nie jest wymagany ze względu na sytuację z pandemią ale to znając przepisy powinieneś wiedzieć .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mwmonety Nie jest wymagany teoretycznie, do czasu rozprawy w sądzie, a wtedy już trzeba będzie udowodnić wydanie rzeczy, sam status nie wystarczy.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@xyz96 Tylko po co sobie utrudniać życie ,sam miałem przypadek że kurier mnie nie zastał ,nie zadzwonił a paczkę zostawił dzieciakowi sąsiadów spotkanemu na ulicy i co miałem obwiniać sprzedawcę że on tak postąpił ? Sąsiadka przyniosła na drugi dzień ,podziękowałem i złożyłem skargę na firmę która dostarczyła .To nie wina sprzedawcy że u niego ta firma działa poprawnie a i ma do niej zaufanie a w mojej okolicy trafił się taki kurier z tej sieci.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mwmonety

Tylko po co sobie utrudniać życie

To ja to przetłumaczę - tylko po co sprzedawcy utrudniać życie?

Dlatego, że sprzedawca odpowiada za przesyłkę do czasu jej wydania adresatowi, a nie sąsiadowi i nie do czasu wrzucenia jej do rowu obok posesji. Jeśli taki przewoźnik nie odpowiada sprzedawcy, nie musi go udostępniać. Udostępnia - odpowiada za jego poczynania. Znam niepisaną zasadę sprzedawców - "z reklamacją wszędzie, tylko nie do sprzedawcy".

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96 w każdym tygodniu dostaje paczek od dostawców  za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie podpisuje prawie żadnej (wiekszość kurierów nie chce podpisu) Myśłisz że firmy kurierskie nie zabezpieczyły sie przed wyłudzeniami??????

Na pewno to zrobiły.

Wiec być moze podpis odbiorcy nie ma aż tekiej wagi jaką mu przypisujesz????

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Dla Allegro ma wagę;

 

W przypadku tego typu reklamacji niezbędne jest nam dostarczenie następujących dokumentów:
1) skan potwierdzenia odbioru towaru/realizacji usługi, z widocznym podpisem klienta (uwaga: potwierdzenie nadania przesyłki nie jest wystarczającym dokumentem do oddalenia reklamacji posiadacza karty);

 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96 oboje wiemy że Twój cytat jest  dotyczący zupełnie innej sprawy. I wyrwany z innego wątku nie mającego nic wspólnego z potwierdzaniem dostaw i odbiorów prze klienta

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Dotyczy tej samej sprawy - dowodu wydania rzeczy. Tu nie ma samych stwierdzeń  przewoźnika, statusów i paczek u sąsiada. Ma być dowód.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96 nie dowodu wydania rzeczy tylko wycofania płatności kartą przez klienta.

Poza tym jak tam napisał któryś z moderatorów. To jest prośba allegro a nie żądanie. Allegro może prosić o co zechce to nie znaczy że ma prawo to otrzymać. W tamtej sprawie sprzedawca nawet nie był strona transakcji płatniczej i ja osobiście bym wcale takich dokumentów nie szukał.

Natomiast we wklejonej przez Ciebie  informacji pisze wyraźnie " w tego typu reklamacji" a reklamacja dotyczyła nieautoryzowanej płatności kartą.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@xyz96czy składałaś kiedyś podpis na urządzeniach które maja kurierzy? Ja to albo rysuje jakieś szlaczki albo coś podobnego do podpisu bo są tak zniszczone ze inaczej się nie da a ostatnim czasem to nawet przy odbiorze paczki się nie pytam czy coś podpisać bo kurier sam walnie jakoś parawke na ekranie. I  co mam mam być oszustem i za każdym razem zgłaszać że nie otrzymałem towaru bo to nie mój podpis widnieje na odbiorze

oznacz moderatorów