anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieodebrana paczka z paczkomatu a zwrot

Rydzux
#2 Obserwator#

Cześć,

pierwszy raz mam taką sytuację, więc chciałbym się dopytać. Zakupiono ode mnie na Allegro Lokalnie pewien produkt, otrzymałem pieniądze, wydrukowałem etykietę i wysłałem przesyłkę paczkomatem. Klientka jednak nie odebrała paczki, a dzisiaj dostałem informację o otwarciu dyskusji, że klientka chce zrezygnować z zakupu. 

Jestem osobą prywatną, więc wiem, że w sytuacji odebrania produktu, mogę odmówić przyjęcia jego zwrotu. Co jednak w sytuacji, jeśli paczka do mnie wróciła?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

xyz96
#21 Demiurg#

@Rydzux Najlepiej oddaj pieniądze i zapomnij o sprawie, zanim w Dyskusji kupujący otrzyma od Allegro propozycję wystąpienia o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących, bo to może być dla Ciebie większy kłopot. Taką propozycję otrzyma po 14 dniach od otwarcia Dyskusji. Niby przy zakupie od osoby prywatnej nie ma prawa do zwrotu, ale w tej sytuacji klient jest bez pieniędzy i bez towaru, a do obioru przesyłki go nie zmusisz bez sądu. Nie warto się szarpać.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Najlepiej oddaj pieniądze i zapomnij o sprawie - wiesz że nie masz oparcia w przepisach a mimo to tak radzisz?🤔 Nie rozporządzaj czyimiś pieniędzmi.

@Rydzux Napisz klientce że paczka wróciła i prosisz o dopłatę za ponowną wysyłkę. Odpowiedz jej koniecznie bo Allegro nie lubi lekceważenia dyskusji.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Ale ja lubię rozporządzać, a ty mi nie wydawaj poleceń. "Poparcie w przepisach" będzie miał sprzedawca, gdy kupujący dostanie wypłatę z POK.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 To forum ma za zadanie pomagać a nie narażać innych ( celowo ) na stratę pieniędzy.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Serio? Tak, ja tu tylko zdaniem sprzedawców szkodzę każdemu, wiem 😄

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Rydzux  ja nie zgadzam sie z @xyz96 

1 Została zawarta umowa i opłacona transakcja ( jak często pisze @xyz96  "prawnie wiążąca umowa"

2) jako osoba fizyczna nie musisz przyjmowac zwrotów

3) towar nawet nieodebrany POZOSTAJE WŁASNOŚCIĄ KUPUJĄCEGO

4) CYTAT Z @xyz96  "Ale w tej sytuacji klient jest bez pieniędzy i bez towaru, a do obioru przesyłki go nie zmusisz bez sądu" - NIEPRAWDA - KUPUJĄCY POSTAWIŁ SIE W TAKIEJ SYTACJI NA WŁASNE ŻYCZENIE. JEGO WOLĄ JEST ODEBRANIE LUB NIEODEBRANIE TOWARU

5) Ja bym w dyskusji napisał : Wzywam Panią kupująco do odbioru zakupionego produktu bądż pokrycia kosztów ponownej dostawy ( towar wysłałbym po pokryciu kosztow drugiej dostawy przez kupujacego)

6) znowu cyt " kupujący otrzyma od Allegro propozycję wystąpienia o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących, bo to może być dla Ciebie większy kłopot." jeśli postąpisz zgodnie z prawem to nawet jeśłi kupujący wystąpi do allegro to allegro nie musi tego zwrotu przyznać a nawet jeśłi go przyzna nie musi wyciągać wobec Ciebie żadnych konsekwencji. Wiem to z autopsji.

Wystarczy postepować zgodnie z prawem.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Skoro jesteś taki mądry i posługujesz się moim nickiem, to spróbuj zmusić kupującego do dopłaty i odebrania paczki w sytuacji, gdy on pisze w Dyskusji, że jej nie chce. Poza tym gdy już Allegro wypłaci rekompensatę z POK, bo kupujący będzie bez pieniędzy i bez towaru, to licz na to, że serwis nie upomni się u Ciebie o zwrot wypłaconych środków, podczas gdy sprzedawca ma towar i pieniądze.

Jeśli chcesz wyrazić własne zadanie w dyskusji na forum, to je wyraź bez prowokowania kolejnej sprzeczki ze mną.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@xyz96  a po co mialbym zmuszać kupuącego do czegokolwiek???

To zakupu kupującego. jesli chce go u mnie trzymać ma takie prawo. 

NATOMIAST NIE MA PRAWA ZWROTU.

Odłożyłbym paczke na półeczke i spokojnie czekał na decyzje kupującego

znów Twój cytat:

"Poza tym gdy już Allegro wypłaci rekompensatę z POK, bo kupujący będzie bez pieniędzy i bez towaru, to licz na to, że serwis nie upomni się u Ciebie o zwrot wypłaconych środków, " - właśnie dlatego wcale nie jestem pewien czy kupujący otrzyma wypłatę z POK za to Ty juz zdaje sie decydujesz za allegro 🙂

SPRZEDAJACY WZOROWO WYWIĄZAŁ SIE  Z UMOWY A PRAWO ZWROTU NIE PRZYSŁUGUJE

Jeśli nie chcesz abym Cie wspominał to moża zaprzestań udzielać tak bezsensownych porad jak ta powyżej ????

Można byc jednostronnym ale to już sie robi absurdalne

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nic nie poradzisz ,pełno takich kupujących tylko dla zabawy klientów zwłaszcza na AL .

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Rydzux w takiej sytuacji oddajesz tylko za towar za przesyłkę nie musisz zwracać.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Rydzux Ale to nie jest dobry przykład kupującego. Oddaj kasę oczywiście po wypłaceniu, na konto kupującego(pomniejszone o wysyłkę), pisz o zwrot prowizji(jak została pobrana): https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów