anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nierozwiązana dyskusja - Zablokowane sprzedaży

ElterShopping
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie,

 

Z powodu nierozwiązanej dyskusji zablokowano moją sprzedaż na Allegro. 

Skontaktowałem się z Allegro i dostałem listę nierozwiązanych dyskusji (6) które de facto były rozwiązane. Zostałem poproszony o przedstawienie zwrotów wpłat / numerów śledzenia / potwierdzenia dostawy co uczyniłem. Jest dość ciężką sytuacją fakt, że do części tych dyskusji były dołączone już numery śledzenia lub zwrot wpłaty odbył się przez Allegro (niestety nie zostało to zweryfikowane)

 

Po podaniu niezbędnych szczegółów, zostałem poinformowany, że są jeszcze 2 dyskusje nie rozwiązane (starsze dyskusje) gdzie w jednej klient kompletnie nie odbiera telefonu. Napisałem do Allegro o pomoc i poinformowałem, że nie mam możliwości poprosić kupującego o rozwiązanie dyskusji i co mogę dalej zrobić. Dostaję jedynie odpowiedź iż wszystkie dyskusje muszą być rozwiązane i nic więcej ani jednego słowa komentarza.

I co teraz jeśli klient nie odbierze telefonu, zmienił numer, wyjechał za granicę albo po prostu nie będzie miał ochoty zmienić statusu z jakiegokolwiek powodu. Czy to oznacza, że moja ciężka praca jest na marne a moja sprzedaż na Allegro się zakończyła. Nie chodzi mi o żadną złośliwość w stosunku do klientów czy pracowników Allegro natomiast sytuacja wydaje mi się kuriozalna.

Dodam ze swojej strony, że sytuacja jest dla mnie o tyle przykra iż staję na głowie aby klientów zadowolić. Mam szereg zwrotów za które zwróciłem pieniądze aby tylko klient się nie denerwował, jeszcze przed odesłaniem towaru, oczywiście nigdy już towaru nie otrzymałem. Jestem zmuszony do umożliwiania klientom oszukiwania/przywłaszczania sobie towarów. I CIĄGLE TO ZA MAŁO !

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

@ElterShopping Możemy współczuć, możemy gratulować cierpliwości i wyrozumiałości ale nikt tu na forum nie rozwiąże twojego problemu, wiele wątków już na taki temat było, może po opisaniu coś się ruszy.😮

oznacz moderatorów

ElterShopping
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że społeczność pomóc nie może. Liczę, że komuś udało się taką sytuację rozwiązać i może opisać w jaki sposób.

Proszę również o wypowiedź osób którym identycznej sprawy nie udało się rozwiązać, chcę wiedzieć czy muszę się przygotować na najgorsze...

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ElterShopping, obecnie Twoja jakość sprzedaży "wymaga poprawy". Zależy nam na wyłącznie dobrym doświadczeniu zakupowym, dlatego od sprzedających wymagamy, aby utrzymywali poziom neutralny lub wyższy. Jeśli wynik jakości sprzedaży spada poniżej neutralnego, możemy zawiesić takie konto.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Firma_Karwil
#10 Popularyzator#

Witam, skoro tak Pani przedstawia sprawę to proszę o zawieszenie tego konta: https://allegro.pl/uzytkownik/Allegro_pack przecież ma średnią 94,2 to niedopuszczalne przeoczenie z Pani strony żeby taki użytkownik sprzedawał na allegro.

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Nierozwiązana dyskusja - nie powoduje blokady konta.

To wiem z własnego doświadczenia.

Zbyt dużo masz tych nierozwiązanych dyskusji. 

Też miewam dyskusje na Allegro. Są różne sytuacje. Czasem zdarza się , że opóźnię się ze zwrotem kasy, raz nawet miałem POK. Odpowiadaj w dyskusjach, na e-maile. Jak będziesz solidny, to nawet możesz liczyć na wsparcie ze strony Allegro - rozwiążą problem, zamkna dyskusję - na Twoją korzyść. Tak, są takie przypadki.

Gorzej, gdy ktoś np. nagle zachoruje, ma wypadek, wyląduje w szpitalu - wtedy jest po prostu "kapito", po prostu "leżysz i kwiczysz". A konto zostanie "uwalone". Allegro nie uwzględnia takich sytuacji, nawet jak masz wypadek i umrzesz - masz obowiązek odpowiadać na e-maile i dyskusje. I nie ma innej alternatywy. 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@ElterShopping 
Nierozwiązana dyskusja nie równa się blokadzie. Olana dyskusja może ją spowodować. W ciągu ostatnich kilku miesięcy 2 razy klienci, których wysłaliśmy na drzewo z ich żądaniami, zaznaczyli dyskusje jako nierozwiązane. I dwa razy Allegro na naszą prośbę zamknęło te dyskusje, bo na każdą **piiip**ołę odpowiadaliśmy i każdy zarzut kupujących i pracowników Allegro w dyskusji zbijaliśmy odpowiednim argumentem, popartym zwykle odpowiednim zapisem KC czy UoPK.

POK też nie musi powodować negatywnych skutków jeśli masz rację i trzymasz się terminów oraz przepisów. W ciągu ok. roku nasi klienci dostali 5 razy kasę z POK bez obciążania nas, zwykle przez to, że pracownik Allegro palnął głupotę w dyskusji lub za dużo naobiecywali Kupującemu w korespondencji mailowej.

oznacz moderatorów

Client:33226512
#7 Wielbiciel#

Aha czyli wszędzie standard ten sam schemat mi się wydaje że oni w ogóle nawet nie czytają tych informacji tylko proszę swoje załatwić i proszę się dogadać ja to miałem sytuację gdzie już kupujący dostał zwrot z programu ochrony a a mnie proszą żebym ustali zwrot towaru po prostu to jest nie do opisania

 

oznacz moderatorów

cd-keye_pl
#11 Animator#

@ElterShopping, skoro twierdzisz, że masz jeszcze 2 nierozwiązane dyskusje, które rzutują na odblokowanie Twojej sprzedaży i jak piszesz nie możesz nawiązać żadnego kontaktu z kupującymi to nie sądzisz, że najprostszym i najlepszym rozwiązaniem w Twojej sytuacji jest po prostu udanie się do najbliższej placówki Poczty Polskiej i na dane kupującego, które są podane w jego koncie Allegro zrobić dwa zwroty przekazem pocztowym? I takowe dowody zwrotów przesłać w korespondencji emailowej w celu odblokowania konta? Jeśli zamieścisz takowe potwierdzenia w tedy Allegro z "automatu" oznaczy je jako rozwiązane i je zamknie...

Tracisz czas na wylewanie żali (i to tak naprawdę nic nie da) zamiast działać bo to są Twoje pieniądze, które uciekają. Serwis ma swoje zasady, których nie przeskoczysz oczywiście czasami jest to dla nas bzdurne, ale tak już jest. Z doświadczenia i z tego co czytałam wiem, że lepiej mieć nierozwiązaną dyskusję niż dyskusję w której otrzymałeś ostrzeżenie za bierność czyli za brak odpowiedzi, bo w tedy masz jasno zasugerowane że zostanie nałożona blokada na Twoje konto. Jak wspomniał @medalik_2009 @AGD-SERVICE jak już pisali nawet wypłacony POK nie zawsze jest konsekwencją blokady konta ponieważ zdarzają się różne sytuacje i różni kupujący i zapewne serwis zwraca dla świętego spokoju kupującemu nie obciążając nawet Twojego rachunku.

oznacz moderatorów