anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od kilku dni 2 /3 próba wejścia na Allegro lokalnie jest blokowana przez mój anty-malware.

adam2bis
#8 Zapaleniec#
 
oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

xyz96
#21 Demiurg#

Dzięki za info.

oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Arkadia_OK Coś może być na rzeczy, skoro virustotal w jednym programie alarmuje o zagrożeniu:

https://www.virustotal.com/gui/url/9868b3f2ddb6633b694700bfd21489bdbc4d16fd9f8047d358b52f4a7f4ceb12/...

allegro phishing.png

Przypuszczam, ze to może być jakieś cookies, które chce więcej info wyciągnąć niż może. Lub ma to coś z tą podrobioną stroną phisingową na allegrolokalnie gdzie do niej był sfałszowany link ale wszystkie prawie odnośniki były do prawidłowej strony

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 No przecież masz napisane "The domain name 'allegrolokalnie.pl' is well known to violate our detection criteria." (czyli to wynika z kryteriów detekcji stosowanych przez producenta tego oprogramowania).
Nie żadne cookies, tylko pewnie czynnikiem decydującym jest tu to, że na lokalnie sprzedający dostają masę scamowych wiadomości m.in. od nigeryjskich książąt.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere No wiesz, wydaje mi się, ze tak nie może być, bo w taki sposób każdy mógłby każdemu niszczyć taki i podobny sklep, który jak widać jest potem uważany za stronę z zagrożeniem a wydaje mi się, ze tych "nigeryjskich książąt" jest więcej na allegro niż allegrolokalnie 😉 Więc samo allegro powinno być tak widziane jako strona z zagrożeniem. Bo jak i jaki niby to mechanizm jest, który na allegrolokalnie jest wykrywany przez jakieś narzędzie a na zwykłym allegro go nie ma?

Pytam, bo jakoś nie ogarniam tego a nie słyszałem, aby bez wyraźnego wykrycia zagrożenia phishingu na danej stronie lub w postaci odnośnika do innej takiej strony zawierającej phishing. Bez tego można byłoby taką stronę uznać za zagrożenie na podstawie samych wiadomości od "książąt"z linkami, tych co również są na zwykłym allegro?

Da się wklejać linki na allegro lokalnie?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 "No wiesz, wydaje mi się, ze tak nie może być, bo w taki sposób każdy mógłby każdemu niszczyć taki i podobny sklep, który jak widać jest potem uważany za stronę z zagrożeniem" - niby w jaki sposób? Najpierw ktoś musiałby używać tego konkretnego oprogramowania flagującego daną stronę jako phishingową.
Ile osób w Polsce używa Malwarebytes Anti-Malware (czy jak to tam fachowo się nazywa)?

"wydaje mi się, ze tych "nigeryjskich książąt" jest więcej na allegro niż allegrolokalnie" - a na forum ciągle widać posty z takimi wiadomościami z lokalnie, z allegro praktycznie ich nie ma.

"Więc samo allegro powinno być tak widziane jako strona z zagrożeniem" - przypominam, że lokalnie nie jest poddomeną w domenie allegro.pl😏

"Bo jak i jaki niby to mechanizm jest, który na allegrolokalnie jest wykrywany przez jakieś narzędzie a na zwykłym allegro go nie ma?" - nie wiem, zapytaj producenta ww. oprogramowania w jaki sposób flaguje strony.

"Da się wklejać linki na allegro lokalnie?" - a dlaczego ma się nie dać? Jeden z ostatnich przykładów https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/pruba-w%C5%82amania-na-konto-ban...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere To linki w prywatnej wiadomości jakie można dostać niemal na każda pocztę a co za tym idzie, wszystkie pocztowe serwisy powinny być jako stwarzające zagrożenie. Wszystko niemal wychodzi z gmaila, chyba z 80% linków na ziemi do zainfekowanych i spreparowanych stron jest z tej poczty rozsyłane a żadne narzędzie nie wskazuje na zagrożenie gmaila, według tej tezy powinny wszystkie ostrzegać przed gmailem 😉

Jakoś czyjeś prywatne wiadomości między dwoma użytkownikami nie przekonują mnie aby jakikolwiek program ochrony mógł wszczynać globalny czy też na terenie europy alarm dla całej domeny.

Moim zdaniem to tylko ogólnodostępny odnośnik ze strony do zainfekowanej, skrypt na samej stronie lub cookies żądające informacji do których nie powinno mieć prawa dostępu. Ale może się mylę. 

 

 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 "To linki w prywatnej wiadomości jakie można dostać niemal na każda pocztę a co za tym idzie, wszystkie pocztowe serwisy powinny być jako stwarzające zagrożenie" - a bo mało to mejli serwery pocztowe allegromail wycięły na podstawie używanych list SpamCop? Poszukaj sobie wątków na forum.

"Wszystko niemal wychodzi z gmaila" - akurat gmail pod kątem filtracji spamu to jedna z najlepszych skrzynek. I gdyby tylko nie fakt, że razem ze skrzynką zakłada się -naście innych kont, a nie tylko mejla...

"Jakoś czyjeś prywatne wiadomości między dwoma użytkownikami nie przekonują mnie aby jakikolwiek program ochrony mógł wszczynać globalny czy też na terenie europy alarm dla całej domeny." - wiesz jak działa takie oprogramowanie? Jeśli ma zaimplementowany filtr stron WWW, to z reguły podstawia w systemie operacyjnym swój certyfikat SSL przez który leci cały ruch (w efekcie mając dostęp do treści przeglądanych stron, tak samo jak google ma dostęp do treści mejli).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

adam2bis
#8 Zapaleniec#

Problem dalej występuje, nie bardzo mnie przekonują dywagacje na temat programu, kilka razy uratował mi dupę przed dziwnymi stronami. Czy jest on za czuły czy nie, nie wiem. Wiem natomiast, że na regularnym allegro ten problem nie występuje. Mogę dodać oczywiście do zaufanych, ale mam wątpliwości, z jakichś powodów wystawia ten komunikat antypishingowy. Generalnie 18 lat siedzę na allegro, może nie regularnie ale jednak. Więcej kupuję niż sprzedaję ale czasami mi się zdarzy coś wystawić. Było normalne allegro było dobrze, ba ostatnio też wystawiłem 2 rzeczy na lokalnie i było OK i naraz komunikaty. Śmierdzi mi tu np. Urzędem Skarbowym lub innymi zainteresowanymi służbami. Na to z powodów czysto moralnych pozwolić sobie nie dam. Nie robię przekrętów i nie widzę powodu aby mnie szpiegowano. Taka jest moja interpretacja tego zjawiska. A ponieważ twórcy Malawarebytes nie znają się z łaskawie nam panującym Ministerstwem Finansów to efekt jest taki jaki jest.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@adam2bis "kilka razy uratował mi dupę przed dziwnymi stronami" - to po co włazisz na jakieś dziwne strony?😁

"Nie robię przekrętów i nie widzę powodu aby mnie szpiegowano" - co wspólnego ma phishing/malware/scam ze szpiegowaniem (tym akurat zajmują się trackery, skrypty i ciasteczka)?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@adam2bis Więc pisz do producenta.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@adam2bis dziękuję za Twoje zgłoszenie! Problem już nie powinien występować. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

Witam,

Niestety, problem cały czas występuje:

Arkadia_OK_0-1614803786647.png

 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Arkadia_OK napisz i zapytaj tego Twojego dostawcy programu jakiego używasz do ochrony, co on blokuje na tym allegrolokalnie, bo sam jestem ciekaw 🙂

Niestety zdjęć nie widać co wklejasz

P.S w ostatnim Twoim raporcie linku, masz napisane jak dodać allegrolokalnie do zaufanych w tym Twoim programie, a skoro jest taka porada, to może oni sami nie wiedzą czy jest zagrożenie czy też nie 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

@ZibiK30, dodać do wyjątków mogę zawsze, ale nie o to chodzi.

Przed komunikatem o blokadzie pojawia się jeszcze inny błąd w przeglądarce:

"Podczas łączenia z serwerem „allegrolokalnie.pl” wystąpił błąd. SSL otrzymał rekord przekraczający największą dozwoloną długość. Kod błędu: SSL_ERROR_RX_RECORD_TOO_LONG"

Nie wiem czy to jest związane z "phishingiem".

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Arkadia_OK Takie oprogramowanie zazwyczaj działa na takiej zasadzie, jak opisałem to kawałek wyżej https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/od-kilku-dni-2-3-pr%C3%B3ba-we...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Arkadia_OK To jest naturalne, oprogramowanie działa na zabezpieczaniu wszystkich możliwych programów oraz wielu składników systemu, które mają styczność i wpływ na blokowany serwer i połączenie z nim. Oprogramowanie samo w sobie nic nie blokuje tylko blokuje możliwości tych wszystkich programów a w tym głównie przeglądarek, gdyż to one mają pierwszą styczność z adresami www czyli serwerami i ich dns-ami które kierują całym ruchem sieciowym pomiędzy Twoim komputerem a serwerem na którym jest strona www.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

anka_r11
#8 Zapaleniec#

Cześć,

Ja również zauważyłam, że nie mogę wejść na Allegro Lokalnie, bo oprogramowanie antywirusowe AVAST mi na to nie pozwala.

Wyskakuje komunikat: "Zagrożenie zneutralizowane. Bezpiecznie przerwaliśmy połączenie ze stroną allegrolokalnie.pl ponieważ  była zainfekowana przez URL:Scam"

Za nic w świecie nie mogę wejść na allegro lokalnie. Natomiast na zwykłe allegro mogę wejść bez problemu.

 

oznacz moderatorów

guciojj
#7 Wielbiciel#

u mnie niestety ten sam problem od jakiegoś czasu strona jest blokowana przez przeglądarkę i program malware

oznacz moderatorów