anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszuści "na PayPal" - komu zgłaszać, co robi z tym zespół Allegro ?

spline
#3 Debiutant#

Witam,

Jestem tu nowy ale jak widzę startuję ze znanym tematem, to znaczy klasyczną próba oszustwa polegającą na przekonaniu sprzedającego do sfinalizowania transakcji sprzedaży poprzez system PayPal. Chciałbym się dowiedzieć, jak zespół Allegro reaguje na informacje od sprzedających w takiej sytuacji, bo wiadomo że ma on więcej informacji nt. konta "kupującego" niż ktokolwiek inny. Czy sprzedawcy pozostawieni są "sami sobie" i jedyna drogą jest poinformowanie jednego z wydziałów do walki z przestępczością cybernetyczną?


"Thank you for your response. Am ready to buy it and okay with the price. Am an honest and sincere man, am here to make legal and safe transactions with you and I hope you will do the same with me too? I will not be able to come and see it in your place due to the nature of my work. Note that I am responsible for collection and handling. My transportation agent will come to your location for pickup, so i will add the shipping fee to the payment, please give me your details below so I can forward it to the shipping company to calculate the pickup cost for me.

Your full name:
Address for picking up the item:
Phone:

And I have to let you know that I will make the payment through paypal

so let me know if you have Paypal account for payment or you can create one in minutes"

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

mwmonety
#21 Demiurg#

Allegro póki co słabo sobie radzi z tym problemem ,co dzień słychać o nowych przypadkach zgłaszaj do allegro zablokują konto takiego cwaniaka ale uruchomi zaraz inne .trzeba uważać i nie dać się skusić te te rewelacyjne okazje.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@spline   Zgłasza  się  na  adres: phishing@allegro.pl

Oczywiście  podejmują odpowiednie działania. I tyle.

oznacz moderatorów

spline
#3 Debiutant#

Widzę tutaj użyte "słowo klucz" - odpowiednie - czyli nie wiadomo jakie...
Dziękuję za adres ! - poinformuję.

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@spline "Jestem tu nowy ale jak widzę startuję ze znanym tematem" - skoro już użyłeś wyszukiwarki, to trzeba było pisać w jednym z wcześniejszych tematów, bo takie zakładanie co chwilę nowych o tym samym, jest niczym innym jak rozmydlaniem problemu (IMHO).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

nie pisz IMHO, bo ludzie pomyślą, że to jakaś odmiana koron 😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Jakich znowu koron?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

kooorooon, tych od maseczek 😛 świadków koronnych 😄

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@spline faktycznie prób wyłudzeń jest bardzo dużo, regularnie ostrzegamy przed tym procederem. Możesz zgłosić nam takie przypadki na adres phishing@allegro.pl.

 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

magia_gg
#1 Nowicjusz#

Dwukrotnie dostałam ofertę kupna przedmiotu, który wystawiam na allegro lokalnie od oszustów którzy chcą wyłudzić dane konta Pay Pal. Podaję adresy email z których dostałam wiadomości: lakerniatujko@gmail.com,  anitajamroz0@gmail.com Treść jest zawsze taka sama, że to kupujący odpowiada za transport i firma transportowa odbierze przesyłkę ode mnie z domu i że zapłaci przez Pay Pal. W związku z tym chce mój adres, telefon oraz email z którego loguje się do konta Pay Pal. Chcę ostrzec: nie podawajcie tym oszustom żadnych danych dotyczących waszych kont Pay Pal! Włamują się i okradają. 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@magia_ggNa AL to już norma nie ma dnia by ich tam nie było i szukało naiwnych.zgłaszaj do allegro a sam omijaj z dala takie okazje

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@magia_gg Na AG jest masa takich tematów, w tym jeden można by rzec "dedykowany" temu problemowi, więc używaj wyszukiwarki zanim założysz kolejny. Dla ludzi mających taki sam problem prościej jest, gdy informacje są w jednym miejscu, a nie w 57.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/forums/searchpage/tab/message?q=%2Bpaypal%20oszust%20oszu%C5%9Bci&...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Krysia_joz
#2 Obserwator#

prosta pilka ja na takie cos odpisuje : no to kupuj 🙂 na co czekasz ,a ze zdanych danych nigdzie nikomu nie podaje to zlewka i tyle szkoda czasu na zglaszanie 

oznacz moderatorów

aukcjatrzydniowa
#8 Zapaleniec#

email oszusta z Włoch  : markforcoke@gmail.com

oznacz moderatorów

ave20
#7 Wielbiciel#

UWAGA OSZUST, ALLEGRO, PAYPAL
Kolejne konta naciągaczy:

dougalgodfrey1@gmail.com
- Henryka Gertruda henrykagertruda2021@gmail.com

Przeważnie mają konta gmail.com

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@ave20 Ja jeszcze nie widziałem, żeby ktoś tu podawał inny mejl niż gmail poza tymi wysyłanymi na prywatny adres podając się za allegro. Na allegro mogli już dawno zrobić filtry wykrywające potencjalne zagrożenie bo kilka wyrazów w wiadomości się zawsze powtarza na przemiennie.

Przesyłaj je na phishing@allegro.pl

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

ave20
#7 Wielbiciel#

Dzięki za info, tak zrobię.

oznacz moderatorów

RoKiC_SNK
#7 Wielbiciel#

Ja dostałem coś takiego :

Witam, jestem skłonny dać Ci 3.900 zł za ten przedmiot i jestem tutaj, aby dokonać legalnej i bezpiecznej transakcji z Tobą. Mam nadzieję, że zrobisz to samo ze mną? Chciałbym Cię poinformować, że kupuję ten przedmiot od Ciebie, który ma być wysłany do mnie w regionie Kanady w Ameryce Północnej, ale nie musisz się martwić, ponieważ będzie to moja odpowiedzialność. 
 
Chciałbym, abyś zrozumiał, że po zaksięgowaniu środków na Twoim koncie, firma wysyłkowa wyśle kuriera po odbiór przedmiotu. Mam nadzieję, że teraz mnie rozumiesz.  ”
 
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@RoKiC_SNK, czy dysponujesz może loginem tej osoby?  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

RoKiC_SNK
#7 Wielbiciel#
  • Dołączę jeszcze dwa cytaty, a numer klienta i adres na który każe się kontaktować podam poniżej:

Dziękuję za informacje. Przesłałem adres do firmy kurierskiej. 
 
Metoda płatności zostanie dokonana za pośrednictwem systemu PayPal dla bezpieczeństwa tej transakcji. Proszę przesłać mi swój adres e-mail PayPal i wpisać nazwę zarejestrowaną na koncie, aby potwierdzić swoje dane, a ja przystąpię do realizacji płatności.”
 
Witam. Jestem zainteresowany zakupem tego przedmiotu od Państwa i w pierwszej kolejności dokonam płatności za ten przedmiot. Gdy konto zostanie uznane, kurier przyjedzie i odbierze przedmiot. Obecnie mam problemy z moim międzynarodowym bankiem i nie mogę uzyskać do niego dostępu, chociaż PayPal nadal pozostaje jedyną bezpieczną i zabezpieczoną platformą dla transakcji internetowych. Mam nadzieję, że teraz mnie rozumiesz.”
 
Widac ze jedzie z szablonu albo to BOT jakiś , a co do numeru konta  i maila to :
marvinsdiana4@gmail.com 
Client:105101476
 
 
oznacz moderatorów