anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Plaga nie opłacania zamówień.

MAMY ROZWIĄZANIE!
brickstory
#8 Zapaleniec#

Ponad połowa ludzi licytujących moje produkty zwyczajnie nie odzywa się i nie opłaca zamówień. Często wygrywają licytacje przebijając inne oferty. Czy allegro planuje coś zrobić z tym procederem? Ja mam zablokowany towar na 5 dni a w dodatku tracę możliwość sprzedaży. To bardzo uciążliwe.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
pinsplash
#21 Demiurg#

@brickstory taki "urok" lokalnie. wystawiaj na zwykłym.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
brickstory
#8 Zapaleniec#

A jest inaczej?

oznacz moderatorów
Olek41982
#8 Zapaleniec#

A czy można wnioskować o zablokowanie użytkownika przez Allegro?
Jedna rzecz sprzedaje się u mnie już 1,5 miesiąca. Trzeci raz z rzędu ta sama historia. Przebijanie ofert i potem cisza.
Konto założone 3 miesiące temu na jakieś dziwne dane.

 

Można gdzieś to zgłosić?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#


@Olek41982 napisz do allegro to zablokują jak robi to dla zabawy 🙂  

A z fałszywymi kontami to nie problem bo wystarczy maila i można cuda wyprawiać 🙂 

Był pomysł ale umarł https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/weryfikacja-kupuj%C4%85cych-...

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Na zwykłym nie jest wiele lepiej ,licytują wygrywają i jak zobaczą że można gdzie indziej kupić taniej to nie płacą . Niektórzy płacą tylko za te pozycje co udało im się wygrać poniżej oczekiwań sprzedawcy a te które miał wyróżnione i poszły po lepszej cenie są omijane a sprzedawca traci . 

oznacz moderatorów
brickstory
#8 Zapaleniec#

Ciekawe czy allegro planuje coś z tym zrobić bo brać 10 procent od sprzedaży to pierwsi ale jakiekolwiek zabezpieczenie sprzedających to już jakoś nie bardzo 

oznacz moderatorów
Olek41982
#8 Zapaleniec#

Najgorzej jak skorzystać z promowania aukcji np. za 8,90 zł. Te środki przepadają jak ktoś zalicytuje dla zabawy. 4 takie akcje i kosztuje mnie to 30 zł.
Z powodu żartownisiów wyłączyłem także możliwość płatności przy odbiorze osobistym bo po "zakupie" wybierali taką formę płatności, Allegro naliczało prowizję a kontakt się urywał.

Ostatnio w miesiącu mam średnio 3-4 przypadki licytowania dla zabawy.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Nie ma co liczyć by jakiś oręż obronny dali sprzedawcą ani żeby zabezpieczali coś co nie przynosi im zysków , jak zwykle sprzedawca nie ma na co liczyć ,jedynie na siebie .

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@brickstory możesz zgłosić do nas takie osoby. Podaj proszę ich loginy w tym formularzu, sprawdzimy to!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
brickstory
#8 Zapaleniec#

Ale to mam podać wszystkie osoby? To będzie około 30 osób. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@brickstory jeśli uważasz, że działają na Twoją niekorzyść, że ich konta zostały założone, żeby psuć sprzedaż sprzedającym na Allegro Lokalnie to tak, podaj wszystkie te konta. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Olek41982
#8 Zapaleniec#

To ja też podam kilka loginów 🙂

oznacz moderatorów
brickstory
#8 Zapaleniec#

Nie wiem dlaczego te konta zostały założone. To może być zwykła niedojrzałość i nieposzanowanie drugiej strony przez kupujących. Problem jest i jak widać po tym wątku uwiera. Może czas znaleźć jakieś systemowe rozwiązanie?

oznacz moderatorów
Olek41982
#8 Zapaleniec#

Myślę, że Allegro zależy jednak na jak największej ilości kupujących i możliwie prostej rejestracji, aby jak najwięcej ludzi kupowało na Allegro. Na tym zarabiają. Dopóki zachowanie "żartownisiów" to margines (a pewnie to margines) Allegro palcem nie kiwnie.

oznacz moderatorów
Olek41982
#8 Zapaleniec#

Podałem kilka loginów i w ciąg 3 godzin od zgłoszenia konta zostały zablokowane. Może jakby więcej osób zgłaszało "żartownisiów" i ich konta były blokowane po tygodniu, dwóch to im się znudzi ciągłe zakładanie nowych loginów.

oznacz moderatorów