anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomyłka z cena za przedmiot

MAMY ROZWIĄZANIE!
daga780617
#8 Zapaleniec#

Witam .Proszę o pomoc . Przez pomyłkę wystawiłam taniej przedmiot zamiast 269 to wpisałam 169 .Zorientowałam się dopiero jak dostałam wiadomość ze kupujący zapłacił za przedmiot . Zanim otrzymałam zapłatę wysłałam wiadomość z wyjaśnieniem i z przeprosinami i prośba o nr konta do zwrotu pieniędzy . Pani która kupiła przedmiot oznajmiła ze jej to nie obchodzi i ona chce przedmiot i ze nie da mi nr konta . Co w takiej sytuacji mam zrobić . ? Nie mogę sprzedać przedmiotu o 100zl taniej . Proszę o podpowiedz . Dziękuje 

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27
daga780617
#8 Zapaleniec#

Witam .Proszę o pomoc . Przez pomyłkę wystawiłam taniej przedmiot zamiast 269 to wpisałam 169 .Zorientowałam się dopiero jak dostałam wiadomość ze kupujący zapłacił za przedmiot . Zanim otrzymałam zapłatę wysłałam wiadomość z wyjaśnieniem i z przeprosinami i prośba o nr konta do zwrotu pieniędzy . Pani która kupiła przedmiot oznajmiła ze jej to nie obchodzi i ona chce przedmiot i ze nie da mi nr konta . Co w takiej sytuacji mam zrobić . ? Nie mogę sprzedać przedmiotu o 100zl taniej . Proszę o podpowiedz . Dziękuje 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@daga780617 Allegro czy Lokalnie? Na Allegro zwracasz przez Finanse, na Lokalnie musisz mieć numer konta bankowego - inaczej nie zwrócisz. W obu wypadkach Allegro nie odda Ci prowizji/opłaty.

Co do samej kwestii - cóż można powołać się na rażący błąd w cenie i wtedy wystąpiła sprzedaż pod wpływem błędu - nie wiem czy różnica pomiędzy 269 a 169 się na to łapie. Kupująca mogła pomyśleć że to promocja. Jeszcze raz napisz przeproś i poproś o konto. Nawet jeżeli racja jest po jej stronie - do sądu raczej nie pójdzie ( a tylko sąd by Cię zmusił do wydania rzeczy). Allegro zadeklaruj że chcesz zwrócić pieniądze. Opcja druga - przebolej stratę i wyślij.

Aha - i to się nie zgadza : Zorientowałam się dopiero jak dostałam wiadomość ze kupujący zapłacił za przedmiot . Zanim otrzymałam zapłatę wysłałam wiadomość z wyjaśnieniem i z przeprosinami i prośba o nr konta do zwrotu pieniędzy

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
daga780617
#8 Zapaleniec#

Dziękuje za podpowiedz. Chodziło mi o to ze dostałam wiadomość ze kupujący zapłacił za przedmiot ale nie mam jeszcze pieniędzy na koncie . Jestem osoba prywatna nie przedsiębiorca . Wystawiłam przedmiot nie w celach zarobkowych , są to książki przeczytane i 100 zł to jest dla mnie bardzo dużo . Kurcze ale gamoń ze mnie . 
czyli generalnie ja nie mam żadnych praw ? Pani jest bezwzgledna , praktycznie błagałam ją w wyrozumiałość .

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@daga780617 pytanie : GDZIE WYSTAWIŁAŚ ??? ( Allegro czy Allegro Lokalnie)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
daga780617
#8 Zapaleniec#

niestety lokalne 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@daga780617 Lokalnie - to nie masz automatycznego zwrotu przez Allegro Finanse. Muisz prosić o numer konta. Miej to wszystko w wiadomościach emailach. Informację o pomyłce w cenie, prośbie o podanie konta, tym ze kwota 100 PLN to dużo i tak dalej.

Są sytuacje proste, np 10PLN zamiast 1000 PLN - wtedy pomyłka jest oczywista. Tutaj takowa nie jest. Ale to nie oznacza że jej nie ma. Powołaj się na nią i odstąp od transakcji. Oczywiście Kupująca ma prawo się nie zgodzić - i na pewno będą tacy którzy przyznają jej rację. Ale tylko sąd może Cię zmusić do wydania rzeczy. Jak rozpocznie dyskusję przez Allegro wytłumacz to tak jak nam i zgłoś chęc jak najszybszego oddania pieniędzy. Kupująca może oczywiście iść do sądu, ale nie sądzę żeby chciała o taką kwotę się sądzić + wynik sprawy wcale nie byłby oczywisty.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
daga780617
#8 Zapaleniec#

Dziękuje . Będę próbowała to odkręcić , jeśli się nie uda trudno . Stracę ale już zawsze będę patrzeć dwa razy jak wystawiam przedmiot 🙁pozdrawiam serdecznie

oznacz moderatorów
daga780617
#8 Zapaleniec#

Niestety nokalne

oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

Ależ możesz sprzedać przedmiot w tej cenie i zrobisz to. Wystawiłeś wiążąca ofertę i zawarłeś umowę. 

oznacz moderatorów
daga780617
#8 Zapaleniec#

Dziękuje za odp , ale nie poddam się tak łatwo . Jestem osobą prywatna nie przedsiębiorcą. Chciałam sprzedać przeczytane książki nie w celach zarobkowych. Może się uda to odkręcić 🙏🏻

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

daga780617 osobiście na Twoim miejscu wielce bym się nie przejmował . Poproś kupującego mailem / zachowaj go ! / o dane do zwrotu środków i czekaj . Kupujący zapewne otworzy dyskusję i tam zrób to samo bez specjalnych tłumaczeń ot ,, nie mam możliwości wysłania przepraszam ,, Głowy Ci nikt nie urwie , a klientowi niezbyt będzie po drodze do sądu  o 100zł .

oznacz moderatorów
daga780617
#8 Zapaleniec#

Naprawdę bardzo dziękuje , tak właśnie zrobię .🌹🌹

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@daga780617 Pamiętaj o dwóch ważnych rzeczach :

- odstąpienie z powołaniem sie na błąd w cenie

- chęć jak najszybszego zwrotu pieniędzy ( i zwrot jak bedziesz miała rachunek). Allegro na to zwraca uwagę!

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@daga780617 Odpowiedź jest taka jak było tu już pisane wielokrotnie, w zasadzie jej się należy towar, zapłaciła, oczywiście jest coś takiego jak rażąca pomyłka w cenie, możesz nie wysyłać i czekać. Powinniście się dogadać, najlepsze wyjście, jak uparta i nie poda konta  a jeszcze otworzy spór, mogą być problemy bo Allegro w zasadzie staje po stronie kupującego. Rozważ co Ci się opłaca, wysłać ze strata czy walczyć.

oznacz moderatorów
daga780617
#8 Zapaleniec#

dziękuje za odpowiedz 

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@daga780617 Odpowiedź jest taka jak było tu już pisane wielokrotnie, w zasadzie jej się należy towar, zapłaciła, oczywiście jest coś takiego jak rażąca pomyłka w cenie, możesz nie wysyłać i czekać. Powinniście się dogadać, najlepsze wyjście, jak uparta i nie poda konta  a jeszcze otworzy spór, mogą być problemy bo Allegro w zasadzie staje po stronie kupującego. Rozważ co Ci się opłaca, wysłać ze strata czy walczyć.

oznacz moderatorów
Paint_Box
#12 Orędownik#

@daga780617 Została zwarta prawnie wiążąca umowa, masz więc obowiązek wydać rzecz. Kupująca po odmowie może otworzyć spór, w którym wsparcia udzieli jej pracownik Allegro. Może też domagać się wydania towaru sądownie. Niestety, za błędy się płaci.

oznacz moderatorów
daga780617
#8 Zapaleniec#

Proszę nie przesadzać , nie jestem przedsiębiorcą tylko osoba prywatną , wystawiłam używane książki na lokalnym nie w celach zarobkowych .Jaka prawna umowa jęki sąd ? Może jeszcze wiezienie ? Powiem tak mój błąd . Po wystawieniu nie minęło nawet 10 min i pani kupiła książki ,co mnie bardzo zdziwiło , ale pomyślałam No super mam szczęście . Ale mina mi zrzedła kiedy zobaczyłam w powiadomieniu payu jaka kwotę mi przelała . No cóż dla kogoś 100 zł to nic , dla mnie to dużo , tym bardziej ze z ciężkim sercem wystawilam te książki . Wiec tym bardziej mi przykro . 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@daga780617 To nie jest żadna przesada. Na Allegro zawiera się prawnie wiążące umowy i kupujący może domagać się wydania rzeczy, nawet sądownie. Nie ma znaczenia, że jesteś osobą prywatną.

oznacz moderatorów