anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałem dziwną wiadomość, gdzie to zgłosić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
jarmaj
#7 Wielbiciel#

Na Allegro lokalnie otrzymuję powiadomienia osoby zainteresowanej moją aukcją. Podaje maila brainibane1950 at gmail.com z prośba o opis. Proponuje wyższą kwotę w Euro niż ta z licytacji i wysoką kwotę za przesyłkę do Anglii. Che podania pełnego numeru konta

Dzień dobry, dziękuję za odpowiedź. Prześlij mi swoje pełne dane
bankowe w sposobie:

1 nazwisko posiadacza rachunku.
2 numery Iban.
3 Twój numer telefonu zatwierdzonego

Podejrzewam, że to próba wyłudzenia danych.

Następnie pisze:

Oferuję 200 € za produkt + 40 € za wysyłkę dla usługi Poczty Polskiej
mojej córce w Wielkiej Brytanii.

Kup ten przedmiot mojej córce jako prezent urodzinowy. Twoje urodziny
są 12 kwietnia.

Aukcja dotyczy przedmiotu za 750 zl, więc niby wielka okazja. Mam na szczęście konto PayPal i tam wysłałem żądanie zapłaty, numeru telefonu nie podałem. I już brak odpowiedzi. Ale dzisiaj ponownie dostałem maila poprzez Allegro. Dokładnie o tej samej treści co pierwszy, tylko numer klienta inny. Zatem myślę, że to jakiś nowy sposób oszustwa.

Pozdrawiam Allegrowiczów

oznacz moderatorów
55 ODPOWIEDZI 55
xyz96
#21 Demiurg#

Zasada jest taka -  jeśli podasz jakieś dane, numer konta itp, otrzymasz lipne potwierdzenie wpłaty i cwaniak będzie oczekiwał wysyłki bez pieniędzy na Twoim koncie. Stare jak świat, niektórzy niestety jeszcze dają się tak rolować i wysyłają towar bez pieniędzy. Rada jest taka - za przesłanie potwierdzenia wpłaty trzeba przesłać klientowi zdjęcie przedmiotu 🙂

oznacz moderatorów
koltat
#11 Animator#

xyz96 pisze o jednym z wielu możliwych prób oszustwa, ale zauważ że ten "kupujący" prosi o podanie konta i numeru telefonu. Czyli będzie miał informację o tym, w którym banku masz konto, oraz na jaki numer telefonu przychodzą sms/powiadomienia do potwierdzenia transakcji, a na to trzeba baaaardzo uważać.

-None-
oznacz moderatorów
jarmaj
#7 Wielbiciel#

Dlatego piszę ostrzeżenie dla innych. Przecież kupujący na ogół nie potrzebują numeru telefonu. Tylko jak do tej pory na Allegro nie miałem takich ofert. Na Allegro lokalnie się pojawiła. Znam zasady bezpieczeństwa w sieci. Ale inni mogą dać się nabrać.

oznacz moderatorów
Crow_Empire
#11 Animator#

Pytanie dlaczego Allegro nie blokuje możliwości rejestracji takim oszustom? Praktycznie wszyscy ci oszuści zakładają konta z proxy, cebul czy VPN. Łatwo można ubić tego typu adresy IP, ale Allegro miało na to wiele lat a nie zrobiło nic dla bezpieczeństwa.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Crow_Empire Dlaczego chcesz odcinać TOR-a czy VPN-y przez jakiś niewielki odsetek cwaniaczków? Proponuję zakazać też sztućców, bo niektórzy potrafią ich użyć w dość kreatywny sposób.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Crow_Empire
#11 Animator#

Możesz się nie zgadzać ze mną, ale uważam, że nikt uczciwy nie korzysta ani z cebuli ani VPN.

Jeżeli jesteś uczciwy to nie potrzebujesz maskować swojego IP.

Powiedz mi, po co uczciwy człowiek ma ukrywać własne IP?

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@jarmaj w takich sytuacjach należy zachować ostrożność, nie kupować poza Allegro. Jeśli widzisz również taką ofertę to zgłoś ją proszę do naszego Działu Bezpieczeństwa, w tym miejscu

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
marcin.j
#8 Zapaleniec#

Witajcie.

Ja wczoraj też dostałem "ofertę zakupu" z tego adresu e-mail.

Dzień dobry. Właśnie dostałem twoją pocztę teraz ... jak chcę przyjść
i odebrać ten produkt, ale jestem teraz poza stanem. jestem inżynierem
morskim zajęty żeglowaniem, jestem teraz na statku nad jeziorem
Neuenburg w Szwajcarii.

Jaki jest warunek? Po prostu pytam o to, aby poznać jego stan, więc
możesz mnie zapewnić, że się nie zawiodę?

Czy posiadasz konto bankowe?
Czy jesteś jego właścicielem?
Kiedy go używałeś?
wyślij mi swoją najlepszą cenę?

Czekam na odpowiedź od ciebie po angielsku.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Braimi.

Jak widać gość dobrze się bawi ...  Może Administracja coś z tym zrobi? Zablokować, namierzyć, podać do właściwych służb itp.  

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@marcin.j "jestem inżynierem morskim zajęty żeglowaniem, jestem teraz na statku nad jeziorem"

Widzę, że żegluga morska w Szwajcarii ma się równie dobrze, co w Czechach😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
marcin.j
#8 Zapaleniec#

Dzisiaj wpadło jeszcze lepsze:

Hello , is this item still available for sale as i'll like to make purchase for my Husband. I'm currently in Miami Florida. Please can you ship out to US? As i'll also pay for my shipping fee. Kindly get back to me on Whatsapp so i can proceed with payment today +1 678 383 7580 Mrs Charlotte

 

Konta z których dostałem takie propozycje to "Client:86554915" oraz "Client:84970614" , dlaczego Allegro ich nie zablokuje ??

oznacz moderatorów
Crow_Empire
#11 Animator#

Istny cyrk. Allegro nie ma czasu walczyć z oszustami, liczy kasę.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@marcin.j O, już proszą o kontakt przez WhatsAppa - widzę że scam zaczyna wchodzić na wyższy poziom "hakerki"😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:47296606
#7 Wielbiciel#

Dostałem dzisiaj prawie identyczne 🤔

"

Hello, is this item still available for sale as i'll like to make purchase for my Son. I'm currently in Miami Florida. Please can you ship out to US? As i'll also pay for my shipping fee. Am at work at the moment. Kindly get back to me on Whatsapp +1 678 383 7580 so we can chat better and faster.

"

Konto z kórego dostałem tą wiadomość to " Client:84970614" czyli ten sam 😉

oznacz moderatorów
marcin.j
#8 Zapaleniec#

No coś się ruszyło w temacie, Allegro zablokowało konta "Client:84970614" oraz "Client:86554915" ale coś mi się zdaje, że to nie koniec zabawy 🙂

oznacz moderatorów
anna_ig
#7 Wielbiciel#

Ja też dostałam podobnego maila, dla siostry w RPA z prośbą o kontakt na maila anitajamroz@gmail.com
Mają to nieźle opracowane, bo pytali kiedy kupiłam przedmiot i jak długo go używałam. Uważajcie na tego klienta o numerze: 86033040

oznacz moderatorów
pigmeej
#7 Wielbiciel#

Dzisiaj dostałem identyczną wiadomość. Na moją odpowiedź, że nie wysyłam poza UE otrzymałem pytanie czy może do Niemiec nie mógłbym wysłać 😎.

oznacz moderatorów
izaoliwia
#7 Wielbiciel#

otrzymałam dziś podobna wiadomosc od klienta o numerze 8896979, odnosnie kupna przedmiotu i wysylki do rpa

oznacz moderatorów
iwonaman
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_   zgłosiłam próbę wyludzenia czemu admin nie zablokuje tego oszusta? Wciąż do mnie pisze

iwonaman_0-1666558331177.png

 

oznacz moderatorów
vebler
#7 Wielbiciel#

Otrzymalem podobną wiadomość od Client:91787430

z prośbą o kontakt na maila:

"Czy nadal miałeś go na sprzedaż? jeśli tak, napisz do mnie: folexzeazilad@gmail.com"

a następnie:

Hello,
Thank you very much for your answer. I am satisfied with the condition and agree with the price. I must inform you that my carrier will pick up the goods as soon as the payment is completed and approved by the bank. The carrier is the one who will help me with all the other details necessary to complete the transaction when he appears at your home address for collection. . So, I will buy it without seeing it and I will arrange the pickup with a private courier service as soon as you have received your payment. You will need to provide the following information so I can proceed with the payment.

Your Account Name:
Account Number:
IBAN:
Bank Name:
Your Phone Number:

As soon as I have made the payment and you have received the money, the courier service will come to your home at the time you requested and pick you up there.

Have a nice day.
Thanks a lots

oznacz moderatorów