anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

próba oszustwa?

radziczek
#8 Zapaleniec#

witam, usiłowałem sprzedać aparat fotograficzny z obiektywami.

Wiadomo, taki zakup to poważna rzecz (sprzęt trzeba sprawdzić itp.) dlatego aby być uczciwym człowiekiem wystawiłem aukcję z odbiorem osobistym.

W piątek po północy, ktoś zakupił sprzęt i allegro lokalnie automatycznie pobrało prowizję (sporą bo ponad 170 zł) ale oczywiście byłem na nią gotowy bo taka była w warunkach wystawienia.

Tymczasem z klientem nie ma żadnego kontaktu, a zaczynają mi przychodzić maile z innego adresu niż klienta z informację abym wysłał sprzęt za granicę (mimo, że aukcja była zakończona z odbiorem osobistym) oraz abym podał dane do przelewu + koszty przesyłki.

Wszystko oczywiście zaczyna śmierdzieć oczywistym oszustwem i próbą wyłudzenia danych, więc absolutnie się nie zgodzę na zmianę warunków sprzedaży - po sprzedaży. 

Stratny  w sprzęcie nie będę go go po prostu nie wyślę, chodzi jednak o to, że jednocześnie (CO JEST OCZYWISTE) nie dostanę żadnych pieniędzy, a tymczasem allegro lokalnie pobrało mi pełną prowizję za sprzedany sprzęt.

Proszę o radę co mogę zrobić aby ewentualnie anulować zakup i odzyskać pobrane pieniądze jeśli ostatnie nie dojdzie co zakupu.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

eightbitclone2
#13 Ambasador#

To kolejna typowa próba wyłudzenia . Niestety Allegro  z tym własnym po-tworem jakim jest Allegro Lokalnie sobie kompletnie nie radzi. Wątków o tym jest na Allegro Gadane wiele. Jedyne co to wystękają to to  że zablokuja konto a tobie aukcje wznowią jak klient nie zapłaci po 5 dniach... No i prowizję może zwrócą ? Albo i nie bo przecież w/g nich  klient mógł odebrać a oni nie wiedzą...

oznacz moderatorów

radziczek
#8 Zapaleniec#

dziękuję za odpowiedź,

a jak mogę zgłosić do allegro prośbę o kolejne wystawienie? w zakładce sprzedaży mam tylko info, że wszystko zostało zakończone i dane kupującego z którym nie ma kontaktu...  ale nie ma tam żadnych dodatkowych opcji aby gdzieś kliknąć i zgłosić problem ze sprzedażą

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zgłoś do allegro próbę wyłudzenia ,zweryfikują tę transakcję . Jak uznają to jako wyłudzenie to masz podstawy by starać się o zwrot prowizji.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@radziczek Jeżeli chcesz wystawić aukcję z odbiorem osobistym, to tylko po przedpłacie. Żadnej płatności przy odbiorze. Wtedy Allegro pobierze prowizję, ale z braky wpłaty ją zwróci z automatu. Płatności przy odbiorze i za pobraniem to tylko problemy. Odbiór osobisty z przedpłatą też jest uczciwy, a eliminuje dużą część naciągaczy.

oznacz moderatorów

radziczek
#8 Zapaleniec#

czyli krótko mówiąc mam przechlapane, tak?

jeżeli kupujący chciał mnie oszukać to nie tylko nie dostanę pieniędzy za sprzedaż (co jest oczywiste) ale także będę musiał z własnej kieszeni zapłacić prowizję od niesprzedanego sprzętu tylko i wyłącznie dlatego, że nie wiedziałem, iż należy wystawić a takimi opcjami a nie innymi? i za tą właśnie "naukę" allegro skasuje mnie na ponad 170 złotych "prowizji" od niedokonanej transakcji i będę to musiał pokryć z własnych pieniędzy?

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Skoro to tu już tu  nagłośniłeś to masz szansę na zwrot prowizji  .Panie Moderatorki  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   może pomogą ? Lubią tak  czasami załatwić sprawy poza kolejnością żeby to ładnie wyglądało na Allegro Gadane więc może i tobie sie uda 😉

 

oznacz moderatorów

radziczek
#8 Zapaleniec#

Coś w tym może jest... Poczekam spokojnie kilka dni licząc na jakiś sensowny kontakt z kupującym (te wymagane 5 dni czy jakoś tak) a potem będę kombinował i próbował to gdzieś zgłaszać i może uda się wystawić wszystko ponownie.

Jak to się mówi... "wyjdzie w praniu" 🙂

oznacz moderatorów

radziczek
#8 Zapaleniec#

Dziękuję bardzo za pomoc na forum oraz adminom Allegro. Rzeczywiście okazało sie to wszystko próbą oszustwa i obsługa Allegro blyskawicznie mi pomogła 🙂 Pozdrawiam i dziękuję.

oznacz moderatorów