anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Próba wyłudzenia danych, co mam zrobić w takiej sytuacji?

Client:40993271
#8 Zapaleniec#

Witam .

Wystawiłem przedmiot na allegro lokalnie . W tamtym tygodniu kupujący zakupił ten przedmiot , po czym wysłał w wiadomości prywatnej niby potwierdzenie przelewu i chciał dane do tego przedmiotu (chodzi o dane do konta w grze ) . Odpisałem że dane wyśle po zaksięgowaniu wpłaty na co kupujący odpisał że on szuka na teraz konta bo chce pograć na weekendzie i że mam odesłać pieniądze i zapłacić prowizję.  Oczywiście przelew nie przyszedł i ciągle ma status jako nieopłacone. 

 

Co mam zrobić w takiej sytuacji?  Może to była próba wyłudzenia danych? 

Proszę o pomoc  😕

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:40993271 Jeśli wpłaty nie masz widocznej tutaj https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji to owszem, mogła to być próba wyłudzenia danych do konta. Pamiętaj, żeby nigdy niczego nie wysyłać, dopóki wpłata nie jest widoczna w powyższej zakładce.
Prowizja na AL jest naliczana dopiero w chwili opłacenia zakupu przez kupującego (chyba że udostępniłeś w ofercie odbiór osobisty lub za pobraniem i któraś z tych form dostawy została wybrana).
Nic nie musisz robić - po 5 dniach bez wpłaty od kupującego oferta sama się wznowi.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:40993271
#8 Zapaleniec#
  • Tak podejrzewałem że to próba wyłudzenia danych 🙂  ciekaw jestem na ile prawdziwe są dane z potwierdzenia przelewu . 

Sprawdzałem i żadnej wpłaty tam nie mam . 

Nie. Wysyłka była email przedpłata:)

Czy taka próba aby nie jest karana ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:40993271 Możesz zgłosić na Policję czy gdzieś, takich przypadków jest opisywanych tu wiele a nawet więcej.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:40993271 Podaj mi proszę login lub adres mailowy tego Kupującego. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:40993271
#8 Zapaleniec#

92626437

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:40993271 Dziękuję, to konto jest już zablokowane. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Xaryon
#1 Nowicjusz#

Witam,

 

chciałem ostrzec innych sprzedających przed użytkownikiem Client:93774868. Wysyła wiadomości o treści:


Witaj, czy nadal masz swój przedmiot na sprzedaż? jeśli tak, proszę o kontakt na mój osobisty e-mail (mathewfedrick95@gmail.com) najlepsze regeards

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dziękuje, wielu jest takich naciągaczy .

oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Dobrze ze informujesz o takim fakcie...wydaje mi sie ze juz ktos pisal o wiadomosci od tego typa😉

oznacz moderatorów