anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż na allegro lokalne i anulowanie zakupu

NeZ_Ky-MaN
#8 Zapaleniec#

Hej, może ktoś bardziej doświadczony będzie potrafił mi pomóc.

Chodzi mi o to że niedawno sprzedałem coś na Allegro lokalne w kwocie 70zł jednak kupujący prosi o anulowanie zakupu już po jego opłaceniu. Ogólnie nie mam z tym problemu bo paczki jeszcze nie wysłałem i ogłoszenie nie było wyróżnione ale mam pytania:

- wykupiłem allegro Smart na okres roku i mam 8 darmowych wysyłek lokalnie, jest to limit który odświeża się co miesiąc czy co rok?

- kupujący w tej transakcji wybrał właśnie ta opcję i teraz pokazuje mi 7/8 jednak jeśli zwrócę mu pieniądze to ten limit powróci do 8/8?

- co się dzieje z prowizja która została mi pobrana? Czy zostanie automatycznie oddana po tym jak wybiorę opcje "zwróć pieniądze"?

Z góry dziękuję za pomoc

Kamil

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@NeZ_Ky-MaN czy chodzi o zamówienie z 2 grudnia? Ponieważ nie doszło do dostawy, poproszę o przywrócenie przesyłki Smart na Twoje konto, ale potwierdź proszę czy o to zamówienie chodzi 🙂
Gdy zwrócisz kupującemu wpłatę przez Allegro Finanse, to otrzymasz zwrot opłaty za obsługę transakcji automatycznie, jeśli zwrócisz wpłatę bezpośrednio na konto kupującego, napisz proszę do nas przez formularz, który podesłał @LEW433
Ten limit nie odświeża się co miesiąc tylko, gdy jest uruchamiana promocja, w której Smart! jest dostępny na Lokalnie. Tutaj szczegóły 🙂

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

NeZ_Ky-MaN
#8 Zapaleniec#

Tak, chodzi mi o moją sprzedaż z 2 grudnia za kwotę 70zł. Poprosiłem sprzedającego żeby ostatecznie potwierdził czy rzeczywiście chce z transakcji zrezygnować. 

Czy mogę dać znać i liczyć na Pani pomoc po jego odpowiedzi? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@NeZ_Ky-MaN jasne, gdy odpowie i ostatecznie potwierdzi, że rezygnuje, zwróć mu proszę wpłatę i napisz tu ponownie. Zajmę się tematem Smart! 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

NeZ_Ky-MaN
#8 Zapaleniec#

Kupujący potwierdził rezygnację, poprosiłem o numer konta i wykonałem przelew.

Mógłbym poprosić o Pani interwencję w mojej sprawie?

PS: Rozumiem że i tak muszę napisać przez formularz by odzyskać prowizję?

PS2: Czy żeby przedmiot wystawić po raz kolejny muszę poczekać na zakończenie sprawy z prowizją oraz odzyskaniem wysyłki smart? bo chyba już mam kolejnego zainteresowanego do zakupu.

Z góry dziękuję

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak musisz napisać o zwrot:https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Smarta nie odzyskasz, wystawić już możesz.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@NeZ_Ky-MaN widzę, że przesyłka Smart! już wróciła 🙂 Ponownie masz do wykorzystania 8 przesyłek w ramach Smart! na Lokalnie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów