anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż przez allegro lokalnie - problem

DHFR
#9 Pomysłodawca#

Dzień Dobry

Wystawiłem laptopa 16.04 na Al, kupujący kliknął kt i wybrał odbiór osobisty - płatność przy odbiorze, oczywiście od tamtego czasu do dzisiaj 22.04, żadnej odpowiedzi (2 razy kontakt pracowników allegro) moje pisanie na czacie też nie przynosi rezultatu, kupujący zapadł się pod ziemię, a mi pozostała prowizja do opłacenia za niedoszłą transakcję i zablokowany przedmiot, którego nie mogę teraz nigdzie sprzedać.

O co chodzi z tym Allegro Lokalnie? sprzedający ma udowadniać że kupujący zrezygnował z zakupu, tylko że ten drugi nic nie pisze? to są jakieś nieśmieszne żarty, ja z dniem dzisiejszym rezygnuje z tworu jakim jest allegro lokalnie, jak i opcji przesyłki z odbiorem osobistym jak i za pobraniem (również się naciąłem oczywiście z Al)

Ochrona kupujących działa, a ochrona sprzedającego przez wyłudzaniem danych i krętactwem?

Może ktoś ma jakieś inne przemyślenia?

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

Przeczytaj regulamin Lokalnie, nie będzie rozczarowania. Tam kupujący nie musi płacić z góry, po braku wpłaty w ciągu 5 dni transakcja jest uznana za niebyłą i prowizja nie jest naliczana. Nie udostępniaj pobrań i odbiorów osobistych, bo wtedy prowizja jest naliczana gdy kupujący wybierze pobranie lub odbiór osobisty. Aby anulować prowizję musisz mieć od kupującego oświadczenie o rezygnacji z zakupu. Poproś go o takie oświadczenie i załącz je do prośby o anulowanie prowizji tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów

DHFR
#9 Pomysłodawca#

Czytając ten regulamin, natychmiastowo zrezygnowałem z tworu jakim jest allegro lokalnie jak i z przesyłek pobraniowych i odbiorów osobistych - to niestety furtka dla oszustów i krętaczy np. wyłudzających dane osobowe, niestety prowizję już naliczyło, człowiek uczy się przez całe życie...

oznacz moderatorów

sophie-bunny
#13 Ambasador#

No i słusznie! Wystawiaj na zwykłym Allegro.

Wyst-all2.jpg

oznacz moderatorów