anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Włam na konto i zakup przedmiotu (hacker) dziwne linki

mustang711
#7 Wielbiciel#

Witam,
Miałam wczoraj nieprzyjemną sytuację.. i piszę to, żeby ostrzec innych.. Jeżeli macie jakieś dodatkowe rady to jestem otwarta na propozycje.

Szykowałam się już do spania wczoraj, ale jeszcze ten ostatni raz sprawdziłam telefon. Okazało się, że otrzymałam 6 maili z Allegro Lokalne - 3 zakupu przedmiotu i 3 rozpoczęcie dyskusji ze sprzedającym. Nie korzystam w ogóle z Allegro Lokalne i nie wiedziałam o co chodzi tak więc od razu  zalogowałam się na konto żeby to sprawdzić. Momentalnie musiałam "anulować płatność" 2 przedmiotów (używane telefony za ok 500zł), weszłam w dymek czatu i ktoś (coś? ktoś wie co hakuje w taki sposób?) prowadził dyskusję ze sprzedającymi. Rozmowa nie była do końca po polsku, można było wyczuć po składni zdań i np. po słowie product. 
Najpierw pyta się czy "product" jest dostępny, po odpowiedzi sprzedawcy dokonuje zakupu, a następnie wysyła dziwny link do strony inpostu i pisze, że miał problem z przelaniem środków przez allegro i wysłał przez inpost "Można dostać pieniądze od razu na kartę bankową i czekać na kuriera."- cokolwiek to znaczy. Oraz podsyła zdjęcie jak skorzystać z linku.

Bez tytułu.png

 Adres dostawy był wybrany z moich zapisanych adresów. Także podejrzewam, że moje pieniądze byłyby przelane do sprzedawcy lub w jakiś sposób przekierowane, a sprzedawca, który wejdzie w link też zostanie oskubany.

Od razu zmieniłam hasło, wylogowałam konto z innych urządzeń i napisałam do supportu allegro. Usunełam też zapisane karty do płatności. 

Także ostrzegam! Bo co by było gdybym zobaczyła to dopiero rano a nie w momencie jak haker to robił? I jak myślicie czy to te czynności wystarczą czy zrobić coś jeszcze?


Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mustang711 Cześć! Bardzo dobrze, że od razu zareagowałaś. Otrzymałaś od nas w tej sprawie wiadomość mejlową, sprawdź proszę swoją skrzynkę. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów