anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wygrali licytację, brak kontaktu

andrzejek010101
#8 Zapaleniec#

Witam.

Wystawiłem dwa przedmioty na licytację na allegro lokalne, ktoś wygrał ale zapłacić najwyraźniej nie zamierza. Brak jakiegokolwiek kontaktu.

Wiem że nie da się z tym nic zrobić i trzeba czekać aż aukcja się sama odnowi ( chociaż uważam że Allegro w końcu powinno się za to wziąć) . 

Jednak ja nie chcę czekać bo takie sytuacje zdarzają się nagminnie i następnym razem może być to samo.

Co się stanie jak wystawie te przedmioty jeszcze raz nie czekając na odnowienie przez allegro? 

Czy w razie jakby jednak tamci się namyslili i zapłacili za towar to mogę przerwać te nowe aukcje i wysłać towar tamtym? Mam zamiar teraz wystawić na zwykłym bo z tego co wiem jest taka możliwość dla osób prywatnych.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

xyz96
#21 Demiurg#

@andrzejek010101 Co się stanie? Dwie osoby mogą kupić ten sam przedmiot, a Ty masz tylko jeden. Nic nie możesz przerywać. 

Zablokuj wznawianie ofert i wtedy wystawiwiaj następną od razu; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-ogloszen-na-allegro-lokalnie/jak-wystawic-ogl...

oznacz moderatorów

andrzejek010101
#8 Zapaleniec#

No ok mogę zablokować wznawianie tylko nadal teoretycznie jest możliwość że tamte osoby jednak zapłacą za towar a jak nie będę mógł przerwać nowej aukcji to tę nową aukcje też może ktoś wygrać i dalej problem bo mam jeden przedmiot. A tak w ogóle to dlaczego nie można przerwać aukcji? Kiedyś była taka możliwość. Licytowałem przedmiot i nagle aukcja została przerwana. Nawet chyba powód był podany że przedmiot uległ uszkodzeniu, ale było to z 10 lat temu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@andrzejek010101 No więc wystawiając nową aukcję musisz mieć pewność, że tamte osoby nie zapłacą. Przerywanie aukcji z odwołaniem ofert kupna jest możliwe tylko na zwykłym Allegro. 

oznacz moderatorów

andrzejek010101
#8 Zapaleniec#

Pewności nie mam ale na 99% nie zapłacą bo mogą bezkarnie sobie licytować i blokowac sprzedaż. Tak właściwie na dwa trzy tygodnie bo podbijają cenę dotąd aż wygrają i za nim się skończy aukcja mija 7 dni później jeszcze 5 dni czekania na wpłatę której i tak nie będzie i od nowa 7 dni lycytacji to wszystko zajmuje kilkanaście dni, o ile nowy kupujący raczy zapłacić, a jak nie to od nowa karuzela się kręci.

Mam zamiar teraz wystawić tylko na zwykłym Allegro bo wcześniej było na AL i zwykłym. Czyli podsumowując na zwykłym Allegro będę mógł przerwać w razie gdyby jednak zapłacili?

oznacz moderatorów

darek_2055
#11 Animator#

tak, na zwykłym allegro także często ludzie nie płacą i nie ma kontaktu. Nic też nie zrobisz...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie możesz wystawić ponownie, kupujący ma 5 dni na zapłacenie.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@andrzejek010101 Na zwykłym Allegro możesz zakończyć licytację w dowolnym momencie, pod warunkiem, że nikt nie złożył jeszcze oferty kupna. Jeżeli zakończysz po złożeniu oferty to wtedy wygrywa ta złożona oferta i tam musisz wysłać przedmiot.

oznacz moderatorów

andrzejek010101
#8 Zapaleniec#

Ok rozumiem dużo mi to wyjaśniło.

Jednak mam jeszcze jedno pytanie, może i głupie ale co mi tam.

Co się stanie jak ktoś wygrał aukcje a ja nie przyjmę/zwrócę komuś pieniądze za towar? Jeżeli ktoś może bez karnie nie płacić za towar to allegro nie powinno mieć do mnie pretensji że ja jednak się rozmysliłem i nie chce sprzedać.

oznacz moderatorów

darek_2055
#11 Animator#

otóż to. Allegro wymaga, że transakcja to umowa i sprzedający ma stanąć na głowie choćby nie wiem co się stało, np podczas pakowania zbił się wazon i masz kupić taki sam i wysłać sprzedającemu (a może takich nie ma już?). A kupujący sobie nie płacą.

oznacz moderatorów

Edzio_EE
#7 Wielbiciel#

Licytujący, który nie zapłacił, powinien dostać punkty ujemne a sprzedający mieć możliwość blokowania według ilości minusowych punktów.

oznacz moderatorów

andrzejek010101
#8 Zapaleniec#

Czy gdy ktoś kupi na allegro lub allegro lokalnie przez kup teraz a nie zapłaci to sprzedający może wystawić negatywny komentarz?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedający na żadnym Allegro nie wystawia komentarzy. Na AL nie ma komentarzy.

oznacz moderatorów

andrzejek010101
#8 Zapaleniec#

Z tym zastrzeżeniem może i dobre ale  i tak to nie odstraszy tych co licytują a nie płacą. 

Najlepiej żeby dać nauczkę takim osobom to kupić u nich cos o ile coś sprzedają i tak samo nie zapłacić.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@andrzejek010101 
Następnym razem zastrzeż w ofercie/licytacji inny (np. krótszy) czas na dokonanie zapłaty.
(np. 2 dni). Będziesz mógł wezwać do zapłaty wyznaczając dodatkowy termin (np. 1h) po bezskutecznym upływie którego będziesz miał prawo do odstąpienia od Umowy (umowa wówczas przestaje Cię wiązać).
(podstawa prawna: Art. 491 kc.)

 

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

andrzejek010101
#8 Zapaleniec#

Z tym zastrzeżeniem to może i jakieś jest rozwiązanie ale i tak to nie odstraszy tych co licytują a nie płacą.

Jedyny sposób to potraktować taką osobę tak samo, czyli coś u niej kupić i nie zapłacić.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@andrzejek010101 
Tak było w prawie talionu.
Od "pewnego" czasu kodeks Hammurabiego zastąpił jednak kodeks cywilny.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

andrzejek010101
#8 Zapaleniec#

Co masz na myśli ? Możesz to rozwinąć?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@andrzejek010101 
Napisałeś: 
Najlepiej żeby dać nauczkę takim osobom to kupić u nich cos o ile coś sprzedają i tak samo nie zapłacić

Porównaj z : Prawo talionu

 

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nikt nie robi tego z konta sprzedażowego, tym bardziej konkurencja.

oznacz moderatorów