anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wygrana licytacja, a sprzedający nie chce wyslac przedmiotu

MAMY ROZWIĄZANIE!
r4dzik88
#8 Zapaleniec#

dzien dobry,

pisze z prosba o wyjasnienie, gdyz wyglada na to portal allegro sam nie wie czym jest licytacja albo zmienily sie przepisy.

Mianowicie na allegrolokalnie wylicytowalem przedmiot za 1/17 kwoty rynkowej uzywki. Sprzedajacy twierdzi ze nie sprzeda mi przedmiotu , gdyz jest on 20x drozszy niz oferta ktora zlozylem. Dodam tylko, ze w tresci aukcji byla informacja, ze licytacja jest od 1 zł i BCM. 

dlaczego zatem szanowny portal, twierdzi, ze "Jeżeli jednak z ważnych powodów przesyłka nie może zostać zrealizowana, sprzedający powinien niezwłocznie dokonać zwrotu środków." zamiast zbanowac uzytkownika i poprosic o niezwloczne wydanie rzeczy?

 

pozdrawiam

 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
xyz96
#21 Demiurg#

Została zawarta umowa, możesz więc zapłacić i oczekiwać dostarczenia przedmiotu. Domagaj się tego w Dyskusji;

https://allegro.pl/dyskusje/nowa

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zwrot-i-reklamacja-na-allegro-lokalnie/jak-rozpoczac-dyskusj...

Pomoże Ci w niej pracownik Allegro, jednak i on nie zmusi ostatecznie sprzedawcy do wydania rzeczy, choć może to zrobić skutecznie, choćby poprzez nałożenie ograniczeń na jego konto.

Jeśli Dyskusja i pomoc Allegro okażą się bezskuteczne, pozostaje Ci dochodzenie swoich racji w sądzie.

oznacz moderatorów
r4dzik88
#8 Zapaleniec#

dziekuje za tak ekspresowa odpowiedz, nie sadzilem, ze ktokolwiek moze mi pomoc z tym kejsem w piatek wieczorem.

 

Czy istnialaby mozliwosc napisania ostatniego zdania z Panskiej/Pani wypowiedzi w mojej dyskusji zamiast sugerowania polubownego rozwiazania sprawy? Sprzedajacy leci w przyslowiowe kulki (mozna to stwierdzic po uprzednim zapoznaniu sie z czatem i dyskusja)

 

Troche dziwi mnie reakcja pracownikow allegro, ktorzy nie blokuja z automatu takich kont (a sprzedajacy ma jeszcze inna licytacje..)

case id: c4b7405a-6408-4abd-a4c6-62d167bd097c

 

pozdrawiam

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@r4dzik88 Owszem, zawarliście umowę i obie strony powinny się z niej wywiązać. Jeżeli jednak z ważnych powodów przesyłka nie może zostać zrealizowana, sprzedający powinien niezwłocznie dokonać zwrotu środków. Sprzedający poinformował Cię, że przedmiot jest niedostępny i w związku z tym nie może być wysłany. Sprzedający poprosił Cię także o numer konta do zwrotu, ale go nie przedstawiłeś, więc nie widzę powodu, dlaczego jego konto miało by zostać zablokowane. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
r4dzik88
#8 Zapaleniec#

Szanowna Pani, 

sprzedający raz twierdzi, że przedmiot jest znacznie droższy niż moja oferta i mi go nie sprzeda, a innym razem pisze, że jest niedostępny (bo tak łatwiej prawda?). Jeśli zamierza Pani odpowiadać na część moich pytań zamiast całość, to proszę nie robić tego wcale.

 

W dyskusji napisałem, że żądam wysyłki towaru, a nie zwrotu pieniędzy - w końcu to była licytacja, prawda?

 

Jeśli pytacie mnie czemu mielibyście go jako Portal banować to choćby DLATEGO ŻE SPRZEDAJE POZA ALLEGRO lub SPRZEDAJE COŚ CZEGO NIBY NIE POSIADA? 

 

Pozdrawiam

 

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Co to są "ważne powody", który punkt regulaminu to określa i na jakiej podstawie prawnej sprzedający może odstąpić od umowy? Ty nie widzisz powodu nałożenia ograniczeń na konto, ale wiele innych osób może wiedzieć takie powody.

oznacz moderatorów
r4dzik88
#8 Zapaleniec#

czyli mam rozumieć, że mogę wystawiać sobie licytacje przedmiotów których nie mam a potem pisać, że dany przedmiot jest niedostępny tak? 

albo jak sprzedający, jeśli wylicytowana cena jest za mała to powiem, że nie mam, przecież nie zbanują mi konta 😄

 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96  Jako serwis nie mamy uprawnień zmuszających Sprzedającego do wysyłki towaru i właściwie to samo napisałeś swojej poprzedniej wypowiedzi. W kwestii blokady konta to powody i warunki są opisane w punkcie 8.4 regulaminu: 

"Allegro.pl może zawiesić Konto lub ograniczyć dostęp do poszczególnych usług w ramach Allegro. W przypadku powtarzających się lub istotnych naruszeń Regulaminu rozumianych jako:

  1. nieuregulowanie przez Użytkownika należności względem Allegro.pl w wyznaczonym terminie,
  2. podanie przez Użytkownika w ustawieniach Konta niepełnych lub nieprawdziwych danych kontaktowych (np. imię i nazwisko, firma, adres),
  3. zbycie przez Użytkownika Konta bez zgody Allegro,
  4. udostępnienie przez Użytkownika Konta innym osobom niezgodnie z zasadami określonymi w art. 2.11 Regulaminu,
  5. Publikacja przez Użytkownika Ofert, których przedmiotem są Towary zakazane określone w Załączniku nr 1 do Regulaminu lub Towary dopuszczone warunkowo, a Użytkownik nie spełnił warunków niezbędnych do ich wystawienia, które to warunki wskazane zostały w Załączniku nr 1 do Regulaminu,
  6. naruszanie zasad dotyczących wystawiania Ofert określonych w Załączniku nr 2 do Regulaminu,
  7. Rejestrację wielu Kont i ich wykorzystywanie niezgodnie z zasadami określonymi w art. 2.10 Regulaminu,
  8. wysyłanie wiadomości o charakterze spamu do innych Użytkowników,
  9. spadek ogólnego poziomu jakościowego (w ramach panelu “Jakość mojej sprzedaży”) do wartości “Wymagający poprawy” lub “Nieakceptowalny”,
  10. podejmowanie działań mających na celu unikanie płatności w związku z naliczonymi przez Allegro.pl opłatami lub prowizjami,
  11. naruszanie zasad dotyczących systemu ocen określonych w art. 11 Regulaminu,
  12. dokonywanie zakupów w celu innym niż finalizacja Transakcji,
  13. naruszanie zasad dotyczących zlecania Allegro.pl publikacji Ofert określonych w art. 5.4 Regulaminu,
  14. naruszanie zasad dotyczących odrzucania ofert Licytantów określonych w art. 6.5 Regulaminu,
  15. naruszanie zasad określonych w art. 10.1. 10.3 i 10.10 Regulaminu," 

Zapoznałam się ze sprawą i tak jak napisałam, osobiście nie widzę tutaj takich naruszeń, ale jeśli autor wątku ma inną opinię, oczywiście może zwrócić się tutaj z wnioskiem o podjęcie takich działań w stosunku do tego Sprzedającego. 

@r4dzik88 Przedstawiłam Ci stanowisko naszych pracowników, o którym zostałeś już zresztą poinformowany w dyskusji i odpowiedziałam na pytanie, które zadałeś w pierwszej wypowiedzi. Masz prawo się ze mną nie zgadzać, ale jeśli dyskusja nie przyniesie oczekiwanego przez Ciebie i polubownego rozwiązania, tak jak napisał @xyz96, pozostaje możliwość udowodnienia swoich racji na drodze sądowej. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
r4dzik88
#8 Zapaleniec#

dziekuje za odpowiedz, choc dziwie sie, ze nie poruszacie (jako portal) tematu pojscia do sadu w dyskusji tylko tutaj na forum publicznym - z mojej perspektywy wyglada to tak jakbyscie kryli sprzedajacych niewywiazujacych sie z przeniesienia wlasnosci dobr na kupujacych

pozdrawiam

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ 

Allegro.pl może zawiesić Konto lub ograniczyć dostęp do poszczególnych usług w ramach Allegro. W przypadku powtarzających się lub istotnych naruszeń Regulaminu rozumianych jako:

15  naruszanie zasad określonych w art. 10.1. 10.3 i 10.10 Regulaminu,

 10.1  Wszelkie działania podejmowane przez Użytkownika w ramach Allegro powinny być zgodne z dobrymi obyczajami oraz obowiązującymi przepisami prawa,

Została zawarta umowa.

W obszernym i zawiłym regulaminie Allegro znajdują się zapisy, zgodnie z którymi serwis może zrobić niemal wszystko. Nie napisałaś, jakie to „ważne powody” upoważniają sprzedającego do odmowy wydania rzeczy i który punkt regulaminu to określa, ani na jakiej podstawie sprzedający może odstąpić od umowy.

oznacz moderatorów
KostekMax
#10 Popularyzator#

Kiedyś licytacje były okazją żeby coś ugrać taniej a dziś janusze wystawiają w licytacje BCM licząc że się kupujący będą nakręcać do podbijania stawki a w razie W zawsze można się wycofać jakąś ściemą której i tak nikt nie sprawdzi.

Dlatego ja dla własnego zdrowia psychicznego unikam licytacji niepopularnych przedmiotów (i w ogóle licytacji BCM) a jak już wygram po zbyt okazyjnej cenie to przed zapłatą kontaktuję się ze sprzedawcą czy mu ta kwota odpowiada czy rezygnujemy z transakcji.

oznacz moderatorów
r4dzik88
#8 Zapaleniec#

heh, czyli licytacje przestaja miec prawo bytu. Generalnie jeszcze skontaktuje sie z prawnikiem, bo wkurza mnie takie cwaniactwo jak to okresliles Janusza, bo bardzo mi zalezy na tym przedmiocie, ale znajac nasze sady, roznie moze byc 🙂

oznacz moderatorów
KostekMax
#10 Popularyzator#

Problem w tym że jest taki paragraf który pozwala na odstąpienie od umowy jeśli sprzedaż po zbyt niekorzystnej cenie naraziła by na szkodę sprzedawcę ale nie pamiętam paragrafu.

oznacz moderatorów
r4dzik88
#8 Zapaleniec#

masz rację, ale ten paragraf (84. ) tyczy kup teraz a nie licytacji 🙂

oznacz moderatorów
Tajemniczy_Pan
#7 Wielbiciel#

Właściwie licytacje tracą sens teraz. Sprzedający jak mu cena nie odpowiada wystawia, ze towar niedostepny i tyle. 

oznacz moderatorów
kojot98
#2 Obserwator#

Mam aktualnie identyczna sytuację.

wylicytowałem przedmiot a sprzedający po zapłacie zadzwonił ze za tanio się sprzedał i nie wyda mi towaru tylko zwróci pieniądze. Ja odmówiłem i zarządałem wydania towaru a on mimo to zwrócił mi pieniądze i teraz twierdzi że towar jest uszkodzony i nie może go wysłać - pomimo że był wystawiony jako nowy.

Poprosiłem aby wysłać uszkodzony towar a sprzedawca i tak odmówił.

 

Czy licytacje nie są zobowiązujące? nie działają zgodnie z polskim prawem?

przecież jak zapłacę za towar to jest już on moją własnością na podstawie umowy cywilno prawnej. Sprzedający określa cenę i koszta dostawy; ja je akceptuję i płacę i przedmiot przechodzi na moją własność i sprzedający nie może już nią rozporządzać czy wyda mi przedmiot czy zwróci pieniądze.

Widać, że obecnie licytacje allegro to zabawa. Ktoś powinien uregulować tę sprawę bo bez sensu czekać na zakończenie jeśli sprzedający i tak może się wycofać ze sprzedaży nawet po zapłacie co nie jest zgodne z polskimi przepisami.

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Bo Szanowny Portal ma w nosie Ciebie i Twoje problemy ze sprzedawcami. To się nazywa "Polityka firmy". I jest ona taka, że jak Ci coś nie pasuje, to idź gdzie indziej i nie zawracaj głowy. Poza tym nie mają w zasadzie żadnych narzędzi prawnych do egzekwowania np. zawartych umów. A kont blokować za takie bzdurki nie będą, bo to przecież czysta strata dla Serwisu. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
PinkRose545
#9 Pomysłodawca#

JEŚLI JEST NA ALLEGRO LOKALNIE LICYTACJA BEZ OKREŚLENIA CENY MINIMALNEJ KTÓRĄ SPRZEDAWCA CHCE OSIĄGNĄĆ TO CZYJA TO WINA?

oznacz moderatorów