anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wypłaty nieaktywne

kamileta
#1 Nowicjusz#

Witam, sprzedałem przedmiot na allegro, mój status w payU jest aktywny natomiast nie mogę zrealizować wypłaty. Jaki jest problem? Proszę o pomoc. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Na pewno masz na PayU a nie na Przelewy 24?

oznacz moderatorów

NTiP_online
#7 Wielbiciel#

Wyobrażacie sobie, że w Allegro PayU i Przelewy24 są rozdzielone i wymyślili sobie, że obie formy trzeba weryfikować niezależnie? I przy tym nie wystarczy im weryfikacja przez przelew, tylko masz dostarczyć zdjęcie/skan dowodu! Jakim k*** prawem zbierają takie dane?

Nie dostarczysz, nie dostaniesz swoich pieniędzy!

Zwłaszcza wtedy, że kupujący wpłaci przez Przelewy24, które masz nieaktywne, bo nie zamierzasz udostępniać im dowodu... Nie dostaniesz swoich pieniędzy, no i co nam zrobisz? "Mamy pański płaszcz, a pan ma numerek, ale ja nie wiem, że pan to pan. Proszę mi dać zdjęcie dowodu, a ja sobie wezmę kredycik. Nie damy płaszcza". 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@NTiP_online Procedura weryfikacyjna, o której piszesz jest stosowana przez naszego partnera finansowego - PayPro. Nie mamy na nią wpływu. Regulamin usługi Przelewy24 jest dostępny tutaj.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

NTiP_online
#7 Wielbiciel#

Z całym szacunkiem, ale taki regulamin jest niezgodny z prawem.

Przypominam, że od 12 lipca 2019 r. obowiązują znowelizowane przepisy ustawy o dokumentach publicznych z 22 listopada 2018 r.(Dz.U. poz. 53), które stanowią, że firmy nie będą mogły kopiować dokumentów, nie wyłączając paszportów, praw jazdy itp. Ustawodawca postanowił, że od 12 lipca 2019 r. sporządzenie kopii dowodu tożsamości, w tym kserokopii lub wydruków, będzie zagrożone karą nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Dlaczego zatem Allegro żąda skanu dowodu tożsamości???

Poza tym zupełnie nie rozumiem, dlaczego skoro człowiek NIE UŻYWA i NIE AKCEPTUJE płatności za pomocą Przelewy24 ze względu na próbę wyłudzenia danych, to JAKIM PRAWEM ktoś wpłaca mi pieniądze w ten sposób?

I JAKIM PRAWEM Allegro podejmuje próbę nieuczciwego wzbogacenia się, poprzez uniemożliwienie użytkownikowi Allegro ze 100% wiarygodności od dekady możliwość wypłaty tych pieniędzy?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@NTiP_online Allegro Finanse działa przy współpracy z PayU i Przelewy24. Sprzedający nie ma możliwości wyboru który z operatorów płatności będzie rozliczał jego transakcje. Każdy z nich przeprowadza weryfikację we własnym zakresie. Nie ingerujemy w ten proces. 

Korzystając z Allegro, akceptujesz nasz Regulamin, a regulaminy usług podmiotów, z którymi współpracujemy, znajdują sie w jego załącznikach.

Każdy użytkownik ma możliwość wypłaty środków z salda Allegro Finanse, kiedy przejdzie pomyślnie weryfikację. Nie odmawiamy nikomu tego prawa. 

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@NTiP_online Jeśli jako osoba fizyczna prowadzisz JDG, to nie musisz wysyłać skanów dokumentów.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kamileta Widzę, że anulowłeś proces zmiany danych do wypłat. W takiej sytuacji możliwość wypłaty jest blokowana na 24 godziny (ze względów bezpieczeństwa).

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów