anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Za jaką kwotę mogę sprzedać na allegro jako osoba prywatna ??

Slow4You
#10 Popularyzator#

Witam Allegrowicze . Mam pytanie za jaką kwotę mogę sprzedać przedmiotów w ciągu miesiąca  by to było zgodne z prawem . Co będzię jeśli minimalnie przekroczę tą kwotę ?? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Slow4You przychód nie może przekroczyć 50% minimalnego wynagrodzenia , po przekroczeniu tej kwoty musisz otworzyć działalność gospodarczą .

oznacz moderatorów

Slow4You
#10 Popularyzator#

Dzięki za odpowiedz . Minimalne wynagrodzenie wynosi w 2022 r   3 010 zł (brutto) x 12 miesięcy = 36 120 zł (brutto). Muszę założyć działalność gospodarczą nawet jeśli sprzedałem swoje używane przedmioty które posiadam dłużej niż pół roku ?? Co jeśli przekroczyłem tylko o 50 zł . 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Slow4You
#10 Popularyzator#

Znalazłem odpowiedż może komuś się przyda . : 

Zainteresowanie sprzedażą na Allegro bez działalności gospodarczej nie słabnie od lat. Z możliwości chętnie korzystają osoby okazjonalnie sprzedające rzeczy używane, a także drobni producenci, którzy rozwijają swój biznes. Przyglądamy się sprzedaży na Allegro bez firmy z bliska i szukamy alternatyw!

  • Sprzedaż na Allegro bez działalności gospodarczej jest możliwa jeśli przychód miesięczny nie przekracza 1505 zł w 2022 roku.
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Slow4You nie mieszajmy dwóch rzeczy 🙂

Możesz sprzedać za większą kwotę o ile są to Twoje rzeczy które posiadasz więcej niż 6 miesięcy i nie jest to sprzedaż ciągła i zarobkowa, wtedy te limity nie mają zastosowania 🙂

Ale jak chcesz kupować i sprzedawać żeby dorobić to zaczynasz prowadzić działalność nierejestrowaną i tu podlegasz pod Vat kasę o ile Twoje produkty toi wymagają czy Ustawę konsumencką a jak przekroczysz przychód ( czyli to co płacą kupujący ) 1505 zł w miesiącu musisz założyć DG tu masz ładnie wszystko opisane  https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00115

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Slow4You
#10 Popularyzator#

To moja pierwsza sprzedaż na Allegro od lat . Nie spodziewałem się że mam taką smykałkę to interesów 🙂 😄 😄 . W 13 dni zrobiłem przychód 1450 zł .  Nie znam się na przepisach dlatego pytam . Czytałem o tych 1400 zł , a okazuję się że już jest 1505 zł .  Mam jeszcze trochę swoich przedmiotów które posiadam od kilku lat i chcę się ich pozbyć .Do tego mam w garażu chyba z 900 gier które zakupiłem lata temu w Wielkiej Brytanii na Car Bodzie za śmieszne pieniądzę ,  ich na pewno nie sprzedam w tym roku dużo czasu by zajmie ich posegregowanie . Resztę niepotrzebnych przedmiotów wystawie we wrześniu może allegro przedłuży promocję SMART dla osób prywatnych .  Dziękuję wszystkim za porady . Slow4You . 

oznacz moderatorów