anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zablokowane wypłaty Payu. Pomimo dostarczenia dokumentów. 3 krotnie.

Kamaxp4574
#7 Wielbiciel#

Proszę poinformujcie mnie moi drodzy moderatorzy jakim prawem allegro blokuję mi możliwość wypłat Payu. Zacznę od początku. Aktualne konto Kamaxp4574 jest po raz kolejny zablokowane. Kilka dni temu prosiliście o dowód osobisty - otrzymaliście ID, 2 dni później reset 2fa również dostaliście skany dowodu. A wczoraj po sprzedaży i chęci podjęcia pieniędzy ban na wypłaty. Faktycznie naruszylem regulamin zakładając duplikat konta, ale było to związane z nieaktualnym nr telefonu który służył do dwuetapowej weryfikacji podczas logowania (brak możliwości odebrania sms) co Skutkowalo założeniem duplikatu konta. Niestety nie zapoznawalem się z regulaminem. Jednak wszystko już wyjaśniłem Pani z supportu. Na zduplikowanym koncie nie było żadnych transakcji. Zarówno kupna. Jak i sprzedaży. Teraz do celu. Nie macie prawa blokować mi wypłaty do czasu aż kupujący otrzyma zakupiony towar. Po pierwsze prawo konsumenckie na to nie pozwala, ponieważ kupujący korzysta z przedpłaty na Konto co skutkuje wysłaniem zakupów online po zaksięgowaniu pieniędzy na moim prywatnym koncie. Powtórzę na moim. Po drugie, co gorsze takim postępowaniem jakie Państwo prezentują dokonując nieregulaminowej blokady zostałem oczerniony. Domniemywacie Państwo że jestem oszustem i próbuje oszukać kupującego. Co w tym przypadku wyczerpuje znamiona przestępstwa przez osobę odpowiedzialna za ban na koncie. Mało tego prawo konsumenckie jest po mojej stronie.

Oczekuję natychmiastowego zdjęcia nieregulaminowej blokady możliwości wypłat. W Przeciwnym razie sprawę na samym początku skieruje do biura rzecznika praw konsumenckich. Nie pozdrawiam 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Założenie drugiego konta nie łamie zasad regulaminu. Można je mieć, byle zasad regulaminu przestrzegać, było na Twoje dane itp. Ostatnio co chwilę zapytania tu na forum, ze komuś zginął zakup, a potem moderator pisze ze było kupione z innego konta. Ludzie chyba zakładają konta tylko dla 5ciu darmowych wysyłek. Poza tym to niestety na forum nikt Ci w tym temacie nie pomoże, wszystkich odsyłają do działu bezpieczeństwa z którym już korespondujesz.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Kamaxp4574 Cześć. Twoje konto jest zablokowane do wyjaśnienia. Rozumiem, że jest to dla Ciebie niekomfortowa sytuacja, ale w tej sprawie musisz zgłosić się do Działu Bezpieczeństwa - tylko tam uzyskasz więcej informacji na temat blokady. Z Działem Bezpieczeństwa skontaktujesz się przez ten formularz.  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Kamaxp4574
#7 Wielbiciel#

Pierwsza wiadomość do działu bezpieczeństwa wysłana zaraz po nałożeniu blokady. Kolejne 3 w przedziale kilku godzin.

Szanowni moderatorzy mogliby się zorientować? Byłbym zobowiązany. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Kamaxp4574, otrzymałeś odpowiedź w korespondencji nr 23326971. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów