anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup i brak płatności na Allegro Lokalnie (kontakt z kupującym)

MAMY ROZWIĄZANIE!
foxer696
#7 Wielbiciel#

Cześć

Mam problem. Sprzedałem kilka dni temu 2 przedmioty na Allegro Lokalnie:

  • jeden kupujący miał wpłacić w weekend i cały czas mówi, że ma problemy z bankiem.
  • drugi kupujący nie wpłacił pieniędzy i nie podał żadnych danych kontaktowych.
  • Oboja także nie odpisują lub przestali odpisywać na czacie.

Przedmioty wiszą więc, nie mam ich wystawionych, prowizja naliczona.

Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
vonNogay
#16 Inspirator#

Jeśli nie wpłacili to prowizja nie została naliczona, chyba, że zaznaczyli w formularzu po zakupie odbiór osobisty albo pobranie.

Po 5 dniach taka nieopłacona oferta się automatycznie wznowi. Poczekaj te pozostałe 3 dni, może wpłacą.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@foxer696 Jeśli prowizja naliczona, to znaczy że kupujący wybrali pobranie lub odbiór osobisty. Nie udostępniaj tych metod, wtedy bez płatności z góry prowizja nie będzie naliczana, a ogłoszenie po pięciu dnach bez wpłaty odnosi Ci się automatycznie.

Jeżeli nie udostępniłeś pobrania lub odbioru osobistego, prowizja nie mogła być naliczona.

Jeżeli masz naliczoną prowizję, a kupujący nie sfinalizowali transakcji, o zwrot opłat poproś tu;

https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

Dołącz dowód na brak finalizacji.

oznacz moderatorów
foxer696
#7 Wielbiciel#

Dzięki. Sprawdziłem i rzeczywiści prowizja nie jest naliczona. Przepraszam za opieszałość w informacji.

Co jednak mam teraz zrobić skoro kupili, nie zapłacili? A przedmioty wiszą mi w nicości trochę:)

 

DW

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@foxer696 No przecież masz napisane wyżej - oferty odnowią się automatycznie po pięciu dniach.

oznacz moderatorów
Kariqa13
#8 Zapaleniec#

U mnie to samo, też trafiłam na takich kupujących co nie zapłacili. Dzisiaj jest już 4 dzień. Straciłam parę złotych na promowanie ofert.

I tak sobie myślę że te oferty i sprzedaż może trwać w nieskończoność. Bo może znowu trafię na takich samych kupujących co wygrają licytację a nie zapłacą...

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@Kariqa13 Wystawiaj w kup teraz - może mam szczęście, ale nie przypominam sobie, aby ktoś na allegro lokalnie kupił u mnie poprzez kup teraz i nie zapłacił.

Możesz też spróbować wystawiać licytację na zwykłym allegro (https://allegro.pl/offer/?lokalnie), tam są poważniejsi licytanci 🙂

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Kariqa13 Nie promuj ofert, bo jeśli ktoś Ci nie zapłaci, zawsze na tym stracisz, zwłaszcza na Allegro Lokalnie - tam nie ma obowiązku zapłaty.

oznacz moderatorów
Kariqa13
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za informację - od teraz będę sprzedawać na zwykłym allegro i nie będę promować ofert.

oznacz moderatorów