anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zawieszone konto po sprzedaży

MAMY ROZWIĄZANIE!
Nietopez
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Sprzedałem dzisiaj na allegro lokalnie przedmiot o dosyć dużej wartości (9000zł). Kupujący wybrał metodę dostawy i zapłacił przedpłatę poprzez allegro.

Chwilę później dostałem wiadomość od allegro z informacją, że moje konto zostało zawieszone i mam przejść procedurę weryfikacji. O godzinie 15:40 wysłałem odpowiedź z żądanymi zdjęciami (sprzedawany przedmiot, dowód tożsamości).

Na jutro mam zamówionego kuriera, żeby przedmiot został dostarczony do kupującego. Czy mam odwołać kuriera i czekać na odpowiedź od allegro, czy mogę ten przedmiot wysłać?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
LEW433
#21 Demiurg#

@Nietopez Często Allegro tak robi jeżeli są wątpliwości i duża wartość, jeżeli wszystko się wyjaśni to konto Ci odblokują, kupujący zapłacił więc w zasadzie towar mu się należy, chyba ze z nim wyjaśnisz całą sprawę i zaczeka.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Nietopez  Wysłać możesz, tylko że dopóki nie odblokują ci konta nie będziesz miał dostępu do pieniędzy. A to może potrwać,  czytam tutaj rózne żale na tą ich weryfikację. Bo może się okazać że znajdą coś z przeszłości...  itp...

Tylko że jeśli kupujący zapłacił to masz obowiązek wysłać.

Tu nie ma dobrego rozwiązania.

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Nietopez Decyzję musisz podjąć sam. Z jednej strony gdy nie wyślesz towaru, Allegro Ci nie odblokuje konta i nie odda pieniędzy. Z drugiej strony gdy wyślesz towar dosyć długo możesz czekać na zdjęcie blokady i zwolnienie środków. Allegro będzie czekać, czy kupujący nie zgłosi problemu z dostawą. Takie są niestety uroki nagłej sprzedaży pojedynczych drogich przedmiotów z kont zwykłych. Wystawiając na Allegro trzeba się z tym liczyć.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@xyz96 dobrze pisze

oczywiście w regulaminie allegro taka sytuacja jest napisana dość pokrętnie

niby serwis nie odpowiada za transakcje, a jednak się w nie wtrąca

i traktuje sprzedawcę jak potencjalnego oszusta, który nie zrealizuje transakcji

bo czym są te żądania serwisu?

zdecyduj sam - pamiętaj że Kupujący jak odbierze sprzęt też może mieć do niego uwagi

i może składać reklamacje lub chcieć zrobic zwrot

 

oznacz moderatorów
Nietopez
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Nie mam problemu z tym, że allegro weryfikuje sprzedawców, w końcu jakoś ten program ochrony musi działać.

Czego mi brakowało w korespondencji od allegro to właśnie informacji o tym, czy mam kontynuować realizację sprzedaży, czy czekać, bo może będą chcieli innych zdjęć itp.

W każdym razie postanowiłem zastosować się do "jeśli kupujący zapłacił to masz obowiązek wysłać" i paczka zostanie zaraz nadana a ja będę spokojnie czekał na wynik weryfikacji.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Nietopez Wyślij ( najlepiej zrób zdjęcia towaru i paczki PRZED wysłaniem - w razie reklamacji) jakąś formą ubezpieczoną !

Po drugie wyślij do Allegro potwierdzenie nadania i tracking.

Po trzecie : napisz email do kupującego ( Grzeczny) że już wysłałeś że podajesz tracking i prosisz o info jak dojdzie - będziesz miał "podkładkę: dla Allegro.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Nietopez tak jak napisaliśmy w komunikacji mailowej, dołożymy starań aby weryfikacja zakończyła się w ciągu jednego dnia roboczego. Słusznie, że chcesz już wysłać przesyłkę, szczególnie, że kupujący dopytywał o to. Jeżeli chodzi o wypłatę pieniędzy, operatorem transakcji było PayU, dlatego aby wypłata była możliwa powinieneś aktywować taką opcję i zweryfikować konto do wypłat. Zrobisz to w zakładce Ustawienia wypłat, uzupełnij dane - numer swojego rachunku bankowego (musisz być właścicielem lub współwłaścicielem rachunku, który podajesz), ustal sposób i terminy wypłat oraz wybierz, jakie powiadomienia dotyczące wypłat chcesz otrzymywać. Gdy je uzupełnisz, kliknij proszę "aktywuj wypłaty". Na stronie z listą banków wybierz swój i zrób przelew weryfikacyjny na kwotę 1,01 zł z rachunku podanego wcześniej w formularzu. Zwrócimy ją na Twój rachunek bankowy po weryfikacji danych. W razie potrzeby więcej informacji, znajdziesz w tym artykule

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów