anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot produktu Allegro Lokalnie

pattkowa
#2 Obserwator#

Witajcie, proszę o jednoznaczna informacje, czy na allegro lokalnie klientowi przysługuje zwrot produktu? Poinformowałam klienta, że tam, ale... Odnalazłam taką informację „W przypadku transakcji zawieranych między osobami prywatnymi, a wyłącznie do takich dochodzi na Allegro Lokalnie, kupujący nie ma możliwości odstąpienia od umowy po zakupie.”

pozdrawiam! 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

mdrogeria
#21 Demiurg#

pattkowa tak , zwrot bez podania przyczyny uzależniony jest tylko od dobrej woli sprzedającego , Nie znaczy to jednak ,że nie masz prawa do reklamacji .sealed

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Na Allegro Lokalnie dochodzi do zwarcia umowy nie tylko pomiędzy osobami prywatnymi, więc ten tekst Allegro wprowadza w błąd. Od dawna już regulamin Lokalnie dopuszcza tam sprzedaż firmową. Jeśli osoba prywatna kupi na Lokalnie towar od firmy i jeśli ten towar nie jest ustawowo wyłączony ze zwrotów, osoba ta ma prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny.

oznacz moderatorów

pattkowa
#2 Obserwator#

Dlaczego wiec allegro wprowadza w błąd? 

oznacz moderatorów

pattkowa
#2 Obserwator#

I pytanie numer dwa, co w przypadku zwrotu za obsługę transakcji, która do każdego z ewentualnych zakupow które klienci chcąc teraz zwrócić kosztowała mnie ok 40 zł?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

pattkowa
#2 Obserwator#

Chociaż tyle, jednakże jednoznacznej informacji czy mam obowiązek przyjąć zwrot od klienta nie znam. Poczekam na odpowiedz od allegro 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Przy sprzedaży konsumenckiej masz taki obowiązek. Nie jest istotne, że to Allegro Lokalnie - miejsce sprzedaży nie zmienia obowiązujących przepisów. Sprzedaż konsumencka to relacja przedsiębiorca - osoba prywatna.

oznacz moderatorów

pattkowa
#2 Obserwator#

Ale skąd pomysł, że to sprzedaż konsumencka? Mam prywatne konto na allegro lokalnie 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To nie jest regulamin. Korzystając z Allegro akceptujemy regulamin.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jest taki zapis:Na Allegro Lokalnie nie pobieramy prowizji za sprzedaż. Naliczamy opłatę za obsługę transakcji. Gwarantujemy, że Twoje ogłoszenie będzie widoczne dla kupujących na Allegro Lokalnie oraz na Allegro. Kupujący będzie mógł również skorzystać z szybkich płatności, aby zapłacić za przedmiot.

Samo kliknięcie przycisku [kup teraz] lub zakończenie licytacji nie spowoduje naliczenia opłaty. Opłatę za obsługę transakcji pobierzemy dopiero, gdy:

  • kupujący zrealizuje płatność online (w przypadku płatności z góry)
  • kupujący wypełni formularz dostawy (w przypadku płatności za pobraniem lub przy odbiorze osobistym).

Z tego powodu opłata za obsługę transakcji jest bezzwrotna.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Błąd. To nie jest regulamin. Korzystając z Allegro akceptujemy regulamin.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pattkowa 

Moje odpowiedzi odnosiły się do sprzedaży konsumenckiej. Osoba prywatna na Allegro i Allegro Lokalnie nie ma obowiązku przyjmować zwrotów bez podania przyczyny. Pomysł był stąd, że wydawało się, iż pytasz jako sprzedawca firmowy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pattkowa Wielokrotnie pisane i wielokrotnie pytane, czy jest ktoś komu Allegro zwróciło tzw. opłatę transakcyjną, bo wg regulaminu AL jest ona bezzwrotna.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Błąd. Regulamin Lokalnie nie zawiera zapisu, że ta opłata jest bezzwrotna.

oznacz moderatorów