anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot prowizji z allegro lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Lujeq
#7 Wielbiciel#

Witam, sprzedałem telefon UŻYWANY w cenie 3449 zł przez allegro lokalnie.

Allegro naliczyło mi 

Allegro Lokalnie - opłata za obsługę transakcji
-169,05 zł
 
podczas pakowania telefonu zrobiłem DELIKATNĄ ryse - taką o której nikt by nie informował, bo w opisie było że telefon jest "używany" pół roku, rysa na obudowie - nie na ekranie. Napisałem to kupującemy poprosił o zwrot. Dziś dotarły do mnie środki na konto i nawet przystanę na jego prośbę - zwróce mu środki... ale co z moim kosztem 170 zł? Czy jest do do odzyskania czy poprostu muszę to zapłacić? Próbowałem zrobić bezpiecznie zwrot przez allegro ale nie mam tyle na swoim allegro finanse... Jak to ogarnąć? 
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
az1rael
#21 Demiurg#

Popros kupujacego by przez wiadomosc do sprzedajace ci napisal ze rezygnuje z transakcji i prosi o zwrot srodkow jako podkladka do allegro o zwrot prowizji potem wystepujesz o zwrot i dolaczasz screena a kase zwtacasz przez allegro

oznacz moderatorów
Lujeq
#7 Wielbiciel#

Już w wiadomości to od niego mam, jak próbowałem zrobić zwrot przez allegro mam info "BRAK ŚRODKÓW NA ALLEGRO FINANSE" skontaktuj sie z kupujacym i z nim ustal zasady zwrotu etc... 

Mam wyslac mu normalnie na konto te środki? I wtedy potwierdzenie tego przelewu jako podkładka zwrotu? Wolałbym zrobić to przez allegro, żeby potem nie było jakiś problemów że ktoś sie na konto włamał czy coś i podał jakiś inny numer konta... 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#
  • Poczekaj zawolamy naszego głównego specjalistę @LEW334 zarzuć rozwiązaniem
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Na pewno nie rob mu przelewu poza allegro bo juz byly przypaly pt nie ma zwrotu prowizji bo my nie mamy zwrotu w systemie

oznacz moderatorów
Lujeq
#7 Wielbiciel#

Kliiknąłem że to rozwiązanie niechący 😥

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Może od kliknąć, ale nieprawda allegro w regulaminie samo pisze o takim rozwiązaniu: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wplaty-od-kupujacych-na-allegro-lokalnie/jak-zwrocic-kupu...

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jak wypłaciłeś to teraz musisz mu zwrócić na konto podane przez niego, tak potwierdzenie zwrotu będzie dowodem na brak transakcji.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Lujeq na Allegro Lokalnie nie ma możliwości doładowania salda Allegro Finanse, a Twoje środki zostały wypłacone, dlatego napisz proszę do kupującego z prośbą o podanie numeru konta, a następnie wykonaj zwrot bezpośrednio na jego konto. 
Aby otrzymać zwrot prowizji napisz do nas za pomocą tego formularza i załącz potwierdzenie wykonania zwrotu oraz zrzut ekranu z wiadomością o rezygnacji kupującego 🙂

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Lujeq
#7 Wielbiciel#

Zrobiłem według instrukcji, wszystko zgodne z tym co Pani napisała, dziękuje serdecznie i pozdrawiam! 

oznacz moderatorów