anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot zakupu - czy zwrot odbywa się na koszt sprzedającego czy mój?

Client:34731704
#7 Wielbiciel#

Zakupiłam towar na Allegro lokalnie. Po otrzymaniu towaru, chciałam go zwrócić. Czy zwrot odbywa się na koszt sprzedającego czy mój? 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

xyz96
#21 Demiurg#

Zwrot odbywa się na koszt kupującego, czyli Twój, o ile to zwrot bez podania przyczyny. Jeśli to reklamacja z powodu wad lub niezgodności z opisem, wtedy zwrot odbywa się na koszt sprzedającego.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96  przy osobie prywatnej też to obowiązuje ? chyba nie !!!

Jeśli to reklamacja z powodu wad lub niezgodności z opisem, wtedy zwrot odbywa się na koszt sprzedającego.

Nie na koszt tylko po uznanej reklamacji sprzedawca oddaje za odesłanie, nie wprowadzaj w błąd bo po tym wpisie wszyscy kupujący będą dymić że chcą kasę na wysyłkę  🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Sam nie wprowadzaj w błąd. Jeśli kupujący reklamuje towar, należy się zwrot ceny towaru + kosztu wysyłki + kosztu odesłania. Chyba że sprzedawca rzecz naprawi lub wymieni, wtedy odsyła kupującemu towar na swój koszt i oddaje mu za odesłanie do reklamacji.

 
 
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 szkoda czasu, przeczytaj dokładnie swój wpis nie na temat bo klient chce zwrócić, i allegro lokalnie gdzie większość osób prywatnych tam sprzedaje i wprowadzasz w błąd za szybko wklejasz gotowce 🙂

a potem co napisałeś i co ja odpisałem gdzie jest mowa o koszcie odesłania !

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Tak, szkoda czasu. Zwrot bez przyczyny na koszt kupującego. Reklamacja z powodu wad, niezgodności - odesłanie na koszt sprzedającego.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A takie niby proste pytanie, atu jak w Polskiej polityce.

oznacz moderatorów

mateuszcg
#9 Pomysłodawca#

Nie ma czegoś takiego jak zwrot bez przyczyny w przypadku transakcji konsument-konsument. To czy sprzedawca przyjmie towar zależy tylko od niego a nie od prawa.

oznacz moderatorów

Client:34731704
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:34731704 zależy czy zakup od firmy czy osoby prywatnej bo przy tej drugiej nie obowiązuej ustawa konsumencka i osoba prywatna nie mam obowiązku przyjmować zwrotu więc przed wysyłką napisz maila czy przyjmie, bo jej nie odbierze i nic nie zrobisz narażając się na koszty, za zwrot płacisz Ty 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:34731704
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Będę pamiętała w przyszłości.

oznacz moderatorów