anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Lokalnie Licytacja - ile czas kupujący ma na wybór rodzaju przesyłki?

MAMY ROZWIĄZANIE!
mkamilb
#1 Nowicjusz#

Cześć!

16 października poprzez Allegro Lokalnie został wylicytowany mój przedmiot. Niestety, do dzisiaj kupujący nie wybrał rodzaju przesyłki (co za tym idzie, za przedmiot również nie zapłacił). Wysłałem do niego wczoraj wiadomość, ale wciąż nie odpowiedział.

Ile czasu ma kupujący na wybranie rodzaju przesyłki? Na allegro "normalnym" jest napisane, że 7 dni, ale w wersji lokalnej nie mogę niczego znaleźć na ten temat.

Jeśli żaden kontakt z kupującym się nie nawiąże, a ja wystawię przedmiot ponownie (bo jest opcja ponowienia licytacji), czy mogę jakoś anulować zamówienie kupującego? Obawiam się sytuacji, że wystawiam przedmiot ponownie, ktoś licytuje a "zapominalski" w tym czasie wybierze rodzaj przesyłki i będzie domagać się przedmiotu.

W skrócie: ile czasu kupujący ma na wybór przesyłki i wpłatę pieniędzy i czy mogę jakoś anulować jego zamówienie, by z czystym sumieniem wystawić przedmiot ponownie na licytację?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
xyz96
#21 Demiurg#

@mkamilb Na Lokalnie kupujący ma 5 dni na wybór przesyłki i zapłatę. Jeśli tego nie zrobi, aukcja zostanie automatycznie wznowiona. Na Lokalnie nie ma obowiązku zapłaty, więc klient nie poniesie żadnych konsekwencji.

Nie możesz niczego anulować przed tym czasem. Jeśli teraz wystawisz sam drugą licytację, klient może opłacić tą pierwszą, a następny kupić ten sam towar na drugiej i będziesz miał problem.

oznacz moderatorów
mkamilb
#1 Nowicjusz#

Okej, super. Czyli jeśli do jutra kupujący nic nie zrobi, to wszystko powinno się „rozwiązać automatycznie”. Dzięki za szybką odpowiedź!

oznacz moderatorów