anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy odpowiadać jeśli kupujący prosi o kontakt przez e-mail?

MAMY ROZWIĄZANIE!
1984Tango_i_Cash
#9 Pomysłodawca#

Hello Am really interested in buying your Tools from you ,if the Advert is still vaild kindly get back to me at (eamancadby@gmail.com) for more conversation
Best Regard
Eaman

oznacz moderatorów
1 251 ODPOWIEDZI 1 251
doda272010
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20220716-143431_Allegro.jpg

 próba wyłudzenia

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@doda272010 Zablokowaliśmy to konto. Dziękuję za zgłoszenie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
doda272010
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
Client:54698198
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Użytownik MACPOK2000, oszukanie na 10zł, proszę o usunięcie tego zawodnika 😉

Client54698198_0-1663088756335.png

 

oznacz moderatorów
zygiboos
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie.

Na allegro Lokalnie zaczyna się ten sam problem co na O L X - spamowe wiadomości do sprzedawcy w stylu:

"Twoja najnowsza cena??? Twój adres email???"

Dałem się kiedyś na takie oszustwo nabrać, są to ludzie pochodzenia romskiego (cyganie) - dalej po podaniu adresu próbują wyłudzić sprzęt bez płacenia (zazwyczaj jakaś wariacja oszustwa Nigeryjskiego), a czasem chcą się spotkać na miejscu i dokonują kradzieży np. na podmiankę na atrapę.

Na O L X jest opcja ZGŁOŚ - powinno coś takiego być też tutaj, bo bez sensu wpisywać tu na formum. Zresztą jak nie odpowiem takiemu to mi statystyka szybkich odpowiedzi pada... a wolałbym go zwyczajnie zablokować i zgłosić.

Tak czy siak zgłaszam osobę: 
Client:79345184

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

Ale tu są na forum tacy sami allegrowicze jak Ty, pisz do allegro przez formularz kontaktowy https://allegro.pl/pomoc/kontakt

________
Κώστας
oznacz moderatorów
zygiboos
#8 Zapaleniec#

Tego się obawiałem, że znów zrobią forum jak kiedyś gdzie jesteśmy zostawieni samym sobie... co za żenada. Dzięki.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@zygiboos ale po to jest forum, jak ktoś jest w stanie Ci pomóc to otrzymasz pomoc, a są przypadki jak te że trzeba zgłosić to bezpośrednio allegro. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
zygiboos
#8 Zapaleniec#

No to zgłaszam, ale wolę to robić przez forum, żeby każdy nie musiał tego robić drugi raz. I właśnie po to jest forum. A nie po to, żeby się dowiedzieć, że trzeba lecieć maila wysyłać.

Dodanie opcji - zgłoś / zbanuj powinno być podstawą zanim serwis ruszył. Więc ten temat powinien być przypięty nawet.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@zygiboos Nie jesteście, ponieważ ja i cały zespół Allegro Gadane jest tutaj dla Was. Bardzo mi przykro, że spotkała Cię taka sytuacja, ale często przy tego typu zgłoszeniach niezbędne są zdjęcia, zrzuty ekranu i inne informacje, których tutaj publikować nie możemy.  Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem tej sprawy będzie zgłoszenie takiego użytkownika poprzez formularz, który podesłał już @kostas11.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
zygiboos
#8 Zapaleniec#

Zgłosiłem także w pomocy allegro, ale bez przesady - Co najwyżej Wy nie możecie publikować danych osobowych ze względu na RODO. Ja mogę sporo więcej, bo jestem osobą prywatną i mnie RODO nie obowiązuje - zresztą to nawet nie są dane osobowe, bardzo proszę:

Schowek01.jpg 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

Też Cię to obowiązuje za udostępnianie danych bez zgody tu masz Ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych w artykułach od 49 do 54a.  Do dwóch lat 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
zygiboos
#8 Zapaleniec#

Czekałem, aż ktoś to napisze. Tez mnie obowiązuje RODO bo inna ustawa mnie obowiązuje 😄 ?. Trochę sprzeczność, albo czytanie ze zrozumieniem się kłania 🙂 

Jeszcze raz: Ustawa o ochronie danych mnie obowiązuje, ale mogę znacznie więcej (nieporównywalnie) bo NIE obowiązuje mnie ustawa RODO. Nawet jeżeli bym jakieś dane udostępnił (np. email czy numer telefonu) jako że nie jestem przedsiębiorcą nie jest to przestępstwo z urzędu, a jedynie drogą powództwa cywilnego. Pan oszust chyba nie będzie chciał się ujawnić i mnie oskarżać. Więc w sumie (z małym ryzykiem) ale mogę praktycznie wszystko udostępnić bo nie będą to jego prawdziwe dane nawet.

 

#WartoZnacSwojePrawa

PS. Nastawiłem się sceptycznie do tego forum, ale widzę, że już się świetnie bawię, więc zostanę tu na dłużej 🙂

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

Szkoda czasu, potrzebujesz jakieś pomocy ??? Czy cwaniaczysz, masz wyrok sądu że gość jest oszustem, jak nie to po co te dyskusje co Ci wolno, wszystkich obowiązuje te samo prawo, jeśli uważasz że gość jest oszustem zgłoś to na policje - prokuraturę !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów
zygiboos
#8 Zapaleniec#

Potrzebuję, aby Allegro wprowadziło opcję zbanowania. Oraz, żeby sporo osób zauważyło jaki to jest problem. Potrzebuję nagłośnienia sprawy nie pomocy.


Prawo obowiązuje wszystkich tak samo, ale inne prawa ma przedsiębiorca inne osoba prywatna. Nigdzie nie ma tu cwaniaczenia, tak działa rzeczywistość.

A dyskusję prowadzę dlatego, że napisałeś sprzeczną głupotę i cięzko było tego nie wyjaśnić.

Jeżeli Cię to pocieszy, też zauważyłem teraz, że jest to strata czasu i nie będę już odpisywać. Dzięki jeszcze raz, za podesłanie linka do zgłoszenia przez Allegro.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@_HolaOla_, albo do was na spolecznosc@allegro.pl 😛

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięte Nie, akurat takich spraw nie przyjmujemy 😉 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
111hrabia
#1 Nowicjusz#

WItam, nastepne numery (j.angielski-pytanie o aktualnośc i pisanie na maila)=ten sam numer klienta-nne imiona

Client:90949536
Hi, I'm interested in your kolekcje-i-sztuka. Is this still available? If so, email me here claudiaanaya022@gmail.com with your personal email? Cheers.
 
ten sam klient drugi razClient:90949536 dzisiaj 3.10.2020r
Do you still have this cupboard for sale? kindly get back to me at my personal email (judiththomp00@yahoo.com) for further conversation.
oznacz moderatorów
gosienka12055
#7 Wielbiciel#

Hej, dostałam dokładnie to samo. Zaczęłam wymieniać maile z tym kimś... w sprawie zakupu mojego obrazu... I mam pytanie, pod tym nr klienta kryją się wyłudzacze ? 😮

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@gosienka12055 Skoro to samo, to na 99% tak.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów