anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

allegro lokalnie zwrot opłaty od sprzedaży

Crazy_Klim
#7 Wielbiciel#

Witam. 

Mam problem z odzyskaniem opłaty od sprzedaży którą pobrał serwis Allegro. Kupujący kupił ode mnie przedmiot przez Allegro Lokalnie jako formę zakończenia transakcji wybrał odbiór osobisty. I w tym momencie serwis naliczył mi do zapłaty opłaty od sprzedaży. Do faktycznego sprzedania przedmiotu oczywiście nie doszło ponieważ kupujący się rozmyślił. Proszę o pomoc co mam w takiej sytuacji zrobić 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

@Crazy_Klim Poproś o anulowanie opłaty przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Postaraj się o jakiś dowód na rezygnację kupującego i ten dowód dołącz do prośby.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Crazy_Klim  pisz ale będzie ciężko bo nie udowodnisz że nie odebrał a opłata jest bezzwrotna 😞

Samo kliknięcie przycisku [kup teraz] lub zakończenie licytacji nie spowoduje naliczenia opłaty. Opłatę za obsługę transakcji pobierzemy dopiero, gdy:

  • kupujący zrealizuje płatność online (w przypadku płatności z góry)
  • kupujący wypełni formularz dostawy (w przypadku płatności za pobraniem lub przy odbiorze osobistym).

Z tego powodu opłata za obsługę transakcji jest bezzwrotna.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-za-sprzedaz-na-allegro-lokalnie/czy-jesli-nie-dojd...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Crazy_Klim
#7 Wielbiciel#

W momencie gdy kupujący kliknie "Kup Teraz" i jako formę sfinalizowania transakcji wybierze odbiór osobisty, jak w moim przypadku, allegro lokalnie nalicza opłaty ...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie udostępniaj odbioru osobistego.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, nalicza. Masz wyżej formularz, poproś o zwrot.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Opłata nie jest bezzwrotna, bywa zwracana.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów